Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tudom, nyavalygok, de nincs...

Tudom, nyavalygok, de nincs kivel megbeszélnem. Extrém magányról van szó. Hogyan legyek túl ezen?

Figyelt kérdés
Ez most csak egy impresszió volt, de látom, ahogy a normális emberek készülődnek a halloween-re(Tudom most eleve vírus van És ez nem is olyan fontos és nem is konkrétan a Halloweenre akarom kihegyezni a dolgot) en pedig 1 mp alatt csak még depressziósabb lettem, mert emlékeztem hogy én még soha nem voltam ilyen bulin, Mert soha nem volt társaságom, akivel elmehetnék. Soha nem volt szülinapi bulim, Mert a mentális problémáim És az élethelyzetem miatt soha nem volt társaságom és barátaim. Az előbb láttam egy hirdetést egy Halloween buliról és egyszerűen magába kerített ez a gondolat. Dolgozni nem mindig tudok, mert az állapotom van hogy nem engedi, és amikor ilyen szakaszban vagyok, szó szerint semmit sem csinálok, csak fekszem, nézem hogy a normális fiatalok élnek És beveszem a nyugtatót az alváshoz. A vírus most pont egy ilyen helyzetet hozott el. Annyi ötletem lenne, hogy miket csinálhatnék, ha lenne korombeli társaságom, de soha az életemben nem volt. Nyilván kapcsolatom sem, nem is lehet. A 20-as éveim végén vagyok és már most úgy érzem hogy elpazaroltam minimum 10 évet az életemből. Gyerekkoromban sokszor egyedül elmentem sétálni, akár órákig ültem egy padon a parkban, hogy ne legyek otthon és hogy a család azt higgye hogy társaságban vagyok. Pedig közben nem volt kit felhívnom, nem volt kivel találkoznom. Inkább egyedül unatkoztam Magamban egy parkban, mint hogy otthon legyek mert már cikinek éreztem. Felnőtként már nem csinálok ilyet, mert nem érdekel hogy mit gondolnak, sokszor az ágyból nem tudok kikelni A depresszió miatt. Sajnos testvérem sincs, ez még rátesz egy lapáttal. Hirtelen felindulásból írom ezt a dolgot ide, lehet 1 perc múlva már megbánom.
2020. okt. 29. 17:41
 1/3 A kérdező kommentje:
Már gyerekként is nagyon nagyon szánalmasnak Éreztem, amikor ezt csináltam, sokszor sírtam amikor egyedül sétálgattam a semmibe,Vagy akár össze-vissza buszoztam, hogy addig se kelljen otthon ülnöm egyedül. Azóta csak még szánalmasabbnak érzem magam. Erős szociális fóbiám is van egyébként.
2020. okt. 29. 17:42
 2/3 anonim ***** válasza:

Pár évvel vagyok fiatalabb mint te, és ugyan ez van velem. Nem ciki, nem találtuk meg a nekünk való társaságot ennyi. Sosem voltam bulizni, nem is feltétlen vágyom. Velem is előfordult ez az ágyban fekvős semmittevés +szomorú/rossz kedv. Engem nem is nagyon érdekel semmi és nem is vagyok magammal megelégedve. Sokat gondolok a halálra, hogy milyen lesz odaát.

Valószínűleg nekem is szociális fóbiám van, én mondjuk nem is vágyok társaságra, nekem egyedüllét kell, talán ebben szerencsésebb vagyok.

Viszont iszok és nem tudok lejönni róla. Talán lehet, hogy nem is érdemes mert az ad valamennyi örömöt.

Valamit csak szeretsz csinálni, csináld az.

2020. okt. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ugyan még fiatal vagy de gondolj arra,hogy élmények nélkül fogsz megöregedni ha nem csinálsz semmit soha.A változtatás erőfeszítésbe és munkába kerül mindig,kényelemből és kifogásból persze el lehet mindent odázni.Kezdj el valakivel beszélgetni akár virtuálisan,ott minimális az erőfeszítés tudom sok a hülye de nem mindenki az.Kis lépésekben haladni fogsz ha kitartó vagy és ne kategorizáld magad,hogy ilyen meg olyan vagyok.
2020. okt. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!