Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen mentális betegség?

Ez milyen mentális betegség?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, mintha több személyiségem lenne, de nem külön, hanem egybe, csak valamelyik néha alszik, néha éberebb, de általában többen döntenek 1-1 helyzetben... Van egy szorongós-depressziós, mikor minden rossz és nem is lehet jobb, ennek az ellentéte, mikor úgy érzem, képes lennék megváltani a világot, és minden a kezem alá dolgozik, értem van, sikerülni fog, és nagy-befolyásos ember leszek később...van egy szociopata-nárcisztikus, aki borzasztóan élvezi, ha manipulálhat másokat, játszadozhat és szórakozhat velük, elbizonytalaníthatja őket, és nem érdeklik a következmények... De úgy nagyon sosem tudnék ártani senkinek sem, fizikailag főleg nem, de érdekes néha belegondolni, milyen emberek az ilyenek is...
2020. nov. 26. 21:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Kitaláció szaga van a kérdésednek.


Lehet ez did, de egy csomó más is pluszban közrejátszhat. Szakemberhez kellene fordulnod, nem a gyakori névtelen, okoskodó tömegéhez.

Amennyiben pedig kamu a kérdésed, jó szórakozást.

2020. nov. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
#1 miért kitaláció szerinted? (Én nem tudom eldönteni, hogy az e, te miből látod)
2020. nov. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1es vagyok. Én sem tudom eldönteni biztosra, de amikor kicsi voltam én is sok ilyet írtam ki gyakorira, persze másik fiókkal és már sokkal érettebb vagyok. Csupán azért írtam ilyeneket, mert pl érdekelt az adott téma.
2020. nov. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Ohh értem, köszönöm.


Egyébként rám jellemző, hogy a hangulatomtól függően eléggé más a személyiségem. De azért nem úgy, hogy 5 különböző diagnózis váltakozik, viszont picit erősebb mint ami az átlag embernél van. Nem tudom kérdező, neked ez mennyit segít. Ha meg valóban a téma érdekel, akkor szerintem neten sok jó forrás van. Pszichológiai szaklapok. Inkább onnan keresgélj. Hitelesebb, mint ez.

2020. nov. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet valós a kérdés, érezheti így magát a kérdező.

Aki nincs tisztában a mentális betegségekkel és a durva hangulatingadozásokkal, szerintem érezheti így magát, mintha több személyisége lenne, mert nem tudja, mi baja pontosan.


Kedves kérdező, ez lehet depresszió vagy borderline vagy bipoláris zavar akár. Nem tudom pontosan, nem vagyok szakember.

2020. nov. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1es vagyok. Szerintem is lehetne valós, de őszintén szólva azért találom furcsának, mert nagyon tisztán tudta megfogalmazni ezt az egészet.

Minden esetre különböző személyiségek, vagyis alterek egy elmén belől disszociatív személyiségzavarra utalnak.

2020. nov. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!