Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Önbizalmat lehetne külső...

Önbizalmat lehetne külső (fizikai) cselekvés nélkül növelni?

Figyelt kérdés
Ha valakinek abszolút nincs önbizalma, az hogy tudná növelni? Hogy tudná elhitetni önmagával hogy képes az adott dologra? Valamire amin már 100x elbukott. Ha nincs mellette társ (párkapcsolat) ami miatt érezné hogy ér valamit - hogy fontos - akkor egyedül hogy hozhatná ki magából ezt az érzést? Azt az érzést - hogy önmagárét érdemes lenne minden lehetséges követ megmozgatnia. Honnan lehet erőt meríteni elindulni az úton??

2020. nov. 17. 08:13
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Agykontroll tanfolyam.
2020. nov. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mantrázz pozitív dolgokat...
2020. nov. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Végül is ezek belső problémák. Logikus hogy ha pozitívan tudok hozzá állni a dolgokhoz, akkor az javíthat a problémán...
2020. nov. 17. 08:41
 4/9 anonymousreview60 ***** válasza:

Agykontroll, önszugesszió. Csinálni kell más, erőfeszítést igénylő, de sikeresebb tevékenységeket, amikben fejlődni tudsz.

"Valamire amin már 100x elbukott." Mi az? Miért szükséges? Ne szenvelegj itt, hogy nem akarod elmondani, mert ez egy anonim oldal!

2020. nov. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
100x akartam abbahagyni a piálást, de egyszer sem sikerült. Mivel nem tudom mit akarok kihozni az életemből. Vagyis tudom, de azt csak nagyon hosszú (több éves)célokkal tudnám kivitelezni. Eközben viszont küszködni, szenvedni kéne, és még csak inni sem lenne szabad. Nem érzem magamban az önbizalmat, és belső erőt ahhoz hogy elinduljak egy ilyen cél felé.
2020. nov. 17. 18:02
 6/9 anonymousreview60 ***** válasza:

Érdemes lenne addiktológiai kezelésre és pszichoterápia járnod. Lehet, hogy most sok minden rossznak az oka az alkoholizmusod, de legelőször ez csak következmény volt. Fontos lenne kideríteni, minek a következménye.

A célok meg olyanok, hogy küzdeni kell értük, különben nem érnének semmit, hiszen ingyen lennének.

2020. nov. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Annak volt a következménye hogy gyerekként apám folyton vert, mert igazából csak azt akarta hogy tanúljak. Csakhogy én direkt nem akartam olyan lenni mint ő. Nem akartam munkamániás lenni, és verni a körülöttem lévőket, akiket valójában szeretek. Gyerekként nem értettem hogy erről szólna a szeretet. Ráadásul most felnőttként is ez miatt csak úgy tudom elképzelni a valódi szeretetet hogy annak valami terror van az árnyékában.

Ezért elkezdtem a szüleim ellen dolgozni, és persze magam ellen is, hiszen a tanúlmányaim egyre rosszabbak lettek. A suliban is állandóan verve voltam, szóval sehol nem éreztem jól magam. Igazából most úgy látom hogy bele akartak kényszeríteni egy végül is rendes életbe. Csak mivel ebbe a tanulási folyamatba erővel lettem belenyomva, ezért az egyetlen lehetőségem arra hogy azt érezzem van választásom az volt hogy direkt nem úgy csináltam a dolgokat ahogy kellett volna. Aztán felnőttem és ez az egész úgy maradt. Elkezdtem máról holnapra élni, és a szöges ellentétét választottam a szüleim életmódjának. Most már viszont tudom hogy ez sehová sem visz. Mégis már képtelen vagyok kiszállni a hinta székből. Soha sem küzdöttem olyan célokért amik több hónapra, vagy évre vannak a mostantól. Sajnos másfelől viszont szüleim sok mindent megadtak, ezért nem érzetem azt hogy fel kéne nőnöm. Most meg úgy érzem már nincs sok lehetőségem.

2020. nov. 17. 18:33
 8/9 A kérdező kommentje:
De egyébként igen 6. Valami szakembert kell keresnem erre, mert egyébként úgy tűnik nincs túl sok esélyem.
2020. nov. 17. 18:37
 9/9 anonymousreview60 ***** válasza:

Érthető a reakciód teljesen, de akkor ezt a lázadást most tekintsünk lezártnak. Most őszintén el kell gondolkoznod (ezt is érdemes a terápia alatt), hogy mit akarsz az élettől, ahhoz mit kell tenni, és ahhoz milyen lépésekben kell elhagyni a függőséget.

Hány éves vagy?

2020. nov. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!