Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szabadulhatnék ettől?

Sztepi kérdése:

Hogyan szabadulhatnék ettől?

Figyelt kérdés

Pánikbeteg vagyok már 2. éve.

Antidepresszánst szedek rá, pánikrohamaim már nincsenek.

De elég intenzíven szorongok mostanában. És előjött egyfajta kényszeres önmegfigyelés. Figyelgetem magam napi többször is, hogyan érzek, hogy vagyok. Ettől elönt engem egy rossz érzés. Azt érzem hogy bele fogok őrülni ebbe az ön megfigyelgetésbe.. Van mikor sikerül megfeledkeznem magamról, de sokszor visszatér. Volt valakinek már hasonló? A legnagyobb félelmem talán az, hogy örökre ilyen marad az állapotom, vagy rosszabbodik. Saját magamnak generáltam ezt. Volt olyan, mikor napokig nem volt semmi gond, majd újra kezdődött. Mit tanácsolnátok?



2020. nov. 14. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért önt el az önmegfigyeléstől rossz érzés? Én pozitívan élem meg, te miért negatívan?
2020. nov. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs :/
2020. nov. 15. 09:43
 3/5 anonim válasza:
Milyen antidepresszánst szedsz pánikbetegségre?
2020. nov. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Évek óta így élem az életem, szar, de lehet vele együtt élni.
2020. dec. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 noncsita válasza:

Én is mindig figyelem önmagam, lassan 5 éve vagyok pánikbeteg, de kb. egy éve sokkal jobban vagyok. Gyógyszert sosem szedtem, nagyon ellene vagyok minden ilyesminek.

Az önmagam figyelésével az lett, hogy szépen lassan elkezdett tudatosodni, hogy hoppá, megint érzek valamit, vajon pánikroham? Mostanra ha valami furcsát figyelek meg magamon, már csak "kigúnyolom" magamat, és belül konkrétan nevetek, hogy na, már megint produkál az agyam valami újat. Így gyorsan túlesem a rohamokon, mert nem ráparázok, hanem kinevetem magam. De tény, hogy négy évnek kellett eltelnie brutál depresszióval, kórházzal, szorongással ahhoz, hogy idáig eljussak.

2021. jan. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!