Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkossággal való fenyegető...

Öngyilkossággal való fenyegetőzés után lehet rá precedens, hogy valaki megússza az adósságot?

Figyelt kérdés
Vagy akkor már mindegy ha meg is teszi mert úgysincs kiút a csapdából?

2020. okt. 20. 06:55
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

A precedenst felejtsd el, itthon nem így működik a jogrendszer (igazából sehogyan nem működik, de ez részletkérdés)

Aláírtad a szerződést, be kell tartani.

2020. okt. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

"Ha tényleg így van, ahogy írod, akkor elmennék eladónak, vendéglátásba. Szerintem csak borúsan látod a helyzetet."


Ma már egy takarítónőnek is higiéniai asszisztens OKJ kell. Esélyem sincs eladónak. Főleg, hogy olyan béna vagyok, hogy még a pénzzel is nehezen bánok. Aldi-s árufelöltő volt még a fejemben, az talán nem lenne nehéz, de ott is kasszázni kell, az meg a halálom. Még vásárlóként is izzadni szoktam ott.

2020. okt. 20. 11:46
 13/23 anonim ***** válasza:
56%

Nálunk érettségit kértek takarító nőnek. Ez a rendőrség, mert oda nem akartak valamisík bolondot felvenni, egyébként az sem.


Hát a pénzezés még mindog jobb, mint az öngyilkosság! :) Árufeltöltő az eléggé fizikai, emelgetni kell stb.


Mégis miből diplomáztál? Így nem tudok segítemi sem, vagy nem használható?


Irodai munka esetleg?

2020. okt. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Nem kifogást kell keresni, hanem elkezdeni végre dolgozni.

Tudom, hogy mindenre van kifogás, de lépni kell, ha nem akarod, hogy az idő lejárta előtt behajtsák a pénzt.

Ha jól gondolom, akkor neked amúgy már felmondtak a hallgatói szerződést, hiszen a képzési idő másfélszerese alatt nem lett meg a diploma. Ekkor még lehet egyezkedni arról, hogy le szeretnéd dolgozni. Ezt már elintézted vagy vársz a csodára?

2020. okt. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Utolsó!


Azt írja, hogy végzett, diplomája lett. Csak nem mondja meg miből, de mindenhez "alkalmatlan". Azaz nem kell visszafizetni semmit sem. Meg nem értem, mi ez a félév. A következő 20 évben kell ledolgozni, nem azonnal. Nem értem ezt az egészet, valamit nagyon benézett a kérdező.

2020. okt. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
#15: Aki nem végzett időben annak nem elég 20 éven belül dolgozni. Annak van valami türelmi intervallum is amin belül teljesíteni kell a ledolgozást (azt hiszem 1-2 év vagyis max ennyi ideig lehetek munkanélküli) és ha nem sikerül ezt tartani akkor kell visszaperkálni a hátralévő összeget. Igazából még az OM is hülye hozzá, felhívtam és ők se tudják pontosan. Azt mondták, hogy az értesítő készhetvételétől számítódik az 1-2 év (ha jól emlékszem inkább 2) türelmi idő, de még a hivatalos értesítőt se kaptam meg gondolom a covid miatt. Nem tudom meddig lesz még ez a nagy munkanélküliség, de ha még 2-3 évig, akkor nehéz lesz betartani a kötelezettséget. Egy évtizedig meg nem fogok tudni egyhuzamban fizikai munkát végezni, hogy kényszerből azzal tudjam le a kötelezettséget, mert akkor meg le fogok rokkani (reumatológiára járok már most fiatalon).
2020. okt. 20. 12:07
 17/23 anonim ***** válasza:
69%
Gondolom,, már középsuli után is büdös volt a munka, ezért választottad inkább az egyetemet. Ami a rokkantságot illeti, írj privátot és megbeszéljük az egészségi állapotodból vezető kiutat.
2020. okt. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
#17: Nem volt büdös a munka csak senki nem segített eldönteni, hogy mivel foglalkozzak. A mai napig nem tudom, hogy miben lehetnék jó és mit kellene dolgoznom. Van egy infó diplomám amit nehezen szültem meg és egy OKJ ugyanezen a szakterületen, amiben sose dolgoztam (az egyetem miatt) és már elavult a tudásom.
2020. okt. 21. 18:20
 19/23 anonim ***** válasza:
78%
menj ki kulfoldre fel evet vagy 1 evet, mondjuk ausztriaba, es az ott megkeresett penzbol fizesd ki a tartozast
2020. okt. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
#19: Ha németül tudnék beszélni, akkor már rég dolgoznék egy SSC-nél és nem írtam volna ki a kérdést. Német nyelvtudás nélkül pedig csak kemény fizikai munka várna kint rám, amit a fizikai állapotom miatt (izületi betegség) nem tudnék végezni, de ezt írtam is. Szóval igazi 22-es csapda.
2020. okt. 21. 20:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!