Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valóban ez lenne az alapja az...

Valóban ez lenne az alapja az Ocdnek?

Figyelt kérdés
Úgy vettem észre, hogy az önbizalom hiánya és a túlzott aggódás az alapja a kényszeres gondolatoknak. Mi a véleményetek erről?

2020. dec. 8. 07:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Én meg úgy tudtam, hogy endorfin hiány az agyban.
2020. dec. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerotonin,noradrenalin fokozó gyógyszert szoktak rá adni.


SSRI,SNRI antidepresszánst szoktak felírni rá.

Szorongás lehet vagy még más is,nem tudom.

2020. dec. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én azt vettem észre, hogy nálam akkor erősödnek fel a kényszerek, ha nagyon szomorú, dühös vagy ideges vagyok. De normál esetben, amikor nagyjából minden sínen van és mondhatni boldog vagyok, akkor nincsenek vagy alig észrevehetőek a kényszereim.

Nem véletlenül mondják, hogy az OCD-sek 70%-a legalább egyszer átéli a depressziót élete során. Hiszen annak is az önbizalomhiány a kiváltó oka a legtöbb esetben.

2020. dec. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Feta válasza:

Alapvetően minél idegesebb, minél szomorúbb vagy kellemetlenül érzi magát az illető annál több a kényszer gondolat vagy és cselekvés

Így kimondani, hogy az önbizalom hiány és túlzott aggódás az alapja talán picit túlzás, de nagyon is igaz, hogy ezeknek van hozzá közük

2020. dec. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az alapja egy kognitív működési hiba az agyban. Mivel szorongásos megbetegedés, nyilván kapcsolatban áll azzal hogy valaki fél valamitől és szorong. Enélkül nem lehet OCD-ről beszélni. De minden embernek vannak félelmei és időnként szoronghat valamin. Akinek OCDs rendellenessége van, annál egy működési hiba miatt beindul egy téves védekezési reakció a félelmekre, szorongásra.

Az önbizalomhiány eléggé természetes velejárója minden szorongásos állapotnak, egyáltalán nem okozója az OCD-nek, hanem maga a szorongásnak egy kísérő jelensége.

2021. jan. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!