Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki mit tanácsolna idegennel...

Ki mit tanácsolna idegennel való érkezéskor fellépő izgulásra, kézremegésre?

Figyelt kérdés

Amíg nem kerül evésre-ivásra sor addig nincs gond. De utána az egész testemen végigmegy egy feszesség leginkább a tarkótajekon és a karjaimban, úgy befeszeul a kezem hogy nem bírom remeges nélkül felemelni a poharat vagy az evőeszközt.

Egy kis espressos cseszéből való ivás egykezes felemeléssel lehetetlen.. :/


2020. nov. 4. 22:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem teljesen egyértelmű a kérdés: milyen foglalkozást űzöl?


Kávézóban dolgozol? (Espressos csészéből erre következtetek...) Mindig is pincérkedni/felszolgálni szerettél volna vendéglátó egységnél?


Esetleg erőltette rád Valaki ezt a munkakört? Családtagok/barátok/ismeretségi kör/kellemetlen partnerkapcsolat nyomására választottad ezt a lehetőséget?


Milyen nemű vagy és hány éves? Milyen gondolatok kavarognak benned, amíg egy számodra ismeretlen ügyfelet kell fogadnod?


Ui: további információk/részletek birtokában érdemi(bb) válaszokat is kaphatsz...

2020. nov. 5. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
írtam :)
2020. nov. 5. 12:34
 3/5 anonim ***** válasza:

Hosszú távon csak az segít, ha elfogadod magad így. Illetve ha elhiszed, hogy minden 10. ember ugyaneben a cipőben jár. Talán épp a veled szemben ülő is.

Illetve megpróbálhatsz apróbb trükköket bevetni, pl. szívószállal inni ;)

2020. nov. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is volt hasonló korábban. Nagyon sokat adtam arra, hogy mit gondolnak rólam mások, és meg voltam győződve arról, hogy béna vagyok. Azt hiszem ezek váltották ki. Többé-kevéssé sikerült levetkőznöm ezeket, azóta nincs. Amúgy nekem még a menéssel is gondom volt, ha valaki figyelt, elkezdtem csámpásabban menni.
2020. nov. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem szociális fóbiám van, de igyekszek hogy minél kevésbé befolyásolja az életemet, persze nem mindig sikerül. Mindenesetre mindig küzdöttem hogy javuljon a helyzet.

Egy időben pánikroham is voltak kb fél évig tartott ez az időszak. Na akkor történtek ilyenek velem amiket leírtál.

Nem mentem szakemberhez mert nem is lett volna rá pénzem, úgyhogy utánna olvastam hogy mit lehetne tenni. Nagyon fontos hogy megkeresünk az okát ami kiváltja. Gondold végig hogy mitől félsz amikor ez történik veled. Esetleg egy bizonyos ember váltja ki belőled. Jót írt a 4-es válaszoló, ilyesmire is lehet gondolni.

2020. nov. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!