Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mitől lehet, és mi a...

Ez mitől lehet, és mi a legjobb lehetőség?

Figyelt kérdés

Édesapám sajnos meghalt szeptemberben. Igaz, hogy egy hónapig kórházban volt, de váratlanul lett rosszul. Betegsége volt három éve, de arra senki sem számított, hogy jön egy hirtelen rosszullét, ez részben független is volt a betegségeitől.

Mikor meghalt, én nehezen viseltem, mikor kórházba volt, sokat sírtam, nem bírtam aludni. Miután meghalt, sokat gondoltam rá, néha sírtam is. Volt olyan nap, hogy igen, volt, hogy nem. Gyakran beszéltem is hozzá, tudtam, hogy szegény meghalt, de nekem jó volt és gondoltam, hátha van mennyország és onnan látja/hallja. Anyukám szintén. Volt amikor úgy tűnt, válaszol is. Nem mindig, de néha. Fiatal vagyok, nem akartam őt ilyen korán elveszíteni és sajnálom is a sok betegsége miatt.


Ami igazán a kérdésem lényege: pár napja nehezen alszok, alig tudok elaludni. Este meg éjszaka valahogy jobban elszomorít a hiánya, néha sírok, olyankor minden kicsi zaj és fény zavar. Idegesít a tudat, hogy nincs ott a mellettem levő szobában, ahogy régen.


Mikor életben volt és otthon volt, akkor tudtam rendesen aludni. Ez a probléma olykor-olykor azóta jön elő, mióta szegény meghalt.

Ha a barátommal alszok, akkor jobb, de különben néha előjön ez a probléma.

Van, hogy éjjel 1kor fekszek le és anyukám meg emiatt haragszik.


Azt mondja, hogy akkor aludjak apukám szobájában (ő és anyukám külön aludtak). Néha bemegyek amúgy a szobájába, nincs tőle kellemetlen érzésem, le is ülök az ágyára, bár csak ritkán, például mikor nézegetem a fényképét, vagy volt rá példa, hogy ott néztem filmet, vagy nyomtattam. Azért többnyire nem ott tartózkodok, de nappal nem zavar, ha bemegyek oda.


A barátom azt mondja, igyak elalvás előtt citromfű teát. Ő arra is nyitott, hogy vele aludjak, de jó lenne, ha egyedül is tudnék normálisan aludni.


Anyukám szerint az is hozzájárulhat, hogy szedek gyógyszert pajzsmirigyproblémára, de nem hiszem, hogy ez okozza, szerintem ez inkább lelki dolog.


Néha bizonyos filmek és videók is ráerősítenek, de ez ritkább. Például amikor egy filmben haldoklik a főszereplő anyja, vagy amikor valami szellemekről szól. 1-2 alkalommal néztem ilyet, de amúgy nem szokásom.


Szóval mi a jobb szerintetek, ha a saját szobámban alszok, ahogy régen is, vagy ha esetleg átmegyek aludni az apukám szobájába?

Egyébként nem itthon hunyt el, hanem kórházban, ha ez számít valamit.

A citromfű tea segíthet, vagy az nem ér semmit?



2020. nov. 23. 17:10
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Nagyon sajnálom.

Szerintem aludj a saját szobádban, legalábbis én biztos nem mennék át az ő szobájába mert nemtudom..nekem rossz érzésem lenne..de ha neked nincs akkor nyugodtan.

A citromfűről meg csak annyit, hogy igen segít.

2020. nov. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

persze, aludjál néha ott, ha ez segít neked, akkor tedd azt. most gyászolsz, és ha ez megkönnyíti, akkor miért ne..?

a citromfű tea is jó ötlet, segít és nem annyira ütős, mint egy altató


kitartást

2020. nov. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Te döntsd el, hogy hol akarsz aludni, ill. próbáld ki mindkettőt 1-1 hétig, aztán meglátod. A citromfű tea segít nyugodtabban aludni.

Talán a barátod jelenléte is segít...

2020. nov. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én nem értem miért kéne gyógyászathoz fordulni, mikor ez egy természetes folyamat. Idővel feldolgozod majd és fogsz tudni aludni.
2020. nov. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!