Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szélsőséges hangulatingadozáso...

Szélsőséges hangulatingadozások, váltakozó önértékelés?

Figyelt kérdés

Sziasztok, azzal a problémával szembesültem egy ideje, hogy a durva hangulatingadozásaim teljesen ellehetetlenítik a mindennapjaimat. Reggelente általában jó kedvem szokott lenni, de ez úgy késő délutánra legkésőbb drasztikus elmúlik. Teljesen mindegy, történik-e valami rossz, vagy éppen jó, egyszerűen elromlik a kedvem. Ez annyira szélsőséges skála, hogy már-már öngyilkossági gondolataim vannak estére, pedig semmi nem váltotta ki. Az önértékelésem hasonlóan szokott váltakozni, sokszor érzem úgy, hogy milyen okos vagyok, az emberek örülhetnek, hogy ismernek stb. Majd ez teljesen megváltozik egyik pillanatról a másikra, nem vagyok képes egy értelmes gondolatot sem írni az esszémhez, úgy érzem, mindenki kreatívabb és ügyesebb nálam...


Tapasztaltatok már hasonlót? Személyiségzavar lenne, vagy inkább mentális eredetű? Nincs lehetőségem pszichológust felkeresni, nem mintha segítene. Régen voltam már mély depressziós (de akkor ilyen hullámok nélkül) és abból is inkább saját magam lábaltam ki.



2020. nov. 8. 21:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Bár érdemlegeset nemtudok hozzáfűzni, de követem a kérdést mert pont ugyanezt érzem énis. Hár nekem néha óránként váltakozik,ami mondjuk betudható a koromnak.(16)
2020. nov. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én tapasztalok hasonlót. Nálam úgy oszlik meg, hogy nappal és este általában. Ha van kedved beszélhetünk róla.
2020. nov. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna...

Ne haragudj, érdemlegeset nem tudok hozzáfűzni...

2020. nov. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor még írok részleteket, hátha valakinek hasznos lesz, meg jól esik leírni, a távoktatás miatt eleggé elidegenedtem úgy mindenkitől. Lehet, hogy ez az egyik kiváltó/súlyosbító ok egyébként, a személyes oktatásban legalább kaptam némi visszajelzést és nem éreztem magam robotnak. 23 éves vagyok egyébként, a nagyszüleimmel élek egy viszonylag ingerszegény környezetben. Sokszor érzem, hogy szeretnék ilyen extra dolgokat csinálni, pl. jól berúgni, bulizni, akár még valami törvényen kívülit is csinálni, csakhogy történjen valami, de végül amint kikerülök a házból, valahogy elmegy a kedvem minden ilyesmiről. Nagyon nehezemre esik egy-egy beadandót megírni, mert valahogy úgy érzem, valami hiányzik, semmi értelme ezt írnom, nekem ehhez nincs kedvem. Viszont gyakran kapok rájuk nagyon pozitív visszajelzéseket, még a szaktársaimon látom, hogy nehezen boldogulnak. Gyakran érzem úgy, hogy érdekes látásmóddal rendelkezem, máskor meg egy szürke, személyiség-nélküli masszának látom magam. És tényleg nem mindig szükséges kiváltó ok hozzá, egyszer csak elmúlik az önbizalmam és a jókedvem is. Illetve nem igazán szeretek a problémáimról beszélni, az ismerőseim egy nyugodt, viszonylag vidám, kissé talán elvont embernek írnának talán le, de sokat szorongok a mindennapokban. Távoktatásban pláne, nekem már attól felmegy a pulzusom, ha nem tudok elsőre csatlakozni a videohíváshoz, vagy valami esetleg rosszul sül el.
2020. nov. 8. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!