Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetek aspergeres?

Lehetek aspergeres?

Figyelt kérdés

Rég óta érzem azt hogy valami baj van velem, leginkább a beszélgetésben, ismerkedésben, kapcsolat kialakításban. Sosem voltak barátaim, nagyon keveset beszélek, magamtól nagyon ritkán kezdeményezek beszélgetés. Ha pedig velem kezdenek beszélgetni sokszor nem tudom mit mondjak, megáll a beszélgetés. Emiatt lehet bunkónak gondolnak mások, de nem direkt csinálom egyszerűen nem jön magától az hogy mit mondjak. Másoknak tudom hogy könnyű beszélgetni, de én nagyon nehéz dolognak érzem ezt, szinte lehetetlennek.

Más dologben nem érzek ilyen csak ebben. Úgy érzem nem tudok mit csinálni tudom hogy béna vagyok benne de nem tudok javulni.


Nagyon hasonlít ez az autizmus enyhébb fajtájára szerintem.


2020. dec. 4. 21:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Persze, lehetsz. Nagyon sokaknál nem ismerik fel. Hivatalos diagózist kapni felnőttként macerás, de nem is olyan fontos. Ha teheted, keress egy pszichológust, aki ért az autizmushoz, pár alkalomnyi beszélgetés után meg fogja tudni mondani, hogy érdemes-e ebben az irányban kutakodnod, küzdeni egy diagnózisért vagy nem.


De egyébként diagnózistól függetlenül kb annyit lehet ezzel tenni, hogy gyakorolsz. Ez akkor is segít, ha tényleg autista vagy, és akkor is, ha nem. Nem leszel sosem full pró a beszélgetésben, de a gyakorlat nagyon sokat számít. Másokat megfigyelsz, és a mondatsémáikat megpróbálod megjegyezni (én otthon utólag fel is szoktam írni párat, amire emlékszem :-P). Nyelvkönyvekben is vannak példa párbeszédek, nekem az is segített valamennyit. Ha tudsz angolul, arra rákereshetsz, hogy "social scripts", nem az igazi, de valamennyit segítenek ezek is.


A reddit autizmus szekcióiban is szoktak jó tippek följönni, de ez persze megint csak akkor segít, ha tudsz angolul.

2020. dec. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!