Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociálos fóbiám van? Hogyan...

Szociálos fóbiám van? Hogyan kezelhető?

Figyelt kérdés

Szóval már nagyon-nagyon rég tapasztaltam ezt a dolgot.

Szerintem a közeli ismerőseim is észre vehették hogy valami gond van velem.

Alapból érzékeny vagyok, és mindent magamra veszek! Vannak barátaim de úgy érzem hogy csak kihasználnak, nem igazán keresnek.

Na tehát mindent túl stresszelek, ha a vásárolni megyek, ha találkozom a barátaimmal ha pedig idegennel találkozom akkor ne is beszélve! De még a rokonaim előtt is!, ha suliban megyek vagy akárhova, még ha kilépek az útcára is.

A nagy társaságban csendes vagyok, nem merek megszólalni, úgy érzem hogy mindenki bámul és rólam beszél( ilyenkor nagyon zavarban vagyok, meg szorongok)

A suliban félek hogy felszólítanak vagy táblához küldenek(persze fel is szoktak, és még le is égetem magam) ilyenkor nem figyelek a környezetemben lévő emberekre, gyorsan ver a szívem, ájulás érzetem van, gyorsan kapkodom a levegőt, remegek, és néha ha hozzám szólnak nem a témával kapcsolatosan beszélek, egyszóval mindentől szorongok és félek!

A suliban vagy egy társaságban mindig azon rágódok, hogy vajon mit gondolhatnak mások rólam.(ilyenkor ha hallom vagy látom hogy halkabban beszélnek vagy röhögnek, azt gondolom hogy rólam van szó, de volt olyan is hogy rólam volt szó többször is) Nem állok ki magamért ha bántanak, vagy rólam pletykálnak miközben tudom.

Apró dolgokon annyira betudok pánikolnk pl ha rendeltem valamit és jön a futár, vagy hasonlók.

Azt gondolom hogy engem mindenki utál, alá becsül( ilyenkor ugy is viselkedem, teljesen magamban fordulok)

Persze vannak olyan személyek akik mellett teljesen jól érzem magam, nem szorongok semmin, és még jól is érzem magam, sokat tudok viccelődni, meg beszélni!

A múltkor családi össze jövetelt tartóttunk, rokonok meg ilyenek, akkor is annyira pánikban voltam, és én kellett kitöltsem a kávét, úgy éreztem mindenki engem néz, meg remegtem (annyira rossz érzés)

Alapból kicsi az önértékeléssem (pedig sokak szerint,és én szerintem is szép vagyok) az emberek úgy viselkednek velem ahogyan a kedvük tartja,mindenkinek megakarok felelni hogy ne legyen rossz véleményük rólam.

Kis koromban igaz hogy nem engedtek meg mindent a szüleim, meg eléggé szigóruak voltak, nem szeretek suliban enni vagy ahol társaság van, vagy olyan alapvető dolgokat megtenni amit más meg tesz. Soha nem beszélgetek magamról senkivel még a barátaimmal sem nagyon, mindenki elmondja a saját kis dolgait, bánatát, boldogságát szívesen meg is hallgatom meg tanácsot adok, de ha engem kérdeznek akkor semmi nagy.

Még ezernyi dolog van amit leírhatnék, de amit még fontosnak tartok leírni, alapból intravertális személyiség vagyok de van bennem extravertált is.

Ez az egész annyira meg keseríti az életemet, hogy ha még valahova ki kell mozdulnom is stresszelek, kivétel ha egy kedvelt személyel vagyok, szerintem más ember is észre veszi rajtam hogy szorongok vagy valami.

Mindenkinek az a véleménye rólam hogy csendes meg komoly vagyok( mikor nem is)

Kérlek írjatok aki volt már ehez hasonló helyzetben, és hogyan tettetek ellene, mert én is tudom magamról ha társaságban vagyok hogy kordában kellen e tartsam magam, de nem megy.

17/l



2020. jún. 24. 16:42
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
A szociális fóbiát, generalizált szorongásos zavart elsősorban pszichológus vagy pszichiáter segítségével lehet csökkenteni. Mindenképpen tanácsolom, hogy mielőbb fordulj ilyen szakemberhez, mert ez önmagától nemigen fog elmúlni, és a fiatal felnőttkori érvényesülésedben, emberi kapcsolataidban visszavethet. Első lépésként az iskolapszichológushoz is fordulhatsz, aki valószínűleg továbbirányít, vagy elmehetsz egyből a helybeli gyermek- és ifjúságpszichiátriai szakrendelésre is. Ha félsz egyedül menni, a szüleidet is megkérheted, hogy tartsanak veled. Ne aggódj, sok fiatal küszködik hasonló problémákkal, és általában lehet rajtuk segíteni. Sok sikert a gyógyulásban!
2020. jún. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
75%
Velem ugyan ez van amit leírtál vagyis most már annyira nem jellemző de még néha megesik . Mondjuk a rokonaim előtt nem volt gond . De én is sokszor azt hittem rólam beszélnek engem bámulnak és amikor sok ember előtt kellett valamit csináljak szinte biztos hogy elrontottam :D ! Most 19 vagyok , kisebb koromba én sem álltam ki magamért de aztán olvasgattam ilyen szorongás leküzdős dolgokat és az egyik tanács ez volt : Tedd meg amitől a legjobban félsz , és attól feloldódsz ! Szóval amikor bántanak te vágj vissza állj ki magadért ! De szerintem az első lépés hogy ismerd és szeresd magadat fogadd el , mert ha te nem fogadod el magadat akkor azt sugallod hogy más se fogadjon el! Jó biztos nem egy idézet fogja megoldani a gondjaidat de én rengeteg pozitiv dolgot olvastam és sokszor megtettem amitől féltem és segített sokat sőt nem is volt olyan vészes mint amilyennek elképzeltem ! Mára már nem igazán szorongok , csak néha nagyon nagy tömegbe ! De olyankor is veszek egy nagy levegőt iszok egy kis vizet és megnyugszom :) ! És ha vannak barátaid és úgy érzed hogy megbízható igaz barátok akkor szerintem ülj le velük és mondd el ezt , és ha szeretnek akkor biztos melletted lesznek ! Csinálj minél több pozitív dolgot menj el velük moziba , szórakozni vagy valami kajáldába és próbálj meg ellazulni . Én ezt tudom tanácsolni , nálam is csökkent a szorongás sőt mostanába nem is tapasztalom :) Remélem meggyógyulsz :)
2020. jún. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
64%
Teljesen ugyan ez van velem is. Mint ha a saját írásomat olvastam volna. Ha valakivel beszélnem kell szorongok. Főleg ha csak ketten vagyunk, de társaságban is. Társaságban csak hallgatom, hogy mit beszélnek, de nem szólok hozzá semmit. Ha boltban vagyok elkezdek izzadni, van hogy ráng is valamelyik testrészem. Nem tudok nyugodtan közösen asztalnál enni másokkal, azon vagyok, hogy minél hamarabb túllegyek rajta, és felálhassak az asztaltól. Most fogok pszihológushoz fordulni, szerintem te is próbáld meg. 18/f
2020. júl. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Sziasztok sorstársak nekemis ilyen problemam van
2020. szept. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Talaltatok megoldast esetleg?
2020. szept. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
0%
Szóval egy intravénás személy vagy, aki nem extrudált kenyéren él. :) Amit leírtál, az klinikai esetre utal. Vonulj el a világ elől, jobb lesz mindenkinek.
2020. szept. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kedves vagy!😊
2020. szept. 8. 12:43
 8/9 anonim ***** válasza:
Nektek segit a pszichiater/pszicholgus?
2020. szept. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
77%
#8: Nekem egy rokonomnak volt kamaszkorában szociális fóbiája, s rajta ténylegesen segített a pszichológus. Nem lett teljesen tünetmentes, mert időnként azért kicsit szorong, de most már simán tud és szeret is társaságba járni. Ha nem is lett a társaság középpontja, többnyire szívesen szóba elegyedik másokkal, nem húzódik el, nem somfodrál ki a társaságból.
2020. szept. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!