Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől lehet, hogy nyugtatónak...

Mitől lehet, hogy nyugtatónak találom az erőszakot?

Figyelt kérdés
Ha valami erőszakos videót vagy valami ilyet nézek, akkor az olyan kellemesen megnyugtat. Miért lehet ez?

2020. nov. 10. 12:35
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Aberráció. Hajlam rejtett, súlyos agresszióra.

Keress orvost.

2020. nov. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ. És az, hogy lány vagyok, az nagyobb problémára utal? Vagy ez nemtől független? Nőkre is lehet ugyanolyan jellemző?
2020. nov. 10. 12:45
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ hogy akció, thiller, horror filmeket nézel, és az nyugtat meg.

Vagy valós videókat, ahol tényleg emberek halnak meg.

Az "igazi" halál megérinti az embert. Van aki 1-1 ilyet megnéz, és napokig görcsbe áll a hasa. Mivel a "normál" ember ilyenkor valamennyire beleéli magát, átéli a látottakat. Ez az emberi együttérzés természetes. Viszont ha valakit ez nem érint meg, akkor nála komoly bajok vannak az együttérzéssel, kapcsolódással.

2020. nov. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
hát érzelmileg nem érint meg egyáltalán, az ha igazi emberrel történik, de agyilag tudom hogy nem helyes. Viszont nem is szórakoztat jobban, ha tudom, hogy igaziból megtörtént és nem csak egy film. Mert maga az agresszió fog meg, és nem az, hogy másnak rossz legyen. Nem tudom ez mennyire átlátható így.
2020. nov. 10. 13:08
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Kamaszkorban evolúciós okokból emelkedik az agresszivitásra való hajlam. Valamikor ez a túlélést szolgálta, s noha mára okafogyottá vált, attól még ugyanúgy működünk, mint régen.
2020. nov. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!