Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehetett ennek a pszichológ...

Mi lehetett ennek a pszichológiai oka?

Figyelt kérdés

Volt egy ember akiről köztudott hogy párszor próbálkozott öngyilkossággal én úgy tudom hogy elég könnyen túlélhető módszerekkel (gyógyszer stb), mondjuk hogy hogy élte túl mindet azt nem tudom.

Valószínűleg mindene megvolt neki, nálam és az ismerőseimnél sokkal jobb anyagi helyzetben lehetett, az a tényleges gazdagság, normálisan kinéző feleség, stb.

Ez az illető azóta öngyilkos lett viszont nagyon durva módszerrel, olyannal amit én biztos hogy soha nem mernék megtenni mert elég violens módszer.

Én “kutatok” ennek az illetőnek a múltjába kíváncsisàg szinten, ha esetleg valaki ért a pszichológiához akkor meg tudná mondani hogy ha az elején ilyen semmi dolgokkal próbálkozott akkor miért lett nagyon biztos és durva dolog a vége amivel végül sikerült is neki azonnal?



2020. dec. 4. 08:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az elején figyelem felhívás volt, de nem kapta meg azt, amit szeretett volna VALÓJÁBAN, és az öngyilkosság volt végül a "megoldás".

Mondjuk ilyenkor alapból hosszú távon pszichiátria és gyógyszeres kezelés együtt!

A kiváltó okot viszont már sosem fogod megtudni, csak találgatni lehet az alany nélkül.

2020. dec. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én először is az érzelmileg labilis személyiségzavar (borderline)-ról olvasnék, az ilyen esetek többségében ehhez köthetőek.


Hogy ilyen volt-e egyszerűen megtudható, meglehetősen feltűnőek.

2020. dec. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Valószínűleg mindene megvolt neki"


Ilyen nem létezik. Sok olyan dologra vágyhatnak emberek, amik soha nem lehetnek jelen az életükben (vagy pedig ők hiszik ezt).


Egyébként lehetett bármilyen olyan külső ok is, amiről senki más nem tud. Súlyos fenyegetés, lebukás veszélye, vélt összeomlás - sok minden tudja ilyen elkeseredett lépésre késztetni az embert.

2020. dec. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi volt az a durva módszer, vagy nem akarod leírni?
2021. jan. 29. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
autóbaleset direkt
2021. jan. 29. 10:33
 6/8 anonim ***** válasza:
:-( de nem egy másik autóval ütközött...?
2021. jan. 30. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem
2021. jan. 30. 08:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Még szerencse. :-( Biztos volt valamilyen mentális betegsége.
2021. jan. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!