Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mást is tönkretett lelkileg a...

Mást is tönkretett lelkileg a koronavírus?

Figyelt kérdés

Előtte se volt a legjobb a mentális egészségem de most mégrosszabb lett depresszióra utaló tünetekkel, mégerősebb szorongással, öngyilkossági gondolatokkal. Jelenleg minden amit szeretnék, ami segítene lehetetlen a vírus miatt és a legelkeserítőbb, hogy nem tudni mikor lesz vége ennek márha vége lesz egyáltalán.

Napok óta régi képeket nézegetek a régi időkről álmodok és ha belegondolok, hogy egész életemben ez lesz, hogy karantén, munkanélküliség, semmi szórakozási lehetőség úgyérzem megszakad a szívem. Én nem bírom feldolgozni ez nem élet, hogy egy képernyőn keresztül csinálunk mindent online mert nem lehet máshogy.

Valószínűleg el is kaptam még áprilisban csak komoly tünetek nélkül és már sajnálom, hogy nem haltam bele és ha ez a helyzet nem változik akkor azt kívánom kapjam el és haljak meg inkább...

Nagyon el vagyok keseredve és félek, hogy ebből nincs kiút...


2020. nov. 23. 14:13
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Picsogás? Senki nem lesz boldog helyetted, ugye ezt felfogtad? Hibáztatsz mindent, mások, vírus, nehéz élet, bármi, csak neked ne kelljen beismerni, hogy nem tettél semmit a boldogulásodhoz. Szar munkád van, rossz fizetéssel? Tégy ellene, tanulj, fejlődj, változtass. Nincs párkapcsolatod? Gyúrj (fiú), szépítkezz, torzázz (lány). Unatkozol? Találj elfoglaltságot, a világ szép. És el fog menni melletted, nem fog könyörögni neked egy szép hely, hogy látogasd meg. Senki nem fog bekopogni hozzád, hogy gyere, legyél a kedvesem. 1 vagy a 7.000.000.000 emberből.
2020. nov. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
69%
A mai emberek szerintem legalább 75%-a online kijelző vagy képernyő előtt élte az életét eddig is, most ez a kis idő sem fog nagy problémát okozni. Fura, hogy most hirtelen mindenki dolgozni, társasági életet élni, tanulni akarna....
2020. nov. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Persze mert most jönnek rá az emberek, hogy mennyire elrontottuk, meg kellett volna becsülnünk a régi életünket, szabadságunkat. Valamilyen szinten megérdemeljük, hogy ez történt de akkor is fáj...
2020. nov. 23. 14:27
 4/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
88%
Ez legalább őszinte vallomás, így értem. Nekem annyira nem okozott ez problémát, mert tudom, hogy előbb-utóbb minden visszaáll.
2020. nov. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Legyen úgy, 4-es én is megpróbálok ebben bízni, mást úgyse lehet tenni...
2020. nov. 23. 14:55
 6/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
47%
2022-ben választások vannak, szóval a kormány igyekezni fog, hogy ezt az állapotot megszüntesse, plusz legyen gazdasági megindulás is.
2020. nov. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Most akkor elkaptad vagy sem? Ez is kezd divatbetegsegge valni, mindenre rafogjuk, hogy koronavirus! Depresszios vagy, ahogy sokan masok is.
2020. nov. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát nem teszteltek de elveszítettem a szaglásomat és az ízérzékelésemet, ami azóta se jött teljesen rendbe, sok ételnek olyan furcsa, rossz íze van amit régen szerettem... Más tünetem nem volt de ilyet még sose tapasztaltam ebből gondolom, hogy elkaptam.
2020. nov. 23. 16:15
 9/9 anonim ***** válasza:
Valóban gáz ez a mindent online mert az hogy vírus van az egy dolog. A vírus soha nem fog eltűnni viszont a vakcina egy biztonságos vakcina meg évekbe telik mire kifejlesztik. Tehát akkor évekig ez az online netes virtuális világ lesz vagy egysszer csak megunja az emberiség és haggyák hogy a vírus végigmenjen az embereken? Mert szerintem ez lenne a helyes megoldás. Védekezni a kellő higéniát betartva de nem kéne midnent elzárni meg szórakozási lehetőségete meg munkahelyeket megszűntetni mert valóban depressziót okoz nekem is kezd visszatérni. Panel lakásban én sajnos panelban lakok nincs mit csinálni nem lehet edzeni kint meg hideg van a gép pedig 2 óra múlva már tönkretesz és mivel nincs munkahely sem mert nekem is megszűnt ezért egésznap a falat bámulni egyenlő a rémálommal és ilynekor jönnek a gondolatok amitől peidg lesz a depreszió.
2020. nov. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!