Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan kényszerbetegség,...

Van olyan kényszerbetegség, hogy felújításmánia?

Figyelt kérdés

Mint a beteges vásálók, gyűjtögetők, spórolók stb.

Szüleim annyi pénzt szórtak már el a házra, hogy abból két-három autó is kitelt volna. Egyik átalakítás értelmetlenné teszi a másikat. Ahol tavaly falat bontottunk, oda idén építünk újat, ahova építettünk, ott meg lebontjuk. Vándorolnak az ajtók, ablakok, bútorok ide-oda. Wc és fürdőkád átkerül az egyik sarokból a másikba.



2020. okt. 28. 14:17
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
De vettek fel hitelt? Azt irtad nem. Akkor meg mit parázol? Arra költik a pénzüket amire akarják.
2020. okt. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
A szüleim nem gazdagok. Ha így folytatják, hitelre is szükség lesz. Elhiszem, hogy téged nem érdekel, de nekem igenis van okom aggódni.
2020. okt. 28. 19:33
 23/31 anonim ***** válasza:
Jaj istenem. Akkor meg ne itt nyavajogj, hanem nyisd ki azt a pici szád, és kezdj el kommunikálni velük, hogy mik a terveik, te hogy látod, mi a félelmed, csodaszer nincs erre, titkos megoldás se. Felnőtt ember lennél már te is, ne legyél már szerencsétlen
2020. okt. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
Amúgy neked mi bajod van?
2020. okt. 28. 19:52
 25/31 anonim ***** válasza:
Semmi bajom, szimplán nem értem mit vársz, mit írjunk erre, ha neked semmi nem jó? Kiírsz egy kérdést, aztán fáj az igazság. Azt elhiszem hogy te másra is tudnád költeni a pénzüket, de az ő pénzük, ennyi. Zavar hogy nem rád költik, vagy nem gyűjtik neked? Rinyálsz jó előre itt olyan dolgokon amiket meg még sem tettek, és lehet nem is fognak. Ha meg felveszik a hitelt ami rád száll, lemondhatod az örökséget.
2020. okt. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
Jó, te ne írj többet, alapfogalmakkal nem vagy tisztában.
2020. okt. 28. 20:05
 27/31 anonim ***** válasza:

De most komolyan, mit vársz. "Jaj de parasztok a szüleid, hogy van pofájuk elkölteni a pénzüket, arra amire szeretnék. Annyi minden jó dologra elkölthetnék, úristen, ne már. Vagy miért nem gyűjtik neked? Annak sokkal több értelme lenne, hat komolyan mondom, milyenek.... És mi van, ha 1 év hitelt fognak felvenni, vagy nem is... Holnapután, jajjjjjj, de felelőtlenek, hát ennyi ésszel téged hogy sikerült felnevelniük. Botrány! Inkább adnák neked, te jobban tudnál vele bánni 😍😍 vagy várj, adok tuti tippet, ismerek egy 10 kerületi jósnőt, aki majd tesz rájuk kötést, hogy ezekután csak nyaralni, meg mozizni járjatok a lóvéból 💵🤑🤑🤑"

Jobb?

2020. okt. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

Szegény a családod, vagy komolyan, mit fáj neked a kérdésem?

Igen rosszul bánnak a pénzzel és nem csak az örökség miatt van hozzá közöm, hanem mert ha hitel lesz, azt nem fogják tudni.miből kifizetni. Ezzel mindenki szarul jár. Érted?

2020. okt. 28. 20:16
 29/31 anonim ***** válasza:

Én írtam a “mozizást” és nagyon nem ebben a kontextusban értettem, ahogy valamelyik kedves válaszoló használja. Arra próbáltam reflektálni, hogy ahelyett, hogy minőségi időt töltenénk el együtt (nem én akarok dőzsölni abból az összegből, nyilván fotóalbumokat is nézegethetnénk full ingyen náluk, vagy bármi), FELESLEGES és funkció nélküli, rissz-rossz sufnituning házfoltozgatásra költik el a pénzt. Szó nincsen a ház kicsinosításáról. Néhány láda muskátlit még el is nézne ott az ember. A belakatlan, üres emeletekre, meg funkciónélküli helyiségekre, falbontogatások után amorf elrendezésű szobákról beszélek, amik alkalmatlanok rá, hogy emberi életvitelt lehessen folytatni bennük.

Nyilván nem az az egy mozijegy bántja a lelkem...

2020. okt. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
És miért érintene téged anyádék hitele? Nem leszel kezes.
2020. okt. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!