Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ilyenkor mit lehet kezdeni?...

Ilyenkor mit lehet kezdeni? Milyen betegség ez? Vagy ez normális?

Figyelt kérdés

Régen vagdostam magam, de egy hónapja "tiszta" vagyok.

Nagyon érdekes összeesküvési elméleteim vannak néha.

Írok pár példát


Régen azt hittem, hogy mivel apánk sokat veszekedett velünk, álmomban le fog szurni egyszer.


Amikor mentünk valahova kocsival, jött velünk a kutya is. Nagyon akart valamit hátul, én ott ültem vele. És az egyik üléshez akart menni mindenáron. Én meg azt gondoltam, azért, mert apám utal minket, és oda rejtett egy bombát, ami fel fog robbanni, és a kutya meg megérezte a bombát és így akart jelezni nekünk.


Egyszer hazajöttem a baratnomektol, akivel akkoriban párszor összevesztem viszonylag rövid időn belül. És otthon fájni kezdett a hasam, és teljesen pánikba estem, mert azt hittem, mérget tettek a kajamba, és meg fogok halni.


És most is furcsa hangokat hallok. Van valahol a falba/padláson egy egér, de tényleg mindenhol ott van. És úgy zörög hogy már nem tudom eldönteni, hogy valaki néha tényleg be akar jönni a szobámba (csukva van az ajtó) vagy csak az egér az. És most attól félek, hogy van valaki a padláson már tök sok ideje, és ő most lejött a kamrába (itt van a szobám mellett a kamra,arra,amerrol a hangok jönnek), és ő zörög ott. És most nem merek kimenni, pedig érzem hogy kelleni fog pisilni. Jó ez így hülyén hangzik amúgy, de ha sokáig vannak ilyenek, akkor nagyon beleelem magam és nagyon ijesztő.



Van, hogy konkrétan mindenhez van motivációm, és van, hogy még a kedvenc tevékenységeimhez sincsen. Váltakoznak a jó és a rossz időszakok, a jó időszakban semmi sem tud elszomorítani, míg a rossz időszakban már attól is szomorú leszek, hogy haza kell mennem a barátnőmtől, mert vár a kutyusom otthon. Úgy érzem, hogy valaki figyel, és esténként mindig korbevilagitok a szobában, hogy biztos legyek benne, hogy nincs ott senki. Elalvás előtt majdnem mindig halalfelelmem van, elhitetem magammal, hogy ha elalszom akkor meghalok, és nem merek ezután aludni még órákig. Olyan is volt, mikor még durvább volt ez, hogy fél óra alvással mentem iskolába.

Vannak ilyen érdekes rutinjaim is, szóval írok példákat, hogy érthető legyen mire gondolok


Ha lekapcsolom a lámpát, a kezemet kell néznem, és amikor elalszik a fény, be kell csuknom a szemem, különben meghalok


Ha már tudom, hogy nem megyek ki aznap az udvarra, mindig jobb lábbal lépek fel először az első lepcsofokra, és a legutolsó dolog amire kint ránéztem az a kutyám lehet. A házba is jobb lábbal lépek először. Ha ezeket nem teszem meg, valami nagyon rossz dolog fog történni az épületben.


Este amikor elmegyek aludni, a legutolsó dolog, amit látok a tvben, valami normális dolognak kell lennie, pl reklám, barátságos részlet az adott filmből. Ha valami nem jót latnek, velem is rossz történne éjszaka.


Mikor elmegyek aludni, az utolsó szavam az lehet, hogy "joejt". Így hát van, hogy anyának 6x elmondom hogy joejt,mert utána mindig kérdez valamit, amire nem lehet bólogatassal válaszolni.


Ha elmegyek aludni, a telefonon kinézek egy bizonyos pontot, és azt jól megnézem. Aztán megjegyzem az időt és a százalékot, majd amikor kikapcsolom a telefont, be kell csuknom a szemem, különben végig kell néznem a szeretteim halálát.


Tiktokon nem likeolhatok semmi olyan videót, amiben bármilyen formában szerepel a halál, angyal, sátánista dolog(pedig nem vagyok ilyen megrögzött kereszteny), különben ha halállal kapcsolatos dolgot kedvelek, akkor velem is az fog történni, mint ami a videóban szereplő alannyal.



Ha valami rossz dolog eszembe jut, azonnal le kell kopognom, különben az megtörténik velem.


Nem alhatok fekete vagy sima fehér pólóban, mert különben meghalok.



Kb ennyi a problema rosszabb része, kicsit hosszú



2020. nov. 25. 02:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez paranoiának tűnik. Az okait leírtad. Orvoshoz kéne fordulnod.
2020. nov. 25. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez OCD, kényszerbetegség!
2020. nov. 25. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem meg szkizotíp személyiségzavar, lényegében a paranoia+OCD végterméke. Mindkettőböl tartalmaz elemeket.

Előfordulhat, hogy sajnos szkizofréniába fajul, ezért fel kell keresni egy jó pszichiátert.

2020. nov. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!