Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyre inkább hiszem, hogy...

Egyre inkább hiszem, hogy szociopata vagyok, hogy mehetnék biztosra?

Figyelt kérdés
Elolvastam néhány cikket a témában és számtalan ponton úgy érzem, tökéletesen igazak rám a leírtak. Végtelenül magányos, a környezete által mindig kitaszított ember vagyok, és amióta az eszem tudom, mindig így volt.
2020. nov. 28. 23:37
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Attól tartok, hogy inkább hipochonder vagy, képzelt beteg.

Összeolvasol mindenfélét, és azonnal felfedezed magadon a "tüneteket".


Nyiss kifelé, sportolj, művelődj, kirándulj (a hegyekbe most is lehet),

mondjuk, délutánig.


Tartsd karban az idegrendszeredet. Fogyassz sok zöldséget, gyümölcsöt,

B12, C- és D-vitamint.


Tekints előre.

Ne gubózz be a vélt "bánataidba".

Ne nyalogasd a magad kapargatta "sebeket".


Bátran!

2020. nov. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha kicsit bővebben kifejtenéd hogy milyen viselkedésmintákra ismertél rá saját példákkal kiegészítve, szerintem meg tudnánk mondani, de ez így nagyon felületes. Írhatsz privátban is ha úgy jobb.
2020. nov. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Szerinted idegenek az interneten mit tudnak mondani? Amúgy menj el agyturkászhoz, ha nem is vagy szociopata valami baj biztos van az agyaddal.
2020. nov. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1 Évek óta ez a gyanúm, emiatt olvastam utána, nem fordítva, mint a medikák, akik ahogy haladnak előre a tankönyvben, hirtelen mindent diagnosztizálnak magukon.

Nagyon sokáig próbáltam nyitni, sosem sikerült. Sosem sikerült barátokra szert tennem, bármennyire próbáltam, idővel mindenki ghostolt. Járok kirándulni, bringázni, egyedül. Mert senki nem kíváncsi rám. Kicsit azért unalmas.

Köszönöm a hozzászólásod!


#2

Nagyon nehezen ismerkedek. Sokat próbálkoztam, voltam sok ember között, de érdekes módon soha senki nem akart tartósan a közelemben maradni. Nem tudom átélni mások érzéseit, nem értem, hogy mások mit éreznek, gondolnak.

Fogalmam sincs a szocializációról, utálom a szabályokat, minden ellen lázadok, mindent unok. Nagyon könnyen felidegesítem magam hülyeségeken, amik amúgy nem is érdekelnek. Az emberek általában normális, megnyerő embernek hisznek, de aztán mégis menekülnek tőlem.

Azt is olvastam, hogy jellemző az élet közepén a kiégés, szellemi leépülés alkoholizmus. Harminc leszek, túl vagyok egy hat éves kapcsolaton - másfél éve - amiben úgy érzem elrohadt a lelkem. Semmi sem fontos, semmi sem érdekel, semmi sem motivál. Két hónapja cigizek, iszogatom a bort. Szóval ilyenek.

Köszönöm a hozzászólásod


#3 Fogalmam sincs, de egy próbát megért, ennyivel is több impresszió.

Köszi a hozzászólásod

2020. nov. 28. 23:49
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ennek semmi köze a szociopátiához, nyugi. Inkább depresszió, ürességérzet, szociális szorongás, asperger, ilyenek, talán még a borderline-t megkockáztatnám, de ezt csak szakember tudja megmondani.
2020. nov. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
inkabb szorongas, depresszio, maganyossag all a hatterben. menj pszichologushoz, o majd segit ebben
2020. nov. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Nagyon sokáig próbáltam nyitni, sosem sikerült. Sosem sikerült barátokra szert tennem, bármennyire próbáltam, idővel mindenki ghostolt. Járok kirándulni, bringázni, egyedül. Mert senki nem kíváncsi rám. Kicsit azért unalmas." - Ez sima, egyszerű depresszió, pszichológus tud segíteni :)


A szociopata egész más, náluk a fent leírt "normális élet" csak egy program pl. 7-től 3-ig a munkahelyen, a ragaszkodás, önsajnálat és társaság keresése elképzelhetetlen dolgok... hidd el, én tudom :)

2020. dec. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!