Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tudok tenni a tévképzeteim...

Mit tudok tenni a tévképzeteim ellen?

Figyelt kérdés

Pár hónapja kezdődött, elkezdtem azt hinmi, hogy irányítják az életem, körülöttem mindenki egy színész. Valahogyan úgy kezdődött, hogy ugyanazt a dolgot nagyon sokszor láttam egymás után tv-ben, youtube-on és valamiért az egyik felem el kezdett ebben hinni, hogy:"jaaj be akar folyásolni egy nagyobb hatalom"(elötte is voltak már ilyen gondjaim a sok hülyeséggel pl:hónapokig küszködtem, hogy ne hidjem azt hogy a föld lapos)

Gondolom, hogy ez hülyeség, de nem tudok szabadulni attól a gondolattól, hogy:"mivan ha mégis" és ettől eléggé magam alatt vagyok, szorongok és ha egy dolgot kétszer látok vagy hallok egy nap, beszélgetek valakivel valamiről, vagy csak gondolok rá és feldob a google vagy valamilyen közösségi oldal egy olyan hírt vagy ahoz kapcsolódó dolgot akkor az eggyik felem ezzel igazolja ezt a gondolatot. Akármivel érvelek ez ellen nem tudok a gondolatától szabadulni. Már ott tartok,hogy ha kétszer hallok egy szót egy nap mint például: "neither" akkor ezzel igazolja magát a másik felem.


Elkezdtem már azt is tapasztalni, hogy gondolok valamit pl: bozonyíték van arra hogy az anya megverte a gyerekét de a másik felem nem hiszi el. Konkrétan mindennél ez van amit el tudsz képzelni, olyan mintha mindig abban hinne az egyik felem ami a leg szürreálisabb.


Nem teljesen hiszek ebben, csak elrontja a közérzetemet, motivációmat a tanulás iránt boldogtalan vagyok és szorongok meg ilyenek.

A végére csak annyit tudok mondani, hogy túl jó a google, hogy már a gondolataimban is olvas mert így nehezebb lesz ezt elfelejteni :(


16 F



Ne használjam a google-t és semmilyen közösségi oldalt? vagy mit tegyek?



2020. nov. 24. 01:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ez szorongás és kényszeres is vagy úgy gondolom.

Nálam is volt ilyen, ugyanezt gondoltam, hogy a környezetemben élők mi van, ha színészek.


Valójában azért nem téveszme, mert, ha ez téveszme lenne, akkor nem zavarna ez így téged. Hisz akkor úgy állnál hozzá, hogy biztos vagy benne, hogy ők színészek. S ennek ellenkezőjéről senki nem tudna meggyőzni.


A szorongásodat kellene elkezdeni oldani, s elmúlna vagy nem okozna szorongást ez a gondolat.

2020. nov. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Te hülye vagy bmeg.
2020. nov. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

pszichiáter, sürgősen! ez bizony súlyosan hangzik, és nem fog csak úgy magától elmúlni!


hihetsz továbbra is egy hülye összeesküvésben, de akár kezeltetheted is magad...


1


ez nem teljesen igaz. skizofrén barátom először magától ment be, hogy hangokat hall, és úgy gondolja, hogy ez nem normális! akkor kijött, gyógyszereit nem szedte... 1hónapja jött ki újra, kb. a 20. pszichotikus epizódja után rendőrökre támadt!

2020. nov. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%

Első vagyok.

Ha felismerte, hogy nem normális, hogy hangokat hall és ezek után nem szedte a gyógyszereit, akkor mit várt?

Gondolon, ha gyógyszeres kezelés alatt van, akkor úgymond tünetmentes.

A SUB valószínűleg a nem megfelelő gyógyszer szedés eredménye. (Főleg, ha 20 epizódja volt)

2020. nov. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

4


Van aki nem veszíti el a teljes realitást azonnal gondolom, akkor még maradt 1 minimális realitás érzéke. Aztán odalett.

2020. nov. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

5.

Értem.

S járt terápiára vagy sürgősségi pszichiátriai ellátásokra vitték miután már elhatalmasodott a pszichózis?


Egyébként, ha barátok vagytok, akkor tudod, hogy a pszichózis alatt rendíthetetlen hite van.

2020. nov. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

6


Második... Gyógyszert nem szedte sose, gondozóba sem járt, időnként rosszul lett nagyon, akkor sürgősségi, akut osztály, rendbe szedték úgy-ahogy, majd otthon kezdődött elölről. Ugye betegség

tudat elég hiányos volt, anyuka - apuka csak sajnálta. A srác egyébként rettentően okos, iskolában legjobb tanuló volt, mai napig rendkívül ügyes sakk játékos. Az egész ott kezdődött, hogy illuminált állapotban balesetet szenvedett egy barátjával, az ő hibája volt. Neki semmi baja sem lett, a haverja majdnem meghalt. Azóta ilyen.

2020. nov. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

7. Első és a többi vagyok...


Értem. Sajnálom a barátod, nagyon komoly trauma lehetett számára a baleset. Érthető is.

A betegségbelátás nagyon fontos lenne... Hány éves?

2020. nov. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

35 éves.


Hát most azt mondta az anyja, hogy tovább nincs szórakozás, és kezeltetni fogja rendesen. Remélem így is lesz, igazán kár érte, nagy jövő előtt állt. Így viszont dolgozni sem tudott, pedig 2 idegen nyelvet beszél, stb.


Köszi a nevében is

2020. nov. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

1.vagyok

Amennyiben a betegség belátást el tudják érni, onnantól kezdve lesz remény. És fokozatosan, teljes életet fog tudni élni.

Van bőven skizofrén, akiről senki nem mondaná meg, hogy bizony milyen betegsége van.

2020. nov. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!