Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért ül csendben a terapeutám...

Miért ül csendben a terapeutám és miért mindig csak én beszélek?

Figyelt kérdés

Evy féléve járok terápiára, úgy érzem, nem tudunk kapcsolódni egymáshoz, mert csendben van. Bármit mondok, ő nem kérdez, csak nagyon ritkán. Elmondtam neki, hogy zavar és arra sem reagált, hanem csak nézett rám addig, ameddig a kellemetlen csend miatt ismét meg nem szólaltam. Az elég fura volt. Más is tapasztalt már ilyet?

A végén viszont kedves és mindig mondja, hogy vár következő alkalommal.


2020. nov. 23. 23:29
1 2 3 4 5
 1/48 A kérdező kommentje:
Meg nem is reagál, elmeséltem neki, hogy meg akartak erőszakolni tizenéves koromban és csak nézett és pislogott rám.
2020. nov. 23. 23:31
 2/48 anonim ***** válasza:
41%
Akkor jó eséllyel kifogtál egy csalót.
2020. nov. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:

Pszichoanalízisre jelentkeztem, azt mondták az a módszer jó lehet a problémámra. Neten kicsit utána olvastam, és ott inkább én vagyok a középpontban... viszont azt nem gondoltam, hogy a terapeuta teljesen passzív és érdektelen. :(


Van saját honlapja, meg szakmai múltja, úgyhogy nem tudom... nem hiszem h csaló.

2020. nov. 23. 23:37
 4/48 anonim ***** válasza:
11%

Beszélj tovább... Analizál, nem akar befolyásolni. Majd, ha tudja amit akar, és látja azokat a gócokat, görcsöket, amiket oldani kell, akkor segít.


Te csak mondjad tovább!

2020. nov. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:
De már úgy érzem, mindent elmondtam, nem kapok semmilyen feedback-et. Pl. elkezdtem mondani, milyen érzés volt nekem amikor meg akartak erőszakolni, hogyan viseltem, most hogyan érzem magam, mit érzek és csak nézett némán, annyit sem mondott, hogy bú vagy bá. Elmondtam, hogy rosszul esett, és nem igazán értem, arra sem reagált. Talán vmi olyat, hogy nincs mit mondanom jelenleg.
2020. nov. 23. 23:46
 6/48 anonim ***** válasza:
15%

Nézd... Ez a rész nem arról szól, hogy ő sajnálja-e ami veled történt vagy nem. Lehet úgy látja, hogy a gyógyulásod érdekében jobb az, ha nem mélyíti benned tovább azt az élményt azáltal, hogy egy olyan emberként, akinek te a szavait nagyon elfogadod olyat mond, amivel még inkább áldozat depressziójába esel. Én nem tudom, de ez ANALÍZIS.


Térképez épp fel! Nem fog addig mondani semmit, amíg nem tudja, hogy merre induljon majd el. Jobbra? Balra? Hátra?



Megkell értsd, hogy ő arra kíváncsi, hogy benned mivan. Neked ezt kell mondanod el. Ha reagál, akkor megzavar téged abban, hogy miképp éltél meg dolgokat a múltban. Befolyásolna mindenképp. Bízz benne! Tedd azt, amit kér, lehet, hogy úgy tünik, mint aki "semmit sem csinál", de csinál! Egyszer eljön az a pont, ahol azt fogja mondani :


Kedves XZY, ideje tovább lépni, ezt és ezt fogjuk tenni.


Nem lehet neki állni egy elmébn módosításokat végezni, amíg nem tudni mii a hiba! Vannak trükkös emberek... Engem 1év után sem lehetett tudni, hogy mi a bajom :D Pedig heti 2x45percet dumáltunk. Én 10másodpercg seem voltam csendben, első nap elmondtam majdnem mindent, ami történt velem, és fontos. Vigyorgott is, hogy ilyet még nem látott :D Másnak fél év eljutni eddig, hogy megnyíljon :D


De mégis... Nem lehetett tudni, hogy "csak" ADHD, vagy Bipolar, vagy valami más, sz.zavar, szorogonás tuti, stb., annyi minden volt, nem lehetett velem mit kezdeni, mert a tudatalattimban olyan erős "védelem" volt, hárítottam mindent. Akkor úgy tűnt segíteni sem tud. Majd 3 évveel később, az idén értettem meg mindent, amit mondott! És már probléma sincs. (ADHD VAN)


Bízni kell bennük, vágják mit kell tenni, de rajtuk csak 20-30% múlik. A maradék a mi feladatunk! Amíg nem mondja valamit másképp kell, addig nem kell.


Okkal történik minden! Tudom jól esne, ha reflektálna, de majd annak is eljön az ideje! Ő sem akar úgy indulni túrázni, hogy nincs térkép!

2020. nov. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:
Van térkép... már több mint egy féléve járok hozzá, nincs terápiás cél, nem haladok, mintha a falnak beszélnék. Szerintem ha mutat valamilyen emberszerű reakciókat, legalább annyit, hogy “sajnálom”, az is elég.
2020. nov. 24. 00:02
 8/48 anonim ***** válasza:
12%

Miért ragaszkodsz annyira ahhoz, hogy kifejezze a sajnálatát? Havi hány alkalom? Milyen hosszú? Fél év nem sok, fél év semmi.


Átlagos, erős traumán átesett embereknek ennél több kell, hogy valóban megnyíljanak. Én a helyedben megkérdezném tőle!


Kedves xy, miért szeretném, hogy maga sajnálja azt, ami velem történt?

Lehet, hogy árulkodóbb lenne, mint 10x elmondani a storyt...

2020. nov. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:
Jézus :D
2020. nov. 24. 00:15
 10/48 anonim ***** válasza:
73%

Ne aggódj, itt 10/9 kérdést ha felteszel kígyót békát mondanak rád, és mintha direkt nem akarnák érteni az adott kérdést vagy problémát. Sokan itt élik az életüket és úgy fordítják ki a dolgokat hogy csak pislogok...


Figyelj szerintem ha nem vagytok egy hullámhosszon válts terapeutát. Én se pazarolnám az időm meg feleslegesen jártatnám a szám és fizetnék summás összeget már fél éve ami igenis sok idő, úgy hogy semmi visszajelzést nem kapok. Érdemes mást keresni, mert csak idegeníteni fog.

2020. nov. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!