Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék az ilyen beteges...

Mit tehetnék az ilyen beteges rémálmok ellen?

Figyelt kérdés

Eléggé érzékenyen érint ez a téma, kezd megviselni és szégyellem is magam miatta. 19 éves lány vagyok és az utóbbi kb fél évben rendszerint azt álmodom, hogy a saját apukám szexuálisan molesztál. Ilyenkor izzadva, sírva, reszketve ébredek fel. Annyira borzalmas ez az egész, hogy néha ilyenkor napokig nem tudok apukám szemébe nézni amiért szintén szégyellem magam, mert ő nem tehet róla. Leszögezném hogy a valóságban apu SOHA de soha nem tenne ilyet, mindig is imádott engem, mindent megtett/megtesz azért (anyával együtt), hogy nekem szuper életem legyen és az is van. A viszonyunk is jó, néha előfordul, hogy veszekszünk de hát ki nem veszik össze néha a szüleivel.

Nagyon tanácstalan vagyok, hogy mitől van ez az egész és mit tehetek ellene. A pszichiáteren gondolkodok de annyira borzalmas és abszurd ez az egész, hogy nem biztos, hogy szemtől szembe el tudnám ezt mesélni valakinek..



2020. nov. 16. 12:14
 1/3 anonim ***** válasza:
szia, azt nem tudom mitől van, de nekem is volt már ilyen álmom, ugyan így, mint nálad. igaz nem rendszeresen, csak néha néha. Gondolom ez az infó nem sokat segít, de nálam is volt ilyen. Én eddig azt gondoltam, hogy közbe közbe másnak is van ilyen álma, de tényleg nem tudom, mert még sose mesélt senki az ilyen jellegű álmairól nekem. Nem tudom mennyire gyakori ez. Mindenesetre nekem voltak/vannak közben ilyen álmaim. Nálad mennyire gyakoriak?
2020. nov. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az álmaink általában jelképesek, szimbolikusak, nagyon sok minden lehet egy álom mögött, ezért nincs feltétlenül ok az ijedtségre.


Én megpróbálnám végiggondolni, hogy az álomban megjelenő elemek, hogyan jelennek meg az életedben külön-külön:


Milyen a kapcsolatod az apukáddal?

Volt-e már olyan, hogy valamilyen más dolog miatt bűntudatot vagy szégyent éreztél az apukád előtt?

Vagy a férfiak előtt?

Általában milyen a szexuális életed? Hogyan szoktad megélni?

Kik azok, akik tetszenek?


Pszichológussal pedig beszélhetsz nyugodtan, hidd el, hallott már sok mindent az életben.

2020. nov. 17. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
talán bizalmi problémáid vannak. történt ilyen jellegű trauma veled? nem feltétlenül apukád által. vagy esetleg bárkivel a környezetedben? vagy akár az is lehet, hogy csak nagyon félsz ettől. sok ilyesmi történetről hallani mostanában. lehetségesnek tartom, hogy arról van szó, hogy rettegsz, hogy veled is megtörténik. és ami a legfontosabb: nem kell szégyenkezned emiatt. a pszichológus jó ötletnek tűnik.
2021. febr. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!