Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hipochondriát hogy lehet...

Hipochondriát hogy lehet kezeltetni? Pszichiáter? Gyógyszer+terápia?

Figyelt kérdés

Pszichológus, pszichiáter?

Nagyon durva szinten van, a depressziómmal és szorongásommal együtt, képtelen vagyok bármit is csinálni mellette. Eddig ellene voltam az antidepresszánsoknak meg szorongáscsökkentőknek, de ha azok segítenének (segítenének átmnetileg?), mellette tolnék pszichoterápiát rendesen, hatásos lehet?



2020. dec. 2. 22:24
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, kedvesek vagytok, jó olvasni a "vitátokat" is.


Na egyébként megvagyok. Semmi komoly, se polip, se rák, se fekély.

Találtak 1-1 kisebb gyulladást a vastagbelemben és a gyomromban, azokból mintát vettek (asszem) helico(?) bactériumot néznek rajta, de nem crohn ha minden igaz.

Ennek 1-2 hét múlva lesz eredménye.

Van egy kis refluxom is, arra kaptam gyógyszert.

Kellemetlen volt mindkettő, de teljesen kibírható. Sok rossz rémtörténetet olvastam ezekről a vizsgálatokról az elmúlt napokban, a legrosszabbra voltam felkészülve, ahhoz képest csupán elég kellemetlen érzések ezek. A doki és a nővér kedvesek voltak, nyugtattak, mondták hogyan vegyem a levegőt, satöbbi, sokat segített az is. Vastagbél tükrözés nagy részére nem is emlékszem, pár jelenet van meg. Ahogy fordulnak a beleknél az van meg, meg hogy néha pár hülyeséget mondok/kérdezek közben.

Szedáció hamar kiment, de még mindig olyan "kótyagos" a fejem, vagyis mintha elfelejteném hogy miket írtam már és miket nem :D az az igazság hogy élveztem az intravénás szedációt.

A hashajtástól kiújult az aranyerem, arra is kaptam kúpot.

Összességében nem bánom hogy túlvagyok ezeken a vizsgálatokon, főleg így hogy kis gyulladásokat találtak, és ki is zárták a legrosszabbakat. Legalább történt velem valami, volt egy pár új dolog az életemben, most ezt úgy fogom fel egyébként. Ezekről is van tapasztalatom.

Hétfőn reggel (nekem hajnal) 10-re megyek pszichiáterhez ugyebár első alkalomra, szimpatikus orvoshoz foglaltam időpontot, kezdődjék a terápia :D

Arról is beszámolok majd, akár itt vagy privátban ha érdekel valakit valami konkrétabban, akár ezekkel (gyomor-bélbántalmaim) kapcsolatban is.

2020. dec. 4. 15:38
 22/34 A kérdező kommentje:

Voltam pszichiáternél, kaptam antidepresszánst, ma kezdtem el szedni.

Emellett, ahogy szerettem volna, fogok járni pszihoterpiára is az orvoshoz. Szimpatikus a doki, annyiból rossz egyelőre, hogy egy-másfél hónap mire lesz hozzá úgy időpontom, hogy rendszeresen járhassak.

2020. dec. 7. 15:09
 23/34 anonim ***** válasza:
Nah, örülök kérdező! Én azt gondolom az a gyulladás okozta a problémát. Remélem ezentúl minden jó lesz :)
2020. dec. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm, remélem neked is kiderül hogy nincs semmi nagy gáz, majd írj azért ha tudtál meg valamit!
2020. dec. 7. 17:49
 25/34 anonim ***** válasza:

24


Nálam IBS van valszeg, stressz okozza a problémát. Azóta van ez, hogy egy Crohnos lánnyal együtt éltem, és kicsinált idegileg.

2020. dec. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

Sajnálom, se neked se neki nem lehetett könnyű a helyzet azért. Jobbulást hozzá :D

Diétézgatok péntek óta amúgy, bár ha éppen kivételesen van étvágyam, minden szart összezabálok a hűtőből.

Kiváncsi vagyok az antidepi hoz-e nekem étvágyat, hát nem bánnám, mert amúgy csak akkor vagyok képes hízni ha edzek mellette rendszeresen.

2020. dec. 7. 18:33
 27/34 anonim ***** válasza:

26


Milyen antidepit kaptál? Trükkös a dolog, van amikor megjön tőle, van amikor elmegy :D

2020. dec. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
Scippa
2020. dec. 8. 13:16
 29/34 anonim ***** válasza:
Hááát, attól általában kevesebbet eszik az ember, de, ha a depresszió miatt nem volt étvágyad, akkor jó eséllyel többet fogsz tudni enni.
2020. dec. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Ha evési zavaraid vannak, akkor én inkább egy mianserin \ mirtazapine kombinációt tartanék jobbnak, bár nem tudom, hogy a depressziód milyen helyzetben van, és, hogy mennyire tudsz aludni.


Általában erősebb depire adják, főleg, ha van evési, alvási zavar is, szuicid gondolatokkal. Ezekre ez a 2 a legjobb talán. A Scippa is jó egyébként, csak hajlamos az embert picit bepörgetni.

2020. dec. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!