Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Furcsa lenne, ha papírra...

Furcsa lenne, ha papírra írnám, hogyan érzek, és azt mutatom meg a pszichológusnak?

Figyelt kérdés

Eredetileg hangulatzavarral mentem a pszichológushoz, de rájöttem, hogy nem bírok róla beszélni, ezért nem is említettem meg neki később, hanem a szorongásra terelődött a téma, és az elmúlt pár alkalommal is azzal foglalkoztunk.

Viszont az előző alkalom előtt pár nappal pont elért egy újabb depresszív időszak és úgy voltam vele, hogy na, majd most elmondom neki, de mikor kérdezte, hogy van-e valami, amiről még szeretnék beszélni, egyszerűen nem bírtam kiejteni a számon, hogy öngyilkos gondolataim vannak és nem látom az élet értelmét. Sosem említettem senkinek sem, hogy visszatérő öngyilkos gondolataim vannak, még írásban sem.

De tudom, hogy írásban könnyebb lenne, mint szóban, ezért gondolok arra, hogy a következő alkalomra összeírom a gondolataimat és még az alkalom legelején odanyújtom neki, mielőtt meggondolnám magam.



2020. dec. 6. 18:05
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nem és biztos nem te vagy az első, aki nem tudja még kimondani, így elsőre csak leírja és azt adja oda. Nem rossz ötlet amúgy, ha neked ez segít, akkor első lépésnek ez is jó.
2020. dec. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Minden jó ötlet, amivel haladni tudtok.
2020. dec. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nagyon jó ötlet! Én pl. otthon nyugodt környezetben összeszedettebb tudok lenni jobban össze tudom szedni a gondolataimat.
2020. dec. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
Nem furcsa. Én sem tudom kimondani gyakran az engem bántó szavakat.
2020. dec. 12. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Ez egyáltalán nem furcsa szerintem sem. Nagyon sok gondolatomat én sem tudom kimondani. Én is csináltam már olyat, hogy megírtam a pszichológusomnak az érzéseim, mert másképp nem tudtam volna elmondani.
2020. dec. 12. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%
Tőlem direkt kérte hogy írjak mert hamar rájött hogy így sokkal egyszerűbb nekem s minden alkalommal meg is kérdi hogy írtam e. Olyankor oda adom s akkor az alapján megyünk tovább
2020. dec. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem furcsa, én is így csináltam, és minden rendben volt.
2021. jan. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!