Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyik országban próbálkozzak...

Melyik országban próbálkozzak a gyógyszerfüggőségem megoldásán, az okok kiderítésén és kezelésén?

Figyelt kérdés
Benzo, 5 éve.

2020. nov. 2. 21:51
A kérdező szavazást indított:
Gyógyszerfüggő vagyok, nem próbáltam leszokni.
Gyógyszerfüggő vagyok, egyedül próbáltam leszokni sikertelenül.
Gyógyszerfüggó vagyok, egyedül leszoktam, de visszaestem.
Gyógyszerfüggő vagyok, itthon orvosi segítséggel leszoktam, de visszaestem.
Leszoktam egyedül.
Leszoktam orvosi segítséggel.
11 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Itthon.

Fordulj addiktológushoz.

2020. nov. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnos azt olvasom etéren le vagyunk maradva.
2020. nov. 2. 21:56
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha Budapesti vagy ne a normál tb helyeket keresd, hanem az alapítványokat. Ott is tb támogatott, vagy minimális az összeg.


Kék Pont-tudom elvileg szerhasználóknak van, de a gyógyszer is az. Szerintem megfelel.


Ébredések alapítvány-itt is van addiktológus és nem ráznak le 10 perces beszélgetéssel.

2020. nov. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Itthon is vannak jobb helyek többek között csak sajnos a legtöbb addiktológia színvonaltalan ès egyszerűen szervezetlen. Tudománytalan módszerek viragoznak sajnos. Természetgyógyás és okkult módszerekkel próbàlnak ràd hatni. Van tapasztalatom ebben. A 12 lépéses programot ajànlom kipróbàlás cèljàból mert nagyon sok embernek segít és ez is a leg elterjedtebb. Sok jó dolgot lehet tanulni és konzekvenciàkat levonni másoktól. Az már más hogy kiből mit vàlt ki. Jó az ha az ember ezekről vagy szinte bàrmilyen dologról beszèlhet egy körben és megértő fülekre talàl csak szemèly szerint nekem nem volt az elèg, hogy elmondom a problémàm majd reflektàlnak rà és nem vagyok egyedül a problèmával ami tök jó csak ennyiben ki is merül. Nekem ettől valahogy ugyan úgy megmaradt minden és nem ez hozta az àttörést. Meg a cimkèzgetès. Minden egyes nap elmondod, hogy xy vagyok és függő de ez belőlem inkàbb szorongàst váltott ki mindig pedig nem egy hosszú ideig jàrtam. Az ilyen jellegű megoldást soha nem külső dolgokban kell keresned hanem amennyire lehet mèlyrehatóan őszinte lenni ès tudni fogod belül, hogy mi a baj. Mindenképp konzultàlj addiktológussal és majd útba igazít. Érdemes azèrt nagyon megvàlogatni, hogy kitől fogadsz el segítsèget mert vannak olyan szemèlyek is akik szerintem többet ártanak mint használnak.
2020. nov. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
ezért gondoltam akár egy fizetős külföldire
2020. nov. 3. 10:42
 6/7 anonim ***** válasza:
Kék Pont-ot én is ajánlom, keress rájuk, írj nekik. Vannak pszichiátereik is, akikhez szintén ingyen lehet járni, ha jársz a konzultánshoz is ott.
2020. nov. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia, én Németországban élek itt szoktam le (10 év benzo), otthon nem is próbáltam.

Pszichiáter segített, de otthon, egyedül, ja és terápiára, vagyis beszélgetésre pszichológushoz is jártam.

Nagyon kemény, nekem a fokozatos csökkentés vált be és az, hogy emaileztem a dokival hetente, hogy hogy telt a hét, hogy vagyok. Ő segített, hogy esetleg ez túl nagy lépés volt, vegyünk visszább, szépen, lassan. Az akaraterőm óriási volt, közben a dohányzásról is leszoktam. Viszont mikor a pánikrohamok és a kényszergondolatok egymást érték, akkor elfogadtam az orvostol egy antidepresszáns (sertalin), na onnantól kezdve sokkal könnyebb volt. Nagyon kis mennyiségben, de sajnos azóta is szedem. Volt hogy két napig nem volt, semmit sem éreztem, nem volt elvonási tünet, mert a felezési ideje sokkal több, mint azoknak a szemeteknek. Annál már pár óra után kézremegés, stb...

Az orvos azt mondta, hogy ez olyan kevés mg és gyenge gyógyszer, hogyha szükségesnek érzem, akkor akár életem végéig is szedhetem, viszont ha le akarom tenni, akkor csak szóljak, megoldjuk, már van rutinom és ez közel sem olyan szörnyű, mint az volt. Egyébként mikor felkerestwm az orvost a problémámmal először és elmeséltem az időt és az adagot, kórházba akart küldeni. Én hevesen tiltakoztam, hogy semmiképpen, egyedül szeretném otthon megpróbálni. Egy év alatt sikerült teljesen, soha a büdös életbe nem vennék be még egy 0,25-nek a felét sem. Elég vicces voltam, az utolsó pár hónapom így telt, hogy 0,25-öt negyedeltem. 🙈 Ennek már 3. éve volt 2020 novemberében, hogy az utolsó kis törmeléket bevettem.

Kitartást, sok erőt, tud sikerülni, de szükség van orvosi háttérsegítségre! És ami még nagyon sokat segített nekem, az az Ashton kézikönyv. Fent van magyarul a neten, részletesen leír mindent, hogy mi a normális, mi nem a leszokás alatt. Pl a hangok felerősödnek, ami nagyon nagyon ijesztő, de részletesen és érthetően leírja, hogy mi miért van. Nekem nagy támaszom volt, többször is olvastam azidőalatt.

2021. jan. 12. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!