Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » SMS a fejemben érezhető...

MercyMester kérdése:

SMS a fejemben érezhető dolgok helyett. Ezzel egyedül vagyok? Normális ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Észrevettem, hogy nem igazán érzek semmit.. szószerint. Valahányszor valaki azt mondja, megmelengetem a szívét, azt mondják, tényleg (nem fizikai) melegség árad szét a mellkasukban, vagy hogy a "pillangók a hasban" nem csak mende-monda, hanem tényleg érzik az emberek. Ha visszagondolok arra, mikor még pici ovis voltam, akkor sem rémlik, hogy valamit így éreztem volna. Nekem ez sokkal inkább olyan, mintha egy SMS jönne az agyba, mintha szimplán eszembe jutna, hogy ja most boldog vagyok, most szomorú, stb., utána meg a testem cselekszik. Mintha a lelkem be lenne zsibbasztva, úgyanúgy mosolygok öntudatlanul, sírok és leszek ideges, mint mindenki más, de nem érzek semmit. Csak csinálom, mert azt gondolom, ennek így kell lennie, most ennek a reakciómnak kell hogy legyen. Csak azt tudom milyen érzés, mikor megbántanak. De ezt sem éreztem már túlzás nélkül évek óta.

Ez valamilyen pszichés dolog? Vagy csak szimplán ez van, én ilyen furcsa vagyok? Illetve vannak még ilyen emberek, vagy egyedül vagyok ezzel? Én is valójából szeretnék érezni, mint mindenki más körülöttem.



2020. dec. 3. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Depressziónak van ilyen tünete, nem nagyon lehet kezelni. Egyébként én is ilyen vagyok, aztán felgyülemlik és hirtelen tör rám az összes és sírok meg vergődöm.

20F

2020. dec. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

nem nyugtat meg, hogy depressziónak a tünete, de örülök, hogy nem egyedül vagyok vele. még nem találkoztam olyan emberrel, aki így "érezne" haha..

talán érdemes lenne végre őszintén beszélgetnem egy pszichiáterrel, de félek, ha pszichológushoz küldenek akkor a szüleimet fogják okolni emiatt :/

2020. dec. 7. 19:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy pszichológus nem okol senkit.
2020. dec. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az ,hogy nincs sok fiziológiás reakciód szociális helyzetekre,nem pszichés dolog,nem rossz,amit helyre kell hozni - főleg ha ez téged nem akadályoz semmiben . Valószinűleg ilyen a szervezeted, legalább nem lesz magas vérnyomásod vagy sztrókod. Amit mások úgy irnak le,hogy melegség áradt szét bennük ill pillangók vannak a hasukban,igazából nem más mint,hogy izgalmi állapotban felment a vérnyomásuk és enyhén émelyegni kezdtek a nagy mennyiségű szerotonintól. Ezek pedig pusztán reakciók a szervezet részéröl,ami által szinkronizálni tudja magát a környezethez. Az emberek túldimenzionálják az érzelmeket.
2021. jan. 3. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!