Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az érzelmeim nincsenek összhan...

Az érzelmeim nincsenek összhangban a gondolataimmal. Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés
Nekem az érzelmi reakcióim sokszor nem egyeznek azzal amit gondolok. Például volt már olyan, hogy valakivel beszéltünk és valamiért, valahogy olyat mondott nekem, hogy sírnom kellett. De ez csak egy reakció volt. Nem bántott meg, csak egy reflex. És azóta se képes felfogni, hogy nem bántott meg. Pedig még a sírásom is olyan volt, hogy folyt a könnyem, közben pedig én tovább beszéltem vele, arról amivel meg akart bántani. Mert érdekelt a véleménye és mert annak ellenére, hogy folyt a könnyem, annak ellenére engem nem bántott meg. És nem hiszi el nekem. Azt hiszi hazudok. Másik példa, amikor valamiért ingerült hangon beszélek, pedig teljen nyugodt vagyok. De ennek az ellentéte is előjön, sőt gyakran van, hogy amikor mérges vagyok és valakivel kiabálni akarok, hogy érezze mennyire mérges vagyok, akkor elkezdek nevetni. És nem tudok ordítani, mert nevetnem kell, mintha egy aranyos viccet hallanék. pedig dühös vagyok rá és így nyílván nem hisz nekem, nem tudom kimutatni a dühöm. És nagyon sokszor van ilyen és egyéb hasonló helyzet az életben, hogy mivel az érzelmi reakcióim vagy a testbeszédem nem egyezik azzal, amit tudatosan gondolok, ezért azt hiszik teljesen más ember vagyok, sokszor azt hiszik hazudok az érzéseimről. Vagy nem bírják elképzelni, hogy tényleg azt érzem. Meg hát nagyon sokszor egy groteszk szituáció alakul ki ebből. A fenti példákat használva, valakire ráordítok, aztán egyből mosolyogva és nevetgélve azt mondom neki, hogy rühellek és utállak, eltölt tőled az undor. Meg amikor fapofával folyik a könnyen és közben tovább foglalkozok a dologgal, ami miatt elkezdett. De különösen az előbbi példa az, amin ez a groteszkség jobban érződik. Sokakat megijesztek ezzel, akiket meg nem, azok számára értelmezhetetlen, hogy mit gondolok, mert nem hiszik el, hogy nem egyezik a reakciómmal. Mit tehetnék?

2020. nov. 20. 13:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kérj időpontot egy pszichiátertől. Ez elég súlyosnak látszik.
2020. nov. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Voltam már pszichiáternél. Nyugtatót adott és ennyi. Magánra nincs pénzem, a mostani meg ennyit foglalkozik csak velem.
2020. nov. 20. 14:04
 3/4 anonim ***** válasza:
SZTK alapon talán neurológushoz is elmehetnél. Lehet, hogy valami rosszul van bekötve az agyadban.
2020. nov. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azt még nem próbáltam. De akkor covid után elmegyek.
2020. nov. 20. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!