Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Álmosság, alvás, mik a kompone...

Álmosság, alvás, mik a komponensei, nektek is van ilyen?

Figyelt kérdés

Először is skizoeffektív vagy skizo vagyok először is, biztos vagyok benne, hogy ezért nem alszom jól.

De ezen kívül észrevettem már 20-as éveim elején is, hogy ha nem mozgok eleget egy nap, ha nem fáradok el fizikailag, akkor nem tudok elaludni (csak nagyon felszínesen). Tehát kell egy fáradtság. Azelőtt azonban gyerekkoromban nem kellett. És ezen kívül kell egyfajta álmosság, ami általában nálam nem jön, alig tudok elaludni (altatót szedek már általában, de néha azzal sem). Szóval úgy érzem, két dolog van, álmosság és fáradtság. Tegnap pl. álmos voltam, de egyáltalán nem fáradtam el, így nem voltam eléggé álmos. Szóval mintha kétféle álmosság lenne. De nálam még ezer apróság van, ami bezavarhat, pl. idegesség a másnap vagy az előző nap miatt. De még olyan is van, hogy hirtelen szokatlanul sokat, intenzíven mozgok aznap, és úgy felspannol, hogy alig tudok aludni. Mi a véleményetek, mik az összetevői a jó alvásnak? Mondják egyébként, hogy olyan az éjszakád, mint a nappalod.



2020. okt. 26. 07:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Például van környezetszennyezés, ami zavarja az idegrendszert, pl. fényszennyezés, zajok, illetve rezgések, elektroszmog, gázok. ó, ha friss levegő van a szobában.

Azután vannak ételek, italok, amik felébresztenek. Vitaminok, tein, koffein, ez üdítőkben, kávéban, kakaóban, teában, csokiban van, ezeket elalvás előtt max. 8 órával szabad utoljára fogyasztani.

2020. okt. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
* Jó, ha friss levegő....
2020. okt. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!