Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem bírom tovább, mi legyen?

Nem bírom tovább, mi legyen?

Figyelt kérdés

Húha, hát még ezt leírni is nehezemre esik, de már tényleg nem tudom hogy mit tehetnék.

Szóval az a helyzet, hogy meg akarok halni, mert csak csalódást okozok a szüleimnek.

Nagyon rosszul vagyok mostanában, és azt sem akarom hogy így lássanak..

Nem vagyok képes semmire.

Teljesen elvesztem és úgy érzem nincs kiút. Azzal telnek a napjaim hogy: online suli, és alvás. De tanulni már nem bírok, mert annyira fáradt vagyok mindig hogy élni sincs kedvem, teljesen értelmetlenné vált számomra az élet és belefáradtam ebbe az egészbe. Környezet változásra és rengeteg pihenésre, egyedüllétre van szükségem, mert nem bírok ebből kimászni másképp. A szüleimet abszolút nem érdekli hogy tönkre vagyok menve, csak tanuljak. Barátaim nincsenek, már vagy 2 hónapja csak a házban ülök, ki vagyok készülve :) nincs lehetőségem most sehova menni, de úgy érzem hogy nagyon távol akarok lenni mindentől és mindenkitől egy ideig, és sok sok pihenésre van szükségem de nem lehet. Már öngyilkosságon is gondolkodtam.

Nem bírom tovább.



2020. nov. 24. 05:25
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Az egyedüllét miatt idővel ez van. Gyakorolj meditációt, hogy felül tudj emelkedni a kényszeres gondolkodáson. (Nekem ez az ami használ.)

Vagy próbálj meg kimozdulni. Az is egy opció :)

2020. nov. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Rögtön itt a téli szünet, pihenhetsz.
2020. nov. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

orvos


ellmondani neki ezeket. nem játék, az ilyen gondolat ha többször felmerül, azonnal orvoshoz kell menni! nem választás, parancs

2020. nov. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Na figyi kérdező:

Szerintem tudod mit tehetnél, egyrészt ide is írtál egy kérdést ami bár nem a legjobb dolog, de mégis szuper mert páran olvassák és reagálnak is rá.


Miért gondolod, hogy csak csalódást okozol a szüleidnek? Ezt leírnád bővebben?


Online suli és alvás...nos az online átállás valóban sok embert megvisel, főleg olyanokat akik szeretnek emberek között lenni. Ezzel nem vagy egyedül emiatt ne hibáztasd magad.

Nem biztos hogy egyedüllétre lenne szükséged.

Miért ülsz a házban? A napi teendőkkel mi a helyzet?

Kezd azzal, hogyha nagyon unod magad kérdezd meg anyukádat, hogy kell-e valami a boltból - ásványvíz, kenyér, felvágott, tea, kávé.

Vagy takarítsd ki a fürdőszobát anyukád helyett. Porszívózás, felmosás ezzel nagy bajt nem csinálsz és a fizikai munka gyakran olyan mint egy terápia. Segít rendezni a gondolatokat. A házi teendők - mosogatás, takarítás, porszívózás, portörlés olyan dolgok amiknek nagyon sok meditatív hatása van.

Ahogy dolgozol, mindig csak az épp akkor következő teendőre kezdesz figyelni, ez rendezi a kusza gondolatokat.

Ha van kertetek, gereblyézd össze a faleveleket, egy kertes házban mindig van mit csinálni.

Nem lehet mindig a gép előtt ülni és "tanulni" az is tanulás ha magadtól valami olyasmit csinálsz amit nem szeretsz vagy még nem csináltál.

Ha lakásban laktok ott is van egy csomó dolog. Süss egy egyszerű piskótát amit még nem csináltál. - nosalty.hu - megnézed mi kell hozzá, lemész bevásárolsz és megcsinálod. A sütés főzés is olyan tevékenység ami szintén rendszert visz a csapongó gondolatokba. Ha feladod és azt mondod neked ez nem, akkor nyilván nem fog.

De az is jó ha elmész kocogni vagy futni. A monoton mozgás is meditatív funkciót tölthet be.


De ha ezek nem tetszenek akkor javaslok mást. A tanulásra találj ki alternatív dolgokat. Nekem anno az olvasónaplógyártás segített. A kedvenc regényem az Egri Csillagok volt.

Manapság egy egész regényt fel lehet dolgozni vizuális és videós anyagokban. - pl.: Tanulom magam Attis Youtube csatornája. - ess neki. Sokat lehet tőle tanulni úgy, hogy nem tanulás, ha érted mire gondolok. :-D

2020. nov. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

A 4-es válaszoló NAGYON BÖLCS tanácsokat adott. Érdemes komolyan - akár többször is - átböngészned a leírtakat és ÁTÜLTETNI A GYAKORLATBA!


Én is házimunka terápia (mosás) révén kezdtem el a mostani mélypontról kimászni. A sütés-főzés szintén KÉZZELFOGHATÓ SIKERÉLMÉNYT AD!

2020. nov. 25. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

Ezenkívül egyre hosszabbodnak a sötétebb időszakok - már reggel is, nemcsak a délutáni órákban. Ez is rányomhatja a bélyegét az ember hangulatára.


Jön még a karácsony is a tetejébe - sokan ilyenkor MEGFELELÉSI KÉNYSZERREL küzdenek ajándékvásárlást, "vendégséget" illetően.


Persze a koronavírus járvány átírta a hétköznapjainkat elég drasztikusan - lehet, hogy az ünnepeket is át fogja (valószínűleg igen.)

2020. nov. 25. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

És továbbra sem hangzott el a legfontosabb : szuicid gondokatokkal nem gykn kell piskóta receptet olvasgatni, hanem azonnal segítséget kérni profiktól.


Gratulálok mindenkinek

2020. nov. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hetes: Köszönjük a segítő hozzászólást doktor, doktorovics Tökéletes Ideggyógyász, Atyaúristen. Te már csak tudod. Úristen...Eszed annyi mint egy marék lepkének.
2020. nov. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Hetes! Ha a fenti szöveggel elmenne egy pszichológushoz az mivel kezdené szerinted?!

Mellesleg látszik, hogy te se nagyon tudod mit kezdj magaddal.

A főzés-sütés egy folyamat amiben meghatározott sorrendben vannak a lépések, amikre ODA KELL FIGYELNI, hogy sikerüljön. Azaz egy modell, egy rendszer.

Ha felcseréled a folyamatok lépéseit, majdnem garantált, hogy egy fazék ehetetlen maszlagot kapsz, nem kaját.

Tehát megtanít arra ez a tevékenység, hogyan rendezd a saját gondolataidat, hogyan gondolkodj rendszerben és képes legyél modellezni a saját tevékenységed, gondolataidat.

A szakemberek is ugyanezt csinálják a beszélgetés által, de erre minden ember képes, ha egy kicsit odafigyel arra, hogy milyen tevékenység segít neki. Nem feltétlen kell azonnal pszichiáterhez rohanni, az azonnal gyógyszert ír fel, egy ilyen kósza gondolatra tényleg az kellene? Sok esetben az edzés, a tevékenység, a más nézőpont segítség lehet.

Mellesleg a tiniknek nem árt a házimunka. Senkinek nem árt! Ezzel kezdené egyébként egy szakember is. ->>> írja le egy napját. Mit csinál miután felkelt. Nagyon sokat elmond egy ember lelki és fizikai állapotáról az hogy mivel tölti a napjait! Úgyhogy légyszíves degradáld le saját magadat, te gyökér! Javaslatot persze nem tettél, csak másokat kritizálsz!

2020. nov. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!