Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Insomnia - hogy lehet kijönni...

Insomnia - hogy lehet kijönni durva alvási problémából véglegesen? Bármi tipp jöhet

Figyelt kérdés

24, f, jelenleg mérnöki msc-n tanulok.

Elmúlt jó 10 évben nem voltak a legjobbak az alvási feltételek, alkalmazkodni kellett sok mindenhez. Hogy tudjak tanulni, hol este tízkor, hol hajnali 6kor feküdtem le, össze vissza aludtam.


Jelenleg már adottak a jó alvási körülmények, de egyszerűen nem tudja a szervezetem megtalálni a "bioritmust".


Szervi/hormon problémám nincs, sportolok, nem dohányzom/iszom, kavét max d.u. 2-ig iszom, lefekvés előtt nem eszem.


Mégis a probléma: Mindegy milyen fárasztó napon vagyok túl, este nem jön kellemes fáradtság, hanem éber vagyok. Ha lefekszem az ágyba, néha 2-3 óráig nem tudok elaludni. Éjszaka rengetegszer felkelek. Ha nem alszom 10-11 órát, egész nap elképszetően rossz a közérzetem.


Szóval az álom cél lenne, hogy átálljak arra, hogy pl 11kor lefekszem és 7-kor kelek. De ez kb lehetetlen, mert ha 11kor fekszem le, akkor csak hajnal 2-re aludnék el, így reggel 7kor kialvatlanul ébredek..


Sajnos éveken keresztül nem aludtam normálisan, így helyrehozni sem tudom hogy lehetne. Volt, hogy 3hónapig folymatosan 10kor feküdtem, 6kor keltem, de az sem segített, mindíg kialvatlan voltam, és nem állt át a szervezetem...


Szóval jelenleg napi 10-12 órát alszom, és így is fáradt vagyok egész nap, és nem tudok ebből kijönni.

Gondolom ha fizikai munkát végeznék egész nap, jobban elfáradnék nap végére, de sajnos szellemi munkát kell végeznem az időm nagy részében...



2019. jan. 9. 17:29
 1/5 anonim ***** válasza:
42%
Hülyeség, de sajnos nincs jobb ötletem, engem helyre szokott rántani. Mi lenne ha kihagynál egy éjszakát, végigkínlódnád a következő napot, aminek a végén rendes időben lefeküdnél?
2019. jan. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2019. jan. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lefekvés előtt ne számítógépezz már 3 órával előtte. Reggel próbálj meg fél órával előbb felkelni a szokásosnál. Fokozatosan mindég kicsit előbbre állítsd az ébresztő órát. Így hamarabb fogsz elaludni. Melatonint is próbáld ki.
2019. jan. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tegyél kékszűrős appot/programot az elektromos eszközökre. Ekkor automatikusan kiszűrik majd a mék fényt, amikor kell, és jobban fogsz tudni aludni.
2019. jan. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk valóban, a melatonin löket, meg a sárga szemüveg (kék szűrése) is módszer, de ki lehet próbálni mondjuk a citromfűteát.
2019. jan. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!