Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tudok ez ellen tenni?

Mit tudok ez ellen tenni?

Figyelt kérdés

Szoval nagyon maganyos vagyok, es ha suliba odajonnek "hozzam" az is csak azert van mert a baratnom mellettem ul akit az osztalyombol a legtobben szeretnek. Multkor korzovel elkezdte magat "karcolgatni" hogy figyeljenek ra, ezert odamentek hozza es mondtak neki h hagyja abba. En regebben vagdostam magam, de nem azert, hogy azt barki is meglassa. O is vagdosta magat es mindenkinek elkuldte.

+ ha bemegyek az iskolaba, akkor koszonok, de a tanarokon kivul senki nem koszon vissza, es ez is rohadt szarul esik...


2020. dec. 6. 19:24
 1/2 Angel3000 ***** válasza:
100%
Szia! Jò, hogy abba hagytad a vagdosàst,- ha làtsz ilyet, akkor beszéld le az illetôt ilyesmirôl! Ha nem kôszônnek vissza, akkor kônyveld el magadban, hogy neveletlen emberek! Ilyenek sajnàlatra méltok! Nem kell tôrôdni velûk! Legkôzelebb te se kôszônj nekik, nézz àt rajtuk, mintha ott se lennének! Ilyenek megérdemlik, hogy àtnézz rajtuk illetve semmibe vegyed ôket! Ezen ne is ràgòdj tovàbb, - nem éri meg! Minden jòt!
2020. dec. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Próbálj meg iskolán kívül keresni barátokat. Járj sportolni (ha barátkozni akarsz akkor inkább csapatsportot keress), vagy más szakkörökre, lehet az zene, vagy rajz, vagy amit csak találsz. Ott tiszta lappal kezdessz, és nem is mész minden nap, szóval nem kell annyira félned mint az iskolában. Nyugodtan hozzájuk szólhatsz szakkör előtt, vagy után. Váltotok pár szót, utána beszélhettek Messengeren, és szép lassan egyre több és több barátod lesz. Tudom, könnyebb mondani, mint ténylegesen megcsinálni, de egy próbát megér. A legtartósabb kapcsolatok, barátságok úgy sem osztálytársak közt vannak általában.

Annak pedig örülök, hogy nem bántalmazod már magad, a barátnőd részéről pedig ez egy segélykiáltás, remélem el tud majd menni segítséget kérni egy pszichológushoz/szakértőhöz.

A bunkó embereknek meg ne köszönj, nem érdemlik meg.

2020. dec. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!