Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mélyponton vagyok a COVID...

Mélyponton vagyok a COVID miatt. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Egészségügyben dolgozom. Egész jól viseltem az elejétől fogva, most viszont lelkileg nagyon elegem van. Olyan fáradt vagyok egész nap, hogy az előbb ülve elaludtam, a szemeim fájnak ha nyitva vannak (10 órát aludtam éjjel), nem érdekel senkinek sem a baja, nincs kedvem semmihez, nehéz elviselni az embereket. Kikapcsolódni sincs kedvem, kilépni a lakásból, elmenni valahova..

Szabadságra nem tudok menni karácsonyig.

Hiába ülök le azt csinálni amit szeretek (olvasás, film, stb), 10 perc után az is elég..


2020. okt. 22. 12:16
 1/8 anonim ***** válasza:
38%

Mondj fel. Ha nem érdekel, hogy kinek mi baja van, hogy dolgozhatsz az eü-ben? Az ilyenek miatt utálja az átlag ember az egészségügyet, a búvalbélelt, bunkó személyzet miatt akinek két jó szava sincs a beteghez, mert ő fáradt. Értem, megértelek. De szerinted milyen érzés egy kiszolgáltatott betegnek ezt éreznie attól aki azért van ott ahol, hogy ő meggyógyuljon?


Mindenkinek a saját baja a legfontosabb, kivéve az eü és segélyszervezetekben dolgozóknak, mert nekik az általuk ápolt, támogatott emberek baja kell, hogy a legfontosabb legyen. Ha nem így van, akkor ne dolgozzon ilyen területen. Menj el nyugodtan mást dolgozni, senki nem fog haragudni rád. Neked is jobb lesz és az ápoltaknak is, hogy nem kell egy elnyűtt, kedvtelen embert nézniük, amikor megvan a saját bajuk is.

2020. okt. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%

Egyik tanárnőm (szoc. gondozónak tanultam) mondta még anno (előző tanév), hogyha elegünk lesz, utálattal, gyomorgörccsel megyünk be dolgozni, kiégünk vagy annak a szélén járunk, mondjunk fel. 52 év alatt megjárt már néhány idősek otthonát, házi segítségnyújtást és mi a fittyfenét még.


Te már kiégtél, váltanod kell ahhoz, hogy ne menj tönkre. Az ellátottaknak se mindegy, mert ha, amit szintén ez a tanárnő mondott: ha rossz napotok van, mert mindenkivel megesik, köszönés után tudassátok a gondozottal, hogy elnézést, ma rossz napom van, szeretném az együttműködését kérni. Így nem csak nézi a gondozott, hogy mekkora parasztnak nézek ki kívülről, aminek megvan az oka, nem az alapszemélyiséged ilyen.


Házi segítségnyújtás, kórház, idősek otthona, idősek klubja, hajléktalanok otthona... valami másba kezdhetnél. Persze, hogy nem tudsz kikapcsolódni, ha tudod, hogy másnak, vagy nem másnak, hanem két nappal később ugyanúgy vissza kell térned, tehát nem hagytad magad mögött a problémát, hanem a közepén vagy.


19/l

2020. okt. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Látszik hogy fogalmatok sincs mi megy most az egészségügyben. 1 éve dolgozom itt, ki ne találd már, hogy kiégtem és mondjak fel. Imádom a munkámat, a betegeinket, sosem hagynám itt őket.

Arról meg szó sincs, hogy rosszul bánnék velük. Gyerekekről beszélünk, úgy bánok velük ahogy az enyémmel bánok... Mindenkit meghallgatunk, mindenkire figyelünk..

2020. okt. 22. 13:12
 4/8 anonim ***** válasza:
64%
Valahogy a kérdésed leírásából nem az jön le amit a 3-as válaszodban írtál, már ne is haragudj.
2020. okt. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
Akkor vegyél ki betegszabadságot, ha annyira maradni akarsz és imádod a munkádat, és várd a csodát, mikor lesz újra jó hangulatod és életkedved.
2020. okt. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%

Szia! Ebben az időszakban ne itt kérj segítséget. Itt csak a szitkozódás megy az egészségügyre, főleg azoktól akiknek gőze sincs mi megy benn. Legjobb, ha felhivsz egy kek vonalat kibeszeled magadból, elviszed sétálni a kutyát így mozogsz is picit. Főzöl vmi finomat és gyertya mellett megnézed a kedvenc sorozatod. Utana pedig a kádban fürdesz egy nagyot. Élj, fordíts tartalmi időt magadra.

Ha úgy érzed nagy a baj akkor vegyél ki szabit, ez nem cserbenhagyás. Akik ide irtak biztos életük mindennapján tökeletesen teljesítettek és legjobb formájukat hozták...Előzd meg, hogy rosszabbul légy! Kitartást! Üdv egy egészségügyis.

2020. okt. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%
Az én tanácsom hogy fel ne mondj. Én nem Eü-ben dolgozok, el sem tudom milyen durva lehet most az ebben dolgozók mindennapi élete. Amit tudok a fáradtság mögött sok minden lehet. Őszi időszak van, és sokáig napfényt sem láttunk. Önmagában ez is probléma lehet, aztán mehetünk tovább, hogy a szervezet minden vitamint megkap? Ha ez is megvan, eleget kitudsz kapcsolódni? Nem csak hétvégén, hanem hétköznap is. Mennyire van meg az egyensúly a munka és magánéleted között? Következő nincsen egyéb stressz az életedben, pl proplémas családi kapcsolat? Ez is nagyon le tudja szívni az energiát.
2020. okt. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A kérdező szerintem nem kiégett hanem egyszerűen csak kimerült. Iszonyú tud lenni ha nem tudsz pihenni és nincs meg az energia szinted. Sajnos csak azt tudom mondani hogy túl kell élni valahogy. Most mondhatnám hogy szedj vitamint vagy hasonlók.. sajnos én azt gondolom hogy ezt úgy lehet elviselni hogy számolod kis lépésekben. Na még egy hét. Még egy hetet kibírok aztán így tovább.
2020. nov. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!