Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hipochondriát hogy lehet...

Hipochondriát hogy lehet kezeltetni? Pszichiáter? Gyógyszer+terápia?

Figyelt kérdés

Pszichológus, pszichiáter?

Nagyon durva szinten van, a depressziómmal és szorongásommal együtt, képtelen vagyok bármit is csinálni mellette. Eddig ellene voltam az antidepresszánsoknak meg szorongáscsökkentőknek, de ha azok segítenének (segítenének átmnetileg?), mellette tolnék pszichoterápiát rendesen, hatásos lehet?



2020. dec. 2. 22:24
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

Hát eddig a Crohn-ra nem is gondoltam, most már gondolok. Mióta elkezdődött a hashajtás, jobb oldalt lent fáj, fájdogál, nyilal a hasam. Nem vészes, tudok jönni menni (leginkább a wc és a szobám között nyilván) de egyértelműen érzem ott.

Vérkép alapján ki lehet zárni a Crohnt? Az pont hétfőn volt, gasztrós előtti napon, abban minden jó egyébként.


Hát holnap ilyenkorra kiderül, remélhetőleg!

2020. dec. 3. 21:48
 12/34 anonim ***** válasza:

Na ezért mondtam ne írja..:D

Én attól voltam/vagyok beszarva, nem jó ilyeneket felvetni. Vérkép amúgy nem mutatja ki, de nézd az baromira fájna nem csak fájdogálna itt-ott mármint én beszéltem olyanokkal akiknek van.

Kb vakbélgyulladás szintjét képzeld el.

Mondom ezt én, de: reálisnak kell maradni ilyenkor. Nyugi nincs gáz majd mesélj mi volt (:

2020. dec. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:

Rendben, írni fogok.

Várom ezen kívül nagyon a hétfői pszichiátert, kezdődjön el az egész. Addig is, van pár dolog amin még aggódok, a bélproblémáimon kívül is. Éppen csontvelő rákosnak/limfómásnak hiszem magamat, nem tökéletes vérkép, és bal alkari fájdalmak miatt. Amik mintha a csontomból jönnének.


Valamint délelőtt még kajáltam, délután kezdtem el a hashajtást, remélem az is kijön belőlem :\ és nem kell esetleg megismételni később a kolonoszkópiát.

2020. dec. 4. 00:35
 14/34 A kérdező kommentje:

Fú de szánalmasnak érzem magam néha, mikor visszanézem a feltett kérdéseimet, és hozzászólásaimat a kérdéseimnél :D

de hát tudom magamról hogy problémáim vannak, nem véletlenül szeretnék elkezdeni terápiát, gyógyszeres kezdő rúgással.

2020. dec. 4. 00:38
 15/34 anonim ***** válasza:

Tudom milyen ez nyugi.. Én néha az után is éreztem, ha családtagnak ragoztam valamit. Bátyám volt hogy kiröhögött már hogy hallom e miket beszélek. Anyám a szemét forgatja mikor már kezdem :D

Egyébként a tüneteid gyanúsak IBSre ami pszichés alapú.. hasi problémék, végtag fájás, nagy fokú stressz. Az egy állandó stressz ha az ember azt hiszi komoly beteg.

2020. dec. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:

10


Nem riogatni akarok, csak épp pontosan ez történt egy ismerősömmel.


Majd kiderül a tükrözésnél.

2020. dec. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:

11


Elviekben a CRP megmutatná a Crohnt, gyakorlatban nem mindig.

2020. dec. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:

Plussz fogynod kellene tőle, tehát nem túl valószínű. De benne van a pakliban.


Nézd, az nem működik az orvoslásban, hogy 95%, hogy hipo vagy, akkor minden lehetőséget kizárunk, és azt mondjuk semmi bajod.


Attól nem fogsz megnyugodni, ezt mindannyian tudjuk.


Attól fogsz, ha 1000.ik alkalommal is megmutatjá a leleteket, és terápia után talán megvan a hiba.


Nos, információk nem nagyon vannak, nem tudom milyen tüneteket éreztél ezelőtt.


Én is voltam olyan helyzetben, hogy állandó infarktus tüneteim voltak, kórház lett a vége, pánik.


Azóta meg a hasam megy állandóan, puffadok. IBS.


A szorongás sok felé, bármilyen szomatikus tünetet tud produkálni, és a szorongásos gondolkodás ezt képes túl is gondolni. A hipochondria nem ez, azok hetente rákosak, mikor-mi.

2020. dec. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

Bonus, edd meg az antidepit


Mégis mi bajod lehetne tőle? Rendkívül biztonságos szerek

2020. dec. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

#11 igen igazad van, az nem mindig mutatja ki, a teljes diagnózishoz ugyebár nem elég, én is azért írtam.


Én is pánikbeteg vagyok/voltam (már azért javult a helyzetem) nagyon gyakran volt olyan érzésem majd' megdöglök aztán lecsengett magától. De(!) lehet köze a hipochondriához, mert nekem amiatt lett pánikom, aztán a pániktól féltem tovább, hogy jóég lehet szívbeteg vagyok vagy valami és így tovább, kész lett az ördögi kör. Nekem is ezek után jött emésztési gond, na de miért? Mert a nyáron lehet egy "sima" fertőzésem volt, de 1 hét után beszarattam magam más betegségekkel ami lehet, és azóta megy a huzavona. És érdekes, ha nyugodtabb vagyok/nem foglalkozom vele, akkor sokkal jobb meg a probiotikumtól is jobb lett.

Nekem nem megy a hasam mondjuk, mint ahogy Te írta, de a gázosodás az megvan, meg néha lazább széklet. Gondolom Te is sok vizsgálaton mentél át..

2020. dec. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!