Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék segíteni magamon?

Hogyan tudnék segíteni magamon?

Figyelt kérdés

Nem is tudom, hogy hol kezdjem...

Én 32 éves férfi vagyok. Néhány éve egyedül élek. Az utóbbi egy évben egyre jobban romlik a koncetrációs képességem. Nehéz ezt pontosan megfogalmazni, de valahogy sosem ott jár a fejem, amit csinálok. Mindig valami egészen máson gondolkodom, legyek otthon vagy a munkahelyen. Nap mint nap előfordul, hogy hirtelen azon kapom magam, hogy nem is tudom, hogy minek jöttem ki a konyhába..., Illetve sokszor azt sem nagyon tudom felidézni, hogy mit csináltam két perce.

Nem gondolom, hogy valami fizikális betegségem lenne, inkább csak az, h minden pillanatban ábrádozom, más dolgokon jár a fejem, mint amit aktuálisan csinálok. Az a baj, hogy ez már szinte rendszeres és természetes, hogy sosem vagyok ott fejben, mint ahol valóban vagyok.

Ez a munkahelyen is nagyon meglátszik. Ott is sokkal többet hibázom az olyan dolgokban, ahol kicsit pontosan kellene csinálni és oda kellene figyelni.


Az életem:

Igazából nem rossz, de mégis.

Egyedül élek, bár albérletben. A munkám nem fizet rosszul. A fizetésből nyugodtan meg tudok élni. Biztos munkám van. Szerencsére akkora nagyokat nem hibázok, hogy veszélyben legyen. Legalábbis egyelőre...

Legnagyobb bajom az, hogy magányos vagyok. Barátaim viszonylag messze laknak. Illetve már házasok, babáznak... Nem tudnak már elég időt velem tölteni. Szüleim idősek, de nagyon jó a kapcsolatunk. Ettől függetlenül ők nem tudják pótolni azt a hiányt, amit egy jól működő párkapcsolat adna.

Ez a vírus helyzet pedig az egyetlen hobbimat is elveszi. Ez pedig a sport. Ott tudok kiteljesedni és kikapcsolódni. Illetve itt van igazából társaságom is... Most egyénileg mozgok egyedül. Nyilván ez nem olyan és csak még jobban magányossá tesz.

A munkahelyen jóban vagyok a kollégákkal, de talán azért barátomnak onnan senkit sem mondanék.


Szeretnék ezen a dekoncentrált állapoton egyedül túllépni. Tudnátok esetleg segíteni? Volt valaki hasonló helyzetben? Esetleg videó vagy könyv?

Nem szeretnék orvoshoz fordulni.

Szerintem fontos lépés, hogy magam rájöttem, hogy nincs minden rendben velem. Lehet kissé depressziós is vagyok.


Köszönöm szépen, hogy elolvastad. Örülök bármi tanácsnakés segítségnek.



2020. dec. 7. 19:49
 1/4 anonim ***** válasza:
18%
Maszturbálj sokat!
2020. dec. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

gyakorolj napi 20 perc zen meditációt reggelente

egy idő után segít hogy jobban a "jelenben" tudj maradni

2020. dec. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
1/2es válaszoló.. Te igazi idióta vagy
2020. dec. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A gondolatok/érzelmek azok amik ködben tartják az elmét.

Ez a gondolkodás olyan mint egy szabályozatlan folyó/folyam amivel leginkább csak sodródni lehet.

Viszont pl a zen meditációval meg lehet haladni a gondolkodást, és megtapasztalni az ürességet/teljességet. Ez egy megnevezhetetlen/leírhatatlan állapotot, amit csak az aktuális "jelen"létben lehet megtapasztalni.

Amikor megvan ez a tapasztalás, akkor rájövünk hogy nem a gondolkodással vagyunk azonosak. Ezért egyre bátrabban vissza tudunk térni az üres, unalmasnak tűnő, semmi tapasztalásához.

Tehát eddig a gondolkodáson volt a tudatunk fókuszpontja - a kitartó gyakorlás eredményeképp pedig a gondolatok előtti (megnevezhetetlen) "csendre" figyelünk.

Ha megvan ez a tapasztalás, akkor pedig hamar észrevesszük (tudatossá válunk) a gondolatokra. Tehát észrevesszük őket.

Azt vesszük észre hogy napi 10000 tök felesleges gondolattal (+ hozzá fűződő érzelmekkel) terheljük le a tudatunk - ahelyett hogy átélnénk a "jelent".

Ilyenkor egyszerűen visszatérünk a gondolkodás előtti (begyakorolt) állapothoz, és leválasztódunk a felesleges gondolkodásról.

Ezzel minőségileg átéljük a jelent, és tudatosan szabályozzuk a gondolkodást. A tudatos gondolkodás pedig sokkal hatékonyabb lesz, hiszen ha az kell tudunk csak 1 dologra fókuszálni. Úgy hogy közben nem sodor el a gondolkodás tehetetlen folyama.

(Erre gondoltam a válaszomban, csak most bővebben is kifejtettem.)

2020. dec. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!