Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hipochondriát hogy lehet...

Hipochondriát hogy lehet kezeltetni? Pszichiáter? Gyógyszer+terápia?

Figyelt kérdés

Pszichológus, pszichiáter?

Nagyon durva szinten van, a depressziómmal és szorongásommal együtt, képtelen vagyok bármit is csinálni mellette. Eddig ellene voltam az antidepresszánsoknak meg szorongáscsökkentőknek, de ha azok segítenének (segítenének átmnetileg?), mellette tolnék pszichoterápiát rendesen, hatásos lehet?



2020. dec. 2. 22:24
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
72%
Hatásos lehet. Első körben pszichológus, aztán majd ő dönt hogy mi legyen.
2020. dec. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
77%

Igen.


Először is elf@radsz a háziorvoshoz, kérsz 1 brutalót a helyi gondozóba.


Ott felméri a pszichiáter a helyzetet, és dönt a kezelésről.


Ha van sok pénzed akkor a magán gyorsabb

2020. dec. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Foglaltam is időpontot egy magán pszichiáterhez.
2020. dec. 3. 12:50
 4/34 anonim ***** válasza:

Szia!

Lehet rám is ez fog várni, mindenki körülöttem azt gondolja folyton túltolom a dogot bármi tünetem van. Ott tartok, hogy lehet az ettől való stressz miatt lettek emésztési gondjaim, persze szerintem komolyabb a baj, mint ahogy mindig hiszem.. Ha nincs probléma, s lelki eredetű, muszáj leszek lépni az ügy érdekében, mert ez egy komoly "betegség" ami teljesen el tud szigetelni a külvilágtól és bekebelez a végtelen sok oldal amin olvasgatom a tüneteket és riogatom magam.. Ez így nem mehet tovább én is eldöntöttem! Szólj majd, hogy haladsz mi a helyzet (:

2020. dec. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:

4


A stressz és szorongás alakíthat ki, és vagy ronthat az IBS helyzetén.


Puffadsz, megy a hasad?

2020. dec. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es!

Az elmúlt pár hónapban rakat fizetős, drága vizsgálaton vettem részt, de sehol nem találtak semmit. Jön mindig a következő probléma az egyik után. Borzalmasan érzem magam emiatt is. Most jelenleg nekem is az gyomrommal és beleimmel van gond, sajnos, akár ciki akár nem, holnap éppen bél és gyomortükrözésre megyek ezek miatt. (ma van a hashajtás és koplalás része, hát nem élvezem ezt se, pedig mostanában az étvágyam aztán amúgy is a béka segge alatt van. Na aztán a vizsgálatok se lesznek annyira kellemesek.. de mégis bevállaltam).


Hétfőre találtam időpontot egy számomra szimpatikus pszichiáternél, és lehető legrövidebb idő alatt szeretném magamat stabilabb állapotba hozni, és végig vinni egy jó (akár hosszú) pszichoterápiát. Mert semmire nem vagyok képes. Depresszió is elhatalmasodott rajtam mostanában újra (volt egy nagyon durva depressziós időszakom egy másfél éve nagyjából, akkor sikerült kihozni magamat valamennyire. Persze nem tökéletesre, de a súlyos depressziós tüneteim "csak" enyhévé váltak).

Írok majd mi volt a pszichiáternél, miket mondott, gyógyszert írt-e fel. Már az ellen se lennék, pedig a tavalyi időszakban kétszer voltam egy pszichiáternél, ő antidepit akart felírni, hagyott egy hét gondolkozási időt, én pedig nemet mondtam erre a következő alkalommal. Most nem fogok, mert sokkal rosszabb minden.

2020. dec. 3. 14:22
 7/34 anonim ***** válasza:

kérdező, akkor most különösen átérzem a helyzeted!


#5

nincs konkrét hasmenésem. Napi egyszer megyek szokásosan, csak néha az állaga nem jó.. Nem puffadok fel, inkább gázosodom. Barátomnak valószínű volt IBS-e, mióta kevesebbet stresszel jött rendbe a hasa, kisebb izgalomra is ment 3x wc-re volt hogy hányt is.. Nekem annyira nem durva, csak ilyen kellemetlen. De mindenkinek meggyőződése, hogy csak a félelmem és túl kell lendüljek ezen. Néha teljesen jó egyébként, főleg ha figyelmen kívül hagyom.

2020. dec. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:

amúgy ha tényleg csak a betegségektől való félelem hoz le ennyire, ezzel tényleg szakemberhez érdemes fordulni már. Nálam depresszió nincs azért, a körülöttem lévők lehúznak a földre, ha elkezdek túlzásokba esni hogy fejezzem be a hülyeségeim :D kívül állók jobban meglátják ha csak az ideg eszi az embert..

Nézz szerintem mélyebbre is a dolgok mögé, mi az ami igazán zavarhat.

2020. dec. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
55%
Nem tudom milyen kivizsgálások voltak, pontosan mik a panaszok és megrémíteni sem szeretnélek, de az a tükrözés fontos, mert akár Crohn is lehet.
2020. dec. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:

#9

Azért szerintem ezzel ne riogasd a kérdezőt! Csupán annyit írt, hogy gyomorbántalmai vannak ez ezer egy dolog lehet. Rengeteg mindent takar. Ételallergia, ételérzékenység, kórokozó, felborult bélflóra, vagy szimplán a baromi nagy stressz.

Nem mindegy, hogy csak puffad vagy kellemetlenségek, mint pl nekem, vagy durva hasmenése van, fájdalmai, láza stb.


De ezt tuti kikérdezték tőled gasztróba kérdező. Én nem tudom, de én is attól féltem mint hipochonder, ezért mondom kilences, hogy inkább ne írd neki!! Persze menjen el ha nagyon rosszul van, de ne gondoljon ilyenekre.


Csak egy példa: 2 ismerősöm is megjárt már mindent gasztrón. Az egyiknek napi szinten több hasmenése volt már jó ideje, üár végül alig maradt meg benne valami nem vicc.. És semmit neü találtak sehol, a stressz okozta neki az egészet. A másik már nagyon kivolt, hogy nem tudják mi baja, végül egy doki csinált neki kilégzéses tesztet és kiderült hogy SIBO-ja volt. Kapott antibiotikumot meg probit és helyrejött, de ne tudd meg hogy volt.. Ez most csak példa, hogy ne gondolj a legrosszabbra!

2020. dec. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!