Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ötlet Covid-szorongás ellen?

Ötlet Covid-szorongás ellen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Pánikbetegséggel és depresszióval küzdöttem egy jó ideig, ami mostanra szinte elmúlt. Szépen csinálom a dolgaimat (egyetemista vagyok), szinte teljesen le tudom magam kötni. Na...ez egészen idáig így is volt. Mostmár megint pánikolok és 0/24-ben a covidon agyalok, mivel romlik a helyzet, féltem magam, de mivel fiatal vagyok, főleg a szüleim.

Eredetileg győzködtem magam még ősz elején, hogy nem annyira gáz a helyzet, mint a média beállítja és túl van reagálva.

Azóta viszont a környezetemből is rengetegen elkapták és volt olyan nem is idős, nem is beteg ember, aki hetekre lélegeztetőgépre került.

Ezek hatására elkezdtem komolyan venni, viszont így nagyon rá vagyok feszülve...


2020. nov. 5. 08:09
 1/7 anonim ***** válasza:
7%
Pedig éppen most látszik kristálytisztán, hogy nem a vírus tarol hanem kifejezetten a pánik. Özönlenek a rettegő emberek a megfázás és influenza tipikus tüneteivel az egészségügybe, a protokoll szerint pedig egy kettő "kovidost" csinálnak belőlük. Ha meg felveszik őket kórházi osztályra ott viszont valóban hatalmasra nő a tüdőgyulladás veszélye hisz éppen ott tenyésznek azok a bacik amik okozzák. Innen egyenes az út a lélegeztetőre, míg az otthon kikúrált influenzának nincs ilyen veszélye legalább. A PCR tesztek pedig nem működnek, mindig az összhalálozást kell nézni és azokat az országokat ahol nincs pánik, milyen érdekes, hogy ott nyugodtan folyik az influenzaszezon nem?
2020. nov. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Két hete a közvetlen kollégámról kiderült, hogy pozitív lett a tesztje, na akkor egy picit engem is elfogott a pánik, de nem produkáltam tüneteket azóta se.


Én személy szerint betartok minden óvintézkedést, redukálom a kapcsolataimat, de ha találkozunk is semmi kézfogás vagy puszi. Magamról tudom, hogy egészséges, betegség nélküli felnőtt vagyok így nem hiszem, hogy komolyabb bajom lehetne tőle. Még annyit megteszek, hogy akikkel muszáj találkoznom, azoknak megemlítem, hogy közvetlenül érintett vagyok covid-os esettel, illetve a munkahelyemen már többen is fertőzöttek, tehát ennek tudatában találkozzunk.


Azt hiszem, ennél többet nem tudok tenni. Tegyél meg te is minden tőled telhetőt. A pánik csak ront az amúgy is rossz helyzeten. Kitartást!

2020. nov. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Hellmano ***** válasza:
Ki kell kapcsolni ezt a dolgot és ennyi, bár az esetedben nehezebb, mert írtad pánikbeteg voltál/vagy, így bizonyára nem lehet ezt ilyen egyszerűen csak kikapcsolni az agyban, mint egy normális ember megteszi és nem foglalkozik vele. Egyébként ez a dolog, annál veszélyesebb az emberre, minél többet foglalkozik vele és tényleg ez húzza be a dolgot. Napi egyszer foglalkozz vele vagy annyiszor se. Ne nézz tv-t főleg, mert csak ezzel a rettegtetéssel van tele a hír műsorok java része. Ne nézd a hivatalos oldalt se , mennyi fertőzött/halott van. Ez is akkora média szarság pl. eddig rekordnak állították be az elhalálozási számot... most pár napja figyeltem már hozzáteszik, hogy negatív rekord. Így egy fokkal jobban hangzik, de ez is a tipikus rettegjen a nép féle dolog.
2020. nov. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az 1.nek teljesen elment az esze. :(

Megértelek én veszélyeztetettként rémálmokkal küzdök és iszonyatosan rosszul érint hogy ki vagyok szolgáltatva másoknak. Akik szarnak az egész járványra. Sajnos én már megjártam a Korányit tüdőgyulladással és 6 órát voltam lelegeztetőgépen és műteni is kellett. Nekem az a legrosszabb, hogy tudom mivel jár a súlyos változat mert már átéltem más fertőzésből adódóan. Próbálok úgy hozzáállni a dologhoz, hogy én megteszek magamért mindent. Kn95 maszkot hordok, kezet mosok, és igyekszem távolságot tartani. A többi nem rajtam múlik. Ha elkapom akkor ez volt a sorsom. Azért ha valaki maszk nélkül jön a közelembe olyan helyen ahol az kötelező akkor már nem érdekel az udvariasság és igyekszem kiállni magamért. Mert az életem többet ér mint az hogy ki mit gondol rólam. Mondjuk ez arra jó, hogy korabban sokat tűrtem és nem igazán védtem meg magam. Valahogy nem volt olyan fontos. Ez most elég fontos így legalább gyakorlom ezt is. :)

2020. nov. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3. Azért próbálják félelemben tartani az embereket mert így is sokan tojnak a jarványra. Ha azt mondanák nem olyan sok ez nincs jelentősége senki nem venne maszkot senki nem tenne semmit.
2020. nov. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Így van, a német és az osztrák kormány is lebukott mikor kiderült belső iratokból, hogy elvárják a fulladással való riogatást mert az ősi ösztönöket a halálfélelmet hívja elő az emberekből, és ha az emberek eléggé rettegnek akkor szót fogadnak. Az Orbán rezsim szerinted hozzájuk képest mi? [link]

"a minisztériumi dokumentum egésze csak kevés helyen volt elérhető. Az írásban ugyanis azt hangsúlyozzák: a társadalmi éberség miatt kell elsősorban a legrosszabb forgatókönyv számait hangsúlyozni, azon belül is nem annyira a főleg idősebbeket érintő halálozásra, hanem



a súlyosabb betegeknél is megjelenő fulladási tünetekre kell koncentrálni – ez ugyanis egy „emberi ősfélelem”.



Szintén a félelem növelését javasolta Sebastian Kurz osztrák kancellár még március közepén egy egészgégügyi minisztériumi háttérmegbeszélésen: a konzervatív politikus szerint azon híreket és értelmezéseket kell hangsúlyozni, amelyek „a haláltól és a betegségtől való félelmet” növelik a lakosságban, mert így várható el kooperáló magatartás."


Ez nem a létező legaljasabb dolog egy kormányzattól, hogy kifejezett halálfélelmet szeretne generálni a lakosság körében??

2020. nov. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kedves 6. Sajnos ém már átéltem egy tüdőgyulladás következményeit. Engem senkinek nem kell a fulladással riogatnia mert pontosan tudom milyen érzés mikor csak suttogva tudsz beszélni annyira nem kapsz levegőt és az esti zuhanyozást úgy éled meg mint a Mounteverest megmaszását oxogénpalack nélkül. Ez nem riogatás hanem tény.
2020. nov. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!