Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van esélyem még célokat...

Van esélyem még célokat elérni az életben ha eddig nem sok minden sikerült?

Figyelt kérdés

Sziasztok, előre szólok hosszú lesz!

Nos egész életemben nagyon visszahúzódó és félős személyiség voltam. Óvodában, általánosban végig értek a piszkálások, bántalmazások. Szerencsére semmi fizikai. De a szavak akkor is megbántottak. Mikor végeztem az általánossal akkor lezdődtek az igazi bajok. Sajnos döntésképtelen voltam hogy mi akarok lenni ezért az volt amit találtak a családom Első szakközépiskolámban sikeresen kiutáltatott egy kétszín lány. Kezdetben minden oké volt, rendesen haverkodtunk, aztán egyik nap hirtelen nem válaszolt az üzeneteimre, nem keresett szünetekben. Emiatt aggódni kezdtem. Egyik tesi órán véletlen meghallotam ahogy kidumál a csajoknak, hogy én milyen kis idegesítő pióca vagyok ( ez fájt a legjobban), folyamatosan követ stb. Pedig csak barátkozni akartam vele erre egyik napról a másikra átváltozott. Kis idő múlva klikkesedett a csoport. Alig voltunk 5-en akik a csendesebb diákok voltak a többi 20 pedig a hangos és kibeszélős brigád. Én egyből levettem, hogy én lettem neki a "préda". Sok tanórán már hangosan mondja "ÉN NEM ÜLÖK MELLÉ" és hasonlók. Erre köpni, nyelni nem tudtam. Mikor tesin megizzadtam akkor azt egész osztály szó szerint menekült előlem és a szünetben ott kibeszélték hangosan, hogy "muszály lesz ablakot nyitni, én nem ülök mellé az tuti". Én meg persze csak mint egy fa ott áltam könnyess szemmel. Hirtelen menekülni akartam, menekülni a szégyenérzet elől. Kitaláltam, hogy szólok a portásnak, hogy engedjen már ki mert kinthagytam egy füzetem azt leléptem onnan és felszáltam pár tömegközlekedésre, hogy húzzam az időr míg haza nem megyek. Sajnos ezt napokig tettem, mert nem volt lelkierőm újra látni az önelégült képét annak a csajnak. Néha sikerült bemennem, majd a nap végén mikor metrónál vártunk 2 lány magáho hívott és a csaj a metróállomás túloldaláról hangosan és az egész metró hallatára beüvölti nekem, hogy '"NA MI VAN, MOST MÁR ŐKET IS KÖVETED TE LÚZER?" Ekkor próbáltam kimentegetőzni magam a csajoktól, de ők nem ilyen rosszindulatúak. Sokszor eléggé kiszártadt a szám és megnyaltam kicsit erre az egyik nagyszájú csaj elkezdi, hogy "e nem normális, csókokat dob a levegőbe" pedig csak benedvesítettem a számat, mert eléggé repedezett...Sokáig sajnos nem bírtam ezt az osztályt és váltottam. Másik szakközépben nem volt különösebb ilyen jellegű probléma,csak nagyon bennem maradt ez a szégyenérzet és bármikor mint egyszer 2 lány tesin nevetett akkor egyből azt hittem rajtam, mert viccesen csinálom a gyakorlatokat. Sokszor itt emiatt kamuztam, hogy nem hoztam tesi ruhát, de rájöttek és tényleg ők segítőkészek voltak de nem ment. Itt is elkedztem lógni. Harmadik iskolámban sikerült kijárnom 3 évet teljesen egyetlen egy lógás nélkül és jó jegyekkel. Bár itt is voltak nehézségeim, meg félelmeim de kibírtam, mert kevesen maradtunk és eléggé összeszoktunk még így csendes létemre is. Nem ba*tattak engem, nem beszéltek ki. Elvoltunk. Itt még barátra is tettem szert, akivel mindenhova elmentünk. Utána vége volt és kipróbáltam magam árufeltölőtnek, mert közel volt de itt is ilyeneket csináltam. MEgakartam lógni, féltem az emberektől, első vásárlótól megijedtem és inkább lepasszoltam. Itt is max 3 hónapot bírtam. Utána letettem az érettségit 2 évig itt minden oké volt. Itt is voltak szemetek,de itt tettem szert igaz barátra, aki ma is velem van! Sajnos matek miatt nem sikerült egészen, pedig 2x is neki mentem. Utána 1 éve keresek munkát, mert mindig megijedek és lemondom, vagy el se megyek, pedig kellene a pénz. De egy tompa érzést érzek mikor indulnom kellene, és olyankor máshova tartok és nem a célhoz. Most is lenne egy klassz munka de félek, szerdán mennék de nagyon félek az ismeretlentől. Tömegközlekedésen is folyton parázok, nehogy büdös legyek és emiatt szégyenkezni kelljek. Lassan 24 leszek. Nem sokat értem el eddig. Szerintetek van valami mentális bajom ami miatt nem merek nagyon semmit tenni emberek között? Az események sorozata is rájátszhat de félek ez belső lesz. Voltam sok pszichológusnál mielőtt ezel jöttök, nem váltak be. Ugyanúgy rettegek, izzadok, félek,elszégyenülök másik előtt. Van nekem ebből kijutási remény? Szerenték megváltozni de reménytelennek tartom ha 23 éves korig se sikerült. Családommal kifejezetten nincs semmi gond. Remek kapcsolatom van velük. De ilyen vagyok. Bocsánat a regényért, de kényszer érzetem. Na a másik a kényszer "rituálék amiket nem tudok abbahagyni. Folyton 2x kell jobbra és balra fordulnom hátra, esténként az összes falat meg kell érintenem, random tárgyakat is meg kell fognom, ha be verem azt egyik lábam akokr a másikat kell. Kézzel is ugyanez. Lassan már idegesít de nem tudom abbahagyni, mert mintha egy hang mondaná "ha nem teszed meg akkor ez meg ez meghal, szellemeket fogsz látni, elfog ütni egy autó"...Nagyon reménytelen lennék? Vagy van kiút? Trollok kérlek titeket, ne itt vicceskedjetek, mert az hiányozna még a legjobban...23l Köszönöm ha valaki teljesen elolvasta és tudna nekem tanácsokat adni! <3<3



2020. szept. 28. 23:33
 1/9 A kérdező kommentje:
*Bocsánat a hibákért*
2020. szept. 28. 23:34
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szakember kellene neked.


Amíg nem mersz kilépni ebből a mocsárból, addig ne sok jóra számíts. Legyen az első sikered az, hogy túllépsz a sérelmeiden és a dolgokon, amik most helyetted irányítják az életed.

2020. szept. 29. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot! Jelenleg úgy néz ki van pár jó dolog ami boldoggá tenne. Például lehet nemsokára befogadok egy cicát társnak. Imádom őket. És vettem a bátorságot és elkedztem beszélgetni egy számomra csinos lánnyal akit a barátnőm "talált" nekem. Ezelőtt ismerkedni se mertem így. Lehet ezekkel csak bátrabb leszek valahogy.
2020. szept. 29. 01:12
 4/9 anonim ***** válasza:

Kényszerbeteg vagy. Én gyerekként nagyon az voltam, de kinőttem, kiràzott a hideg a szaggatott vonaltól, meg kellett fognom tárgyakat, mert kényszert éreztem, ha bemondták egy film címét a tv-ben, rögtön hangosan nekem is ki kellett mondanom, stb. Egy pár dolog megmaradt nekem, de a többit szerencsére kinőttem.

A sztorim nekem is hasonló, szar általános, szar gimi, rossz társaság, rossz pàrkapcsolatok, meg egy halom kudarc, melynek eredménye egy szép kis kisebbségi komplexus lett.

Én azt ajánlom, hogy a kényszerbetegségeddel mindenképp menj el szakemberhez, és a lelki gondjaikat is beszéld meg vele. Meg kéne próbálnod elengedni a rossz emlékeket (tudom nehéz, mert nekem is vannak, és bennem is hagytak hasonlók nyomot, az hogy vki nem ül mellém nálam is rendszeres volt, volt aki ordítani kezdte a teremben, hogy "nem ülök emellé a ge ci mellé", pedig nem szóltam senkihez, akkor még visszahúzódó voltam, és csendes. Aztán megváltoztam. Meg kellett. Így is ért sok csesztetés, de ha nem változtam volna, akkor még rosszabb lett volna minden.

2020. szept. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
4-es köszi. napokban kicsit bátrabb kezdtem lenni. Több bátorságom van elmenni bárhova. Munkákat is visszatudok már hívni remegés nélkül. Szerintem csak idő kell és magamtól helyre tudnék jönni. Ezt a kényszerbetegséget is nehezen de fokozatosan csokkentem, pl. régebben minden lefekvés előtt megkellett érintenem minden falat még azt is amit alig értem el, ma már ez nincs. remélem a többivel is igy fogok haladni.
2020. szept. 29. 23:31
 6/9 anonim ***** válasza:
Te leszbi vagy ?
2020. szept. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6-os baj? ennyit szűrtél le az egész történetből komolyan??
2020. szept. 30. 17:33
 8/9 anonim ***** válasza:
Meg meg annyit,h bunko is vagy...De azt nem irom le,h miert mondom.
2020. okt. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8-már miért lenne bunkó?

hol volt az most komolyan?...

2021. márc. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!