Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » El lehet jutni a teljes...

El lehet jutni a teljes érzelemmentességig?

Figyelt kérdés
Gyógyszereket szedek és évek óta egyre érzéketlenebb, egyrészt saját elhatározásból eldöntöttem hogy megölöm az érzelmeimet amennyire csak tudom és sikerült is az erős érzelmeket eltüntetni, már csak a maradék negatívat kell eltüntetnem és teljesen mentes leszek mindentől. 20/f Ha semmit nem érzek akkor fájdalmat sem.
2020. dec. 8. 02:59
 1/4 anonim ***** válasza:
zen meditációval el lehet érni az üresség állapotát - abban pedig nincs érzelem sem
2020. dec. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Időről időre szoktam ürességet megélni.


Esküszöm, ennél még a fájdalom is jobb.

2020. dec. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Pl a zen meditációban elért üresség, az nem azonos a szenvedő ürességgel.

Abban nincs fájdalom, szenvedés, se semmi.

Hívhatjuk akár üres teljességnek is. A lényeg hogy le kell választódni hozzá a gondolatokról/érzelmekről - és megmaradni stabilan a jelenlétben.

(Ez igazából egy felszabadító érzés, hiszen végre nem a gondolatok "rabjai" vagyunk.)

Viszont sok gyakorlás kell hozzá, mire valaki meg tudja haladni az "elmét". Mégis szerintem aki rosszul van, annak megéri rászánni mondjuk napi 15 percet. (én is így kezdtem)

2020. dec. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az egyik fele jó, amit mondasz. A negatív érzéseket kitessékelni magadból. Az erős érzelmek már kétértelműek... Ha azt eltünteted, akkor saját akaratodról mondasz le, már pedig rengeteg olyan cél van amit csak erős akarattal lehet elérni... Még a gyogyulásodat is.

A boldogság is ilyen, és annak fenntartása még nagyobb küzdelem és nem sodrodás.


(De igazából érzelmekről nehéz ilyen röviden írni.)

2021. febr. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!