Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Erről ki mit gondol? Mi lehet ez?

Erről ki mit gondol? Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Ez lehet kicsit értelmetlen kérdés, de nekem ez tényleg probléma néha.

Arról van szó, hogy mondjuk valaki megkérdezi a véleményem egy adot, komplex dologról, és én erre válaszolok is. Na a gond ott van, hogy elég rövid idő alatt (akár pár nap/hét) megváltozik a véleményem, és egy 3. véleményem lesz a dologról. És ez így megy tovább. Az zavar ebben, hogy kijelenttem valamit és utána már nem tudok azonosulni vele. Vagy azzal sem, hogy az adott szituáció az adott érzéseket váltotta ki. Vagy visszagondolva olyan idegennek látom a reakcióm. És ez igaz nagyon sok tulajdonságomra is, így gyakorlatilag a személyiségem is szokatlanul gyakran változik. Ezzel megint az a baj, hogy valaki megismer valamilyennek, viszont én közben meg megváltozom. Mire kiismernék azt az újat, arra megint megváltozom. Olyan mintha lenne egy kalap, amibe beleszornánk az összes létező emberi tulajdonságot és ezekből random kihúznánk valahányat. És ezek lennének az én tulajdonságaim. Aztán X idő múlva újrahúznák. És sose lehet tudni, hogy éppen miket húzunk. Én így érzem magam. És nem tudom ezzel mit kezdjek. Mert például az önismeretem is megnehezíti. Megkérdezik milyen ember vagyok, és hát nem tudom megmondani. Mit mondjak? Hogy most milyen vagyok, vagy hogy milyen voltam a múlt héten, amikor két hét múlva megint más leszek? És a korábbi énjeim taszítanak, idegenek tűnnek, mintha nem én lennék. Persze tudom, hogy én vagyok, nem arról van szó, csak annyira nem tudok azzal a személyiséggel azonosulni. Sokszor szégyenlem is a régieket.(pedig teljesen normális, átlagos személyiségről van szó) és, ha lehetne kilökném magamból. Nem akarom, hogy a részem legyen, mégha csak a múltban is az. Na ez minden váltásnál megtörténik.

Nem tudom mennyire érthető, hosszú is, de kíváncsi vagyok, erre ki mit tudna mondani.



2020. dec. 5. 16:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet attól félsz hogy "az adott véleményt valaki helyteleníti" és ezért "rosszat gondolhat rólad", tán ezért a változtatási kényszer, de csak te vagy a megmondhatója ennek: így van -e.
2020. dec. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát azért nem hinném, hogy ez lenne az ok, mert például van olyan véleményem, amit mindenki helytelenít, viszont mégis, jelenleg is a véleményemnek tartom. Amíg meg nem változik persze. De nem minden változik meg, van amiről évekig ugyan azt gondolom. És pl ezek közül van, amiről tudom, hogy nem ért vele a többség egyet.
2020. dec. 5. 16:55
 3/3 anonim ***** válasza:

fogadd el hogy mint ember - egy folyton változó gondolathalmaz vagyunk

esetleg gyakorolj meditációt - hogy találj valamit ami nem változik

2020. dec. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!