Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen betegségben szenvedek?...

Milyen betegségben szenvedek? Hogyan gyógyítható?

Figyelt kérdés

Kb. 6 évesen kezdődött, senkivel nem akartam barátkozni, mindíg egyedül voltam, nem ettem-ittam, aludtam a többiekkel, mindíg haza akartam menni, aztán ez folytatódott az iskolában is, sokszor piszkáltak is miatta, középiskolában elfogadták hogy ilyen vagyok, nem volt belőle problémám, viszont családi okok miatt onnan el kellett jönnöm és azóta sokkal rosszabb lett a helyzet, nem akarok emberek közé menni, nem félek, hanem inkább az vettem észre hogy magamnak nem tetszem és így nem szeretnék utcára lépni, emberek közé, nincs önbizalmam,elveszett az összes kitartásom, pedig rengeteg célom, álmom van/volt, de a gátlások miatt, illetve a kevés önbecsülésem miatt nem megy semmi, olyan mintha a testem lenne a saját akadályom. Hogyan gyógyítható? Pontosan mi a problémám?

Depressziós vagyok, ez nem kérdés, viszont ez már a fő problémának a velejárója. Öngyilkos gondolataim nincsenek, sőt,legszivesebben már holnap utaznék, tanulnék, dolgoznák, de valamiért nem megy, és érzem hogy valami gáz van de nem tudom hogy mi a problema. Remélem valaki tud hasznos választ írni! Köszönöm!



2020. okt. 27. 23:55
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ez kevert dolog. Depi, szorongás, erős introvertáltság, enyhe szocfóbiával.

Sikerélményeket kellene szerezned, ami megerősít benne, hogy értékes ember vagy. Azt szoktak javasolni, hogy apró lêpésekben haladj. Szóval ne vmi grandiózus célt tűzz ki, hanem kicsiket, de azokért napi szinten tegyél. És lépj ki a komfort zónádból.

2020. okt. 28. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi levert meg ideges barom vesz körül? Hányan vannak, akik 100 odamondás után jó ha egyszer megjegyzik, hogy jól csináltad?
2020. okt. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#1 Köszönöm!
2020. okt. 28. 12:56
 4/5 A kérdező kommentje:

#2 Család és 1-2 barát, nem sok.

Nagyon kevesen.

2020. okt. 28. 12:57
 5/5 anonim ***** válasza:
ennyiből hogy mondhatnánk meg? ezzek olyan dolgok, amik 20 dolognak lehetnek a manifesztálódásai, és interneten, idegen, laikusnak sem mondható emberektől nem kérünk diagnosztikát. elkell menni a szakemberhez, aki így kapásból mondom, hogy jópár hónap terápiát fog javasolni.
2020. nov. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!