Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akik mentális betegek, nem...

Akik mentális betegek, nem utáljátok, hogy folyton hülye tanácsokat kaptok?

Figyelt kérdés

Én Borderline vagyok. Szakember diagnosztizàlt.

Folyton olyan tanácsokat kapok,rokonoktól, családtagoktól, hogy csak pozitívan kellene gondolkodnom, én nem is vagyok Borderline személyiségzavaros, csak oda kellene figyelnem és normálos lennék, stb. stb.

Egy fontos családtagomnak elmeséltem, hogy járok pszichológushoz, aki ezt a betegséget diagnosztizálta nálam. Ez kb fél éve volt. Erre a napokban, beszélgetünk Valakiről, akiről elmondta, hogy Borderline, de ez a barátnője valóban az, mert Őt orvos diagnosztizálta, én meg saját magamat,meg amúgy sem hiszi el, hogy én Borderlineos vagyok.Nagyon rosszul esett, hogy nem elég, hogy nem figyel arra amit mondok, hiszen elmondtam, hogy pszichológushoz járok, szerintem pozitív dolog, hogy kitargok a terápiám mellett, erre még bogarat is ültez a fejembe, hogy rosszul vagyok diagnosztizálva.


2020. nov. 6. 22:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Megértem. Nekem mindenki azt mondja, hogy fejben dől el minden és csak hisztizek és nincs bajom, és hogy csak a gyenge életképtelen embereknek kell segítség. Szóval megértem engem is idegesít, hogy nem bírják felfogn, hogy milyen amikor beteg vagy. Hogy nem csak kitaláltad. Hogy ez létező dolog, nem hiszti.
2020. nov. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%
Sajnos sokan a mentális betegségeket sokan nem betegségként kezelik, hanem kb. a vicc szintjén.
2020. nov. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
*az egyik "sokan"-t hagyjátok el😅
2020. nov. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a 2-essel, sokan viccnek kezelik.


Akik pedig elismerik, hogy mégis létező probléma, azoknál ott kezdődik a mentális betegség, hogy magára gyújtja valaki a házat, esetleg aktív szerfüggő. Ha valaki magasan funkcionál (tegyük hozzá, óriási küzdelem árán), azt már komolyan sem veszik.

2020. nov. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!