Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Költözés feldolgozása, hogyan?

Költözés feldolgozása, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok

24 éves nő vagyok, 4 évig egyedül laktam távolt a szüleimtől és a barátomtól a munkám miatt, viszont ez lassan egy éve megváltozott a jelenlegi helyzet miatt. Vissza költöztem a szülő városomba, jelenleg a barátommal lakom. Semmi pénzért sem cserélném vissza a régi életemmel, ugyanis nagyon rég vártam arra, hogy együtt lakjunk és minden nagyon jól működik közöttünk.

De... egyszerűen nem tudok elszakadni a régi lakásomtól, nem tudom feldolgozni lelkileg. Nem is volt semmi baj egésszen addig amíg véglegesen ki nem költöztem, ami most volt. Éjjel, nappal síró görcsök fognak el, régi képeket nézegetek amelyek ott készültek, és teljes mértékben kikészít.

Arra is fogom, hogy nem úgy költöztem el ahogy azt elképzeltem, hogy egymagamnak pakolok egy hétig és szépen lezàrom, hanem a vírus miatt ezt az egèszet 2 nap alatt, emberekkel körülöttem kellett megtennem, egy szóval nem tudtam lezárni.

Mit tehetnék? El fog múlni?



2020. nov. 28. 09:32
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ott volt az otthonom! Ott voltam otthon!!
2020. nov. 28. 09:37
 2/11 anonim ***** válasza:
25%

Mit hisztizel?

Elkoltoztel és kész.

Ha sokáig sirogalsz, a barátod majd vissza tessékel.


Akkor azért fogsz sírni?

2020. nov. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
A költözés az egyik legnagyobb stressz az életben, kb olyan, mint a válás, lényegében egy veszteség. Jobb lesz majd, de kell egy kis idő míg feldolgozod, elfogadod. Amúgy meg szerintem néha haza mehetsz látogatóba, nosztalgiázni a szüleiddel, nincs ebben semmi rossz.
2020. nov. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
29%
Így van, ez csak egy üres nyavíkolás.
2020. nov. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

Hát ez fura, mert persze hogy stressz a költözés, de a szerelmedhez költöztél, és eltelt azóta jó pár hónap. Valami nem oké, de mi ezt nem tudhatjuk.

Huszonéves koromban volt egy hároméves időszak, amikor kb. 8 havonta költöznöm kellett, albérletből, na az nekem traumatikus élmény volt. 8 hónap alatt még ki sem tudtam csomagolni rendesen, már mehettem tovább, mert eladták a fejem fölül az ingatlant, és általában két hetem volt újat találni. Putriból putriba költöztem, volt hogy társbérletbe, idegenekkel. Na az volt a stressz.

2020. nov. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ez nem stressz szàmomra, nem nyavajgás. Eddig 8x költöztem, ami lehet, hogy sok, lehet, hogy kevés. Mégis itt éreztem otthon magam.
2020. nov. 28. 10:35
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem természetes, hogy nem mindenhol érzi magát jól az ember.


Nincs rá lehetőség, hogy a régi lakásodba költözz a pároddal együtt?

2020. nov. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az nem opció, hogy képnézegetés meg sírdogálás helyett valami előremutatóval töltöd az időt?
2020. nov. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
45%
Ez az oldalt fiatalok uralják, ők pedig kevesen tapasztalták még meg, hogy minden háznak/lakásnak van egy, a berendezéstől független kisugárzása. Van, ami azonnal megfog, magába ölel, és úgy érzed, hazaérkeztél. (Mi házat is csak úgy vásároltunk, hogy körbejártuk a kiszemelteket, és amelyik magába fogadott minket, azt vettük meg.) Ez, ahol most laksz, valószínűleg nem nyújtja ezt a fajta pluszt, és így örökké emlékezni fogsz a régi lakóhelyedre. Persze idővel halványul majd, de időnként felsajdul majd.
2020. nov. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%

Miquel.

Nem vagyok fiatal.

És nő is vagyok. De az ilyen szintű hisztit...


2 es voltam..

2020. nov. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!