Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kialakulhat mentális betegség...

Kialakulhat mentális betegség ha valaki elveszt egy szeretett személyt?

Figyelt kérdés

Elsősorban depresszióra vagy bipoláris zavarra gondolok, esetleg skizofrénia. Ezek kialakulhatnak valakiben annak a hatására, ha elveszt egy hozzá közel álló/fontos személyt akit szeretett?


Vagy ezek csak örökletes úton alakulnak ki?



2020. nov. 19. 20:03
 1/6 anonim ***** válasza:
14%
Nem. Bánatnak hívják ami kialakul. Normális érzés
2020. nov. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez függ attól, hogy az illető mennyire hajlamos rá.


Meg ha mondjuk csak azzal a személlyel élt és tényleg nincsen senkije se rajta kívül, akkor könnyen lehet, hogy depressziós lesz.


De ez csak az én véleményem.

2020. nov. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 mittudomen721 ***** válasza:
100%
Ki
2020. nov. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 mittudomen721 ***** válasza:
100%
Bocs irok hosszabban is szal igen ki eleg ha beirod a googleba pl hogy grief caused mental illness vagy mourning. Aztan ott van meg pl a distress eustress legyen mondjuk egy skala amin a 300 kiveri a biztositekot es 200 mondjuk elveszteni a ferjedet. Meg meg lehetne mit ide sorolni mindenesetre ott a post traumatic stress disorder pl vagy phobiak vagy panic disorder vagy az alkohol stb es kepzeld el ezeket hatvanyozottan etc szomoru
2020. nov. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hat nalam ugy alakult ki egy eleg sulyos depresszio. Kb 3-4 evig tombolt es a melyen szeretett edesapam hirtelen halala valtotta ki. Elb@ztam az egyetemet, de vegulis nem kirugtak hanem en hagytam ott. Majdnem a kapcsolatomat is szetb.moltam, de O kitartott mellettem. Egyutt eljottunk kulfoldre, aztan mikorra megtanultam jol a nyelvet es talaltam munkat meg ujra elkezdtem az egyetemet most lekopogom de lecsillapodott/elmult, mar tudok pozitivan gondolkozni. Az egyetlen negativ hatasa ami meg mindig tart, hogy iszonyu eros dohanyos lettem. De idovel tudom hogy a munkam, hogy ne dohanyozzak annyit majd szinten gyumolcsozni fog. A lenyeg, hogy barmi is van a hatterben ami miatt kialakul (es igen, erre hajlamos is az ember, nalunk is van a csaladban erre precedens, pl manias depresszio) mindig elore kell menni, es a megfelelo pillanatban megelni pl a gyaszt. En ezt rontottam el, hogy nem akartam egyszeruen elfogadni.
2020. nov. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
21%
A gyász hosszú távon skizofréniát okoz,ha nem tudják kezelni.
2020. dec. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!