Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az egész életemet szorongva...

Az egész életemet szorongva fogom leélni? 18/F

Figyelt kérdés

Néha annyira irigy vagyok másokra..Leginkább azokra akik gondolkodás nélkül élik az életüket, a külvilággal. Én a napom nagyrészét a saját elmémmel töltöm, és mintha belennék zárva egy börtönbe.. Persze tudom, mindennél van rosszabb..

Körülbelül 13éves koromig semmi gondom nem volt a mentális egeszségemmel. 13éves koromban jött ki egy pánikbetegség, ami kb 15éves koromra el is múlt gyógyszeres kúra segítségével.kb 15-16éves korom között viszonylag egész jól voltam mentálisan. A pánikbetegség már gyakorlatilag enyhült, mondhatni elmúlt, de már szorongok.. Minden miatt, ami nem a napi rutinom része. Egy kitérő mondjuk bárhova ahova nem terveztem, már erős izgulást vállt ki belőlem. Rétegek mindentől. A betegségektől, stb. Erősen hipochonder vagyok, már minden betegségem volt fejben, jelenleg úgy érzem hererákom van. Egyszerűen túl sokat gondolkodom magamba, agyalok.. Rettegek a jövőtől, féltem a családtagjaimat..Nagyon gyakran jut eszembe maga a halál.Kényszergondolataim vannak. (Pl nem mondom el 3x magamban azt a szót, akkor XY fog történni a családommal, ilyen babona féleségek). Érdekes hogy 13 évesen is volt egy "barátnőm" és 16 évesen is, tudom gyerekkori szerelem, de ahogy ezek végetértek, úgy jöttek elő a mentális problémáim is. Most újra felkéne majd keresnem egy pszchiatert?


2020. dec. 8. 00:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam. Most 30 vagyok, és mióta dolgozom, külön élek saját háztartásban, ahol mindent nekem kell csinálni, már nincs időm ilyeneken agyalni, így ezek a tüneteim is ritkultak.
2020. dec. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Pszichiátert, vagy pszichológust.

Én pszichológussal kezdeném, ő fogja látni rajtad, hogy esetleg, pszichoterápia mellé kell-e gyógyszer. Mert nem feltétlenül. 18 éves vagy, még nagyon sok minden változhat.

Ha megteheted, szüleid segítenének ebben, keress egy számodra szimpatikus magán pszichológust. Ha nem, akkor is van megoldás.

Lényeg, hogy ne csak gyógyszert kapj, hanem terápiás segítséget is.

2020. dec. 8. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Igen fel kéne, de fogalmad sincs mitől szorongsz?

Sokat vagy egyedül?

Én is szorongok, de sokkal "enyhébben" és én egy betegség miatt...

2020. dec. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem igazán van tippem..Főként az hogy a családommal hirtelen történik valami..A másik pedig a betegségek, de igen sokat vagyok egyedül.

Amire még tudnek tippelni, nagyon anyás vagyok/voltam. 16éves koromig nem volt gyerekszobám, anyummal kellett aludnom. Már egyedül vagyok egy nagy szobában. Akkor azt hittem ha lesz egy saját szobám jól fogom magam itt érezni, nagyokat fogok aludni. Ehhez képest alvásszavaraim vannak csak, képes vagyok 4-5 órákon át forgolódni

2020. dec. 8. 00:37
 5/12 anonim ***** válasza:
31%

Keress fel egy kineziológust.

A sok szorongás kimeríti a szervezetet, pótold B-komplex vitaminnal, szerves magnéziummal, cinkkel, szelénnel. Ajánlom a rhodiola rosea gyógynövényt.

Szorongást, pánikot, halálfélelmet szervi bajok is okozhatnak, a pajzsmirigyed rendben van?

Tudom, hogy sovány vigasz, de egyszer mindnyájan meghalunk. Nem magától a haláltól félsz, hanem az ismeretlentől. Gondolj bele, hányszor izgultál hirtelen változásokkor, és túlélted. Erős vagy. Erősebb mint gondolnád. Ha jön a roham, ha jönnek a kényszergondolatok, először is tudatosíts nagyon komolyan, hogy "na ez most egy pánik roham". Éld meg a rettegésd, engedd el a gondolataidat, ne ragaszkodj hozzájuk. Félj, engedd, hogy fájjon, hagy tombolja ki magát. Max 10 perc lesz. Tudom, hogy az a pár perc akkor örökkévalóságnak tűnik, és azt gondolod, hogy nem vagy normális, megbolondulsz stb. De nem. Nem fogsz megbolondulni.

Írj naplót, írd le a legnagyobb félelmeidet, vezesd le miből mi következne! Írd le, hogy gyerekkorodban voltak-e olyan események, amikor azt érezted, hogy megbomlik a szülőkbe/a világba vetett bizalmad. Írd le, hogyan viszonyulsz a világhoz! Egy fenyegető hely? Netán egy nagy család, aki kitagadott engem? Veszélyt jelent számomra?

A gyógyszerek tudnak segíteni, de a magadba temetett problémaidat nem fogják megoldani. Próbálj szembesülni azokkal a dolgokkal, amiket tudatosan elrejtesz magad elől. Figyeld az álmaidat, a rémálmaid nagyon értékesek, írd le azokat is naplóba.

Ajanlom a buddhista tanításokat. Esetleg hallgass még Bagdy Emőkét, Feldmár Andrást, Popper Pétert.

Kezdetnek ez jó lesz

[link]

2020. dec. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igazából úgy érzem hogy elmúlt a gyermekkorom.. Az egész általános iskolás korom, hát jobbat nem is kívánhattam volna.. De ez a középiskola.. Es mar végzős vagyok, és úgy eltelt ezt a 4 év, mintha nem is lett volna. És most hogy így próbálok visszaemlékezni a múltra, nem jutnak eszembe tartalmas emlékek, egyszerűen úgy érzem hogy itt vagyok 18 évesen, és nem történt semmi, és mostmár végzem az iskolával, mehetek dolgozni, és beragadom a mindennapi szorongós boldogtalan mókuskerékbe. Ettől is szorongom.
2020. dec. 8. 00:41
 7/12 A kérdező kommentje:
Igazából nagyon sok az olyan dolog ami szerintem teljesen nem volt normális a családomban, biztos hogy negatívan hat rám , igazából a szüleim is kb 10éve nem szeretik egymást, de együtt élnek, és az ordibálás az mindennapos. Anyukám is pajzsmirigyes, van még 1-2baja. Lehet hogy 10év alatt az a rengeteg feszültség átragadt rám is. De nem tudom hogy tudnám ezt a sok negatív dolgot ledobni magamról. Persze tudom mindennél van rosszabb, van akinek ennyi évesen már egy hozzátartozója, semmije nincs, és kitart.. Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, hasznosak.
2020. dec. 8. 00:44
 8/12 anonim ***** válasza:

Én azt érzem rajtad, hogy te egy végtelenül empatikus ember vagy. Inkább szenvedsz, csöndben maradsz, nehogy mást megsérts vagy konfliktust okozz. Én is sokáig azzal vigasztaltam magam, hogy másnak sokkal rosszabb. Máshol háború van és éhínség stb. De neked lehetne sokkal jobb is, ebbe is gondolj bele! Azért élsz, hogy a lehető legjobb verziója legyél saját magadnak.

Most egy új fejezet kezdődik az életedben, befejezted az iskolát, ez is piszkálhatja a pánikrohamokat. Légy türelmes magaddal. És ne vedd magadra mások terhét soha.

Segíts, ahol tudsz, de ne rokkanj bele. Gondold el, ha egy orvos nem vigyázna a saját egészségére, nem gyógyíthatna, nem lenne hasznos.

Hidd el, sokminden jó irányba fog változni, ha megtanulsz bízni a saját belső erőforrásaidban. Jó lesz, ha lesz munkád, saját kereseted, netalán saját lakhatásod. Először nehéz, de miután leválsz, felszabadító érzést fogsz tapasztalni!

2020. dec. 8. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. dec. 8. 01:28
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam, most 20 vagyok, már nem igazán gondolkodom ilyeneken. Nagy változás akkor jött, amikor dolgozni kezdtem, de előtte szinte 0-24 ment a fejemben a sok hülyeség. Most lefoglal a munkám és a hobbim, szerintem ez jó.
2020. dec. 8. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!