Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kialakulhatott nálam valami...

Kialakulhatott nálam valami mentális betegség? Ha igen mi?

Figyelt kérdés

Mindenkitől félek. Az emberek véleményétől, hogy ha valakihez szólok teljesen hülyének néz, hogy első ránézésre rájön mindenki, hogy kattant vagyok és nem tudok semmit csinálni.

Nem tudom, hogy ezek mennyire kapcsolódnak ide, de azért leírom: mindenki tudja, hogy mit kéne jobban csinálnom. A szüleim elvárják, hogy minimum egy felsőfokú nyelvvizsgám legyen és ha lehet még egy középfokú is. Azonkívül: ösztöndíjjal, külföldön járjak egyetemre. Én viszont nem vagyok különösebben jó semmiben, nem hiszem, hogy tudnék bármivel is ösztöndíjat kapni. Amúgy a szüleim nem rajtam keresztül akarják elérni a dolgokat, a családban mindenki kapott ösztöndíjat valamivel(anya,apa,nővérem,nagynéném) de én ahhoz túl béna vagyok.

Osztályban mindenkivel bunkózom, állandóan poénkodom, én vagyok a leghangosabb. Még a legjobb barátnőm (akiről azt hittem, hogy ismer) sem tudja, hogy ez nem én vagyok. Igazából azt sem tudom, hogy ki vagyok. Mindenkivel másképp viselkedek, úgy érzem kicsit mintha több személyiségem lenne.

Csapatban nem vagyok bunkó, meg sem merek szólalni mégis kiközösítettek.

Úgy érzem, hogy tényleg senkit nem érdeklek, kicsit sem. Semmire nem vagyok jó, akármit teszek az csak rossz lehet, mert bárki megcsinálná sokkal jobban.

Szerintem enyhe pánikrohamaim is vannak: remegek, szédülök, görcsöl a hasam és kb. attól félek, hogy nem fogom túlélni, hogy ezzel, vagy azzal kell találkoznom.

Nagyon szeretnék beszélgetni valakivel, de nem merek nyitni. Úgy érzem, hogy mindenki teljesen leszar engem és lehet inkább meg kéne halnom úgysem vagyok jó semmire és mindenkit megbántok, akit meg nem azt meg nem érdeklem annyira, hogy megbántsam.

Lehet, hogy nem sok közük van ezeknek a dolgoknak egymáshoz de azért leírtam őket. Mondjuk szerintem inkább csak görcsösen vágyok a figyelemre és mindent felfújok. Lécci segítsetek!

Ui: testi problémám akad bőven lehet amiatt is tartok az emberektől és gondolom azt magamról, jogy bűnronda, utálatos ember vagyok?

13/L



2016. márc. 21. 23:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem a hormonok is okozhatják a tűneteidet, hiszen még csak most léptél be a pubertás korba. A megfelelési kényszer is egy ok lehet, a sok szűlői elvárás például. És amit emlìtettél, lehet, hogy csak figyelem hiányos vagy és ennyi az egész dolog :). Én arra gyanakodok, hogy nagyon önbizalom hiányos vagy, legyen önbizalmad, gondold azt mindig, hogy sikerülni fog legyőznőm minden akadályt azért mert képes vagyok rá és nincs olyan, hogy lehetetlen. Ismerkedj bátran, nincs mitől félned, ugyan olyan emberek mint te :). És nyugodtan beszélj a szüleiddel, biztos ők is meghallgatnak és segìteni fognak neked mindenben.
2016. márc. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Az első jól írta, minden az őnbizalmon múlik. Próbálj kicsit nyitottabb lenni. Az hogy te sem tudod, hogy ki vagy, az ebben a korban mondhatjuk, hogy normális :) kitartás, minden ki fog alakulni, csak legyél türelmes és bátor! Puszi
2016. márc. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!