Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vajon miért borított ki...

Vajon miért borított ki ennyire, hogy az öcsém megette a diétás kajámat?

Figyelt kérdés
Minden nap főzök magamnak külön valami zöldséget, de ma nem ettem meg mindet. A többiek ették szokás szerint a tésztát meg valami négysajtos szószos csirkét, amit én kurvára kívántam mivel egy hónapja csak zöldségeket eszem. Miután kedves öcsém, aki egész nap zabál mégis vékony, benyomott 2 nagy tál tésztát, megkérdezte, hogy kaphat-e olyan zöldséget, anyám meg kirakta a tányérjára. Nagyon rossz érzés volt, elmentem a fürdőbe, bőgtem aztán kihánytam amit ettem. Szerintetek miért váltott ki belőlem ilyen heves reakciót? Végülis a tesóm és nem kéne ilyen irigynek lennem.

2020. nov. 15. 12:34
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Mert kurvára egocentrikus vagy! Nem baj, majd felnösz egyszer.
2020. nov. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert nagyon tartani akarod a diétát. Az nem jó ha a tested ellen fordulsz. Ha megkívánsz egy kis tésztát egyél belőle. Egy hónapban egyszer tarthatsz egy csaló napot. Sőt az se jó ha nem étkezel változatosan. Tudom milyen én is ezt csináltam aztán volt hogy minden hétvégén csak egeszségtelen kajákat ettem azért mert ezeket hétköznap megvontam magamtól. Ne juss el oda ahova én. Nem szabad eltiltanod magadtól teljesen az ilyen dolgokat. Mert az sokkal rosszabb amikor már nem tudsz uralkodni magadon és hírtelen megeszel mindent amit eddig nem engedtél meg magadnak. Valószínűleg ezért borultál ki. Mert tudod hogy öcséd ehetné a tésztát is hisz nem hízik tőle. De ha rendszeresen sportolsz te sem fogsz egy kis tésztától. Meg talán azért is mert te csináltad magadnak és te akartad megenni. Ilyenkor gondolj arra hogy ezek szerint baromi jót főztél hisz másnak is ízlik.
2020. nov. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem irigység, ki vagy készülve a diétától. Pontosan milyen jellegű diéta ez? Egészségügyi okból kell, fogyáshoz, vagy mihez?
2020. nov. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hány éves vagy? Nálunk rendszeresen voltak ilyen dolgokból gondok, amikor még otthon laktam. Ki ette meg az utolsó "azt a dolgot"? Lehet amúgy hogy a sírást nem az váltotta ki nálad, hanem sok minden összegyűlt és most betelt a pohár. Én legalábbis ilyen vagyok. Ha meg tudod magadnak magyarázni, mik történtek veled mostanság,utána nyugodtabb leszel. :) Amúgy beszéld meg a többiekkel, hogy neked ez nem esik jól. Nem fognak haragudni érte!
2020. nov. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha evéstől van bűntudatod, az gond. Nem szeretnélek megijeszteni, de sokan küzdenek anorexiával vagy bulimiával anélkül, hogy tudnának róla.
2020. nov. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
17 vagyok. Ez nem egy konkrét diéta, csak a koplalás nem megy ezért próbálok napi egyszer enni valami alacsony kalória tartalmú dolgot. Fogyáshoz kell, de mivel pajzsmirigy beteg vagyok a "normál" diéták szinte teljesen hatástalanok.
2020. nov. 15. 12:56
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeded a gyógyszert a pajzsmirigyre, mennie kell a fogyásnak. Ha nem, akkor lehet, hogy más is van mellette, pl. inzulinrezisztencia. Nálam is ez volt. Ha pesti vagy, tudok jó magán endokrinológust, írj privit.
2020. nov. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
95%

Ez nem irgyiség. Rosszabb annál... Az anorexia nervosa, és a bulímia előszobája.


Én is koplaltam már életemben, inzulinrezisztens is vagyok, de nem gondolom ezt egészségesnek...

2020. nov. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!