Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem engedik meg a...

Miért nem engedik meg a szüleim, hogy öngyilkos legyek?

Figyelt kérdés
Már hónapok óta semmi kedvem nincs élni, nem tudok kitűzni kisebb célokat sem magam elé, motiválatlan vagyok. Ráadásul nemrég kiderült hogy aspergeres vagyok. Nem tetszik ez sem. Megpróbáltam már kétszer öngyilkos lenni de egyszer sem sikerült. Az elsőnél korházban kötöttem ki a másodiknál pedig a szüleim rámhívták a rendőröket mondván azok hamarabb megtalálnak engem és megállítanak mintsem ők engem. Azóta pedig anyukám azt mondta megtiltja nekem, hogy öngyilkossággal próbálkozzak, de én nagyon szeretnék már meghalni! De így hogy megtiltotta már nem próbálkozhatok. :( Mit tudnék tenni, hogy megengedjen még egy utolsó próbálkozást? Azzal már tényleg biztosra mennék! Vagy ha nem segítetek akkor légyszí azt mondjátok el miért tiltotta meg! Már megkérdeztem tőle, de szeretném tudni mások mit gondolnak. Bocsánat, ha buta kérdés de tényleg tudni szeretném és komolyan gondolon

2020. nov. 19. 21:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Szia,

Itt egy régebbi kérdés, ami igen sokat segíthet ha elolvasod a kérdést és utána a 13,14,17-es válaszokat:


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__magany-egyedullet__1..


A legjobbakat kívánom és legyél boldog, mindig van remény és Isten is szeret!

2020. nov. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
ui. egyébként azért nem, mert szeretnek téged a szüleid és ők hisznek abban, hogy igen is boldog tudsz lenni és vidám, jóra fordulnak a dolgok..
2020. nov. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Talán mert szeretnék és hisznek benned?
2020. nov. 20. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

De ha szeretnek akkor miért nem engedik meg?

Nem úgy szól a mondás, ha szeretsz valakit tudnod kell elengedni is?


Nem érzem kilátástalannak az életem, nem történnek velem rossz dolgok. Csak már semmi kedvem nincs folytatni, úgy érzem az lenne a legjobb ha végetérne végre.

2020. nov. 20. 09:58
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

Te megengednéd a szeretteinek hogy eldobják az életüket?

A szüleid hiszik hogy tovább tudsz lépni ezen és lehetsz egyszer boldog és sikeres

2020. nov. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%

Nekem is volt peibalkozasom nemreg.. azota mashogy allok ehhez es en hiszek a csoportos terapia erejeben! Kezdj el te is minel hamarabb egy korhazban psuichiatriat felkeresni es ott kerni, hogy had lehess bejaros beteg. Gondolom maganyos is vagy, es ott kozossegbe lennel, mindenkinek van valami baja, es remenyt kelt, hogy ok is kuzdenek es szeretnenek meggyogyulni.

Muszaj talalnod valami szenvedelyt, hobbit. Mi erdekel a legjobban? Melyik tantargyat szeretted gimiben?? Kezd el egy olyan egyetemet! Ott kozossegben leszel, tanulsz uj dolgokat, uj ingerek érnek, baratsagok, lesznek céljaid, amiket majd el is akarsz érni. Probald meg. Rákos emberek utolso csepp erejukig kuzdenek az eletukert, te meg eldobnad csak ugy, mert meguntad ... akkor unalmas az ember élete, ha nem csinál semmit. Kezdj el új dolgokat új munkahely, suli, képzés. Csoportterapia!!!!!

2020. nov. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Akkor is csoportterápia lenne a legjobb, ha amúgy félek az emberektől és inkább introvertált vagyok?
2020. nov. 21. 10:08
 8/13 A kérdező kommentje:
Inkább stresszelek más emberek közelében, vendégségben. Nem tudom hogyan kéne viselkedni így emiatt inkább kővédermedek.
2020. nov. 21. 10:09
 9/13 anonim ***** válasza:
58%
Nekem is hasonló (utolsó válaszoló vagyok). Erős szorongás. De tudom, hogy volt már sokkal jobb minden és még lehet is. Csak a gondolkodásomon kell változtatni. És a csoporttagok kedvesek. Nem erhet rossz dolog ott.Hidd el. Mindenki megerto a masikkal.
2020. nov. 24. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj el zenélni!
2020. nov. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!