Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem megbolondulok, mit...

Úgy érzem megbolondulok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már nem is tudom pontosan mikor kezdődött, viszont régóta folyamatosan szorongok, túlgondolok minden apróságot és durva hangulatingadozásaim vannak, amelyek legtöbbször más emberektől függnek. Már az első másodpercben ösztönből, reflexből levetíti az agyam előttem a legeslegrosszabb forgatókönyvet, és soha, még éjjel sem tudom leállítani az agyam. Félek, hogy ezzel ellököm magamtól az embereket. Nagyon nehezen ismerkedek, és a barátaim is felfigyeltek a durva hangulatingadozásaimra, beteges agyszüleményeimre, és elmondták, hogy szerintük sok minden, amit gondolok, egyáltalán nem valós, nincs valóság alapja. Félek, hogy nem szeretnek vagy kibeszélnek engem a hátam mögött, és már a legapróbb hülyeséget is túlreagálom. Rettegek, hogy mi a baj velem, és hogy ez sose fog végetérni? Kérlek, aki tud valami biztatót, írjon. Előre is köszönöm!

ápr. 25. 21:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Gyógyszer, alkohol vagy droghasználat előfordul?

Ha nincs ilyesmi, próbálj tudatosan reagálni, ne ösztönből. Régen azt mondták, számolj háromig, mielőtt megszólalsz, szerintem tovább is számolhatsz. Az agyszüleményeidet ne osztd meg rögtön, hanem gondold végig mégegyszer, hátha magad is rájössz, hogy nincs valós alapja. Másoknak lehet még jobb ötlete, nekem ez jutott eszembe.

Ha ezek nem válnak be, orvoshoz kellene fordulnod.

ápr. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szedsz hangulatstabilizáló vagy antidepresszáns gyógyszert? Annak lehet a mellékhatása...
ápr. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarom elbagatelizálni a problémát így ne értsd félre amit írok. Ha az egeszséged megengedni kezdj el futni. Sokakat kihozott a mentalis problémából. Érdemes megpróbálni fokozatosan mert ártani nem tudsz vele.
ápr. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Alkoholt csak alkalmakkor fogyasztok minimális mértékben, drog kizárva. Pajzsmirigy és hormonális problémák miatt suedek gyógyszert, de az csak fogamzásgátló és étrendkiegészítő. Nem hinném köze lenne hozzá, mivel ez már nagyon rég, évek óta kialakult bennem. Pszichológus elég lenne? Nem akarom elhinni, hogy pszichiátriai eset lennék.:/
ápr. 26. 12:13
 5/6 anonim ***** válasza:
Az ember reagál a környezetére. Ez teljesen normális. Nem kell ettől megijedni meg pánikba esni. Sokan érzik magukat hasonlóan. Nem vagy orvosi eset. Ha találsz egy jó pszichológust az sokat segíthet. Csak kevés az ingyenes lehetőség a fizetős drága és lehet sokadik alkalomra sikerül megtalálni a megfelelő pszichológust. A futás egyszerűbb és ingyen van. Ezért ajanlottam inkább azt. :) De ha van jó pszcihológus is mellé akivel át tudod beszélni a problémákat az mégjobb.
ápr. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezek a tünetek pajzsmirigy túlműködésre utalnak. A gyógyszered mikor volt beállítva és ellenőrizve? A szedett gyógyszereknek kellene utánanézni. Menj a háziorvoshoz, majd ő megmondja, kell-e tovább menni valahová, vagy ő is meg tudja oldani.
ápr. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!