Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan reagál egy nárcisztikus...

Hogyan reagál egy nárcisztikus és hogyan reagál egy pszichopata ha lebuktatják őket?

Figyelt kérdés
Kiderülnek a dolgaik, és szembesítve vannak. Melyikük mit reagál, illetve mit tesz ilyenkor? (Pszichopatánál ne a gyilkosokra gondoljatok, hanem a hétköznapi pszichopatánra.)
2020. dec. 9. 20:34
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
64%

#10

Akivel én akadtam össze, ő nem látta be még ideig-óráig sem. :( Iszonyatosan kikészültem a kapcsolatunkban. Nem vagyok egy sírós típus, de amikor vele beszéltem arról, hogy nem jó, akkor nem bírtam ki. Erre azt mondta: "a nők sírással miket el nem tudnak érni".

És az egészben az volt a rossz, hogy mindig azt hittem, hogy én nem tudom jól elmagyarázni, hogy mi történik és mivel bánt meg. És néha még most is ezt hiszem, pedig már 1,5 éve nem vagyunk kapcsolatban.

De az jellemző, amit te is írsz: mindig bennem volt a hiba, nekem kellett változtatnom.

2020. dec. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
55%

11


Másképp kell megközelíteni. Nem az a cél, hogy elmagyarázd neki, hogy mivel bánt meg téged, és azt várni, hogy érteni fogja. Mert nem fogja, pontosan ez a baja :D


Önmagával kell szembesíteni, de ez trükkös. Az igazság az, hogy én meglehetősen jól tudok tükröt tartani, meglehetősen könnyen elérem, hogy a másik függővé váljon tőlem, általában intelligensnek tartanak, és felnéznek rám ezen emberek. Igen, még a nárcisstikus lányok is.


Azt is hozzákell tegyem, hogy nem olyan igazi "pcsfejekkel" álltam le, jó értékrenddel rendelkező, intelligens, alapvetően jószívű lányokkal. Ráadásképp a "vékonybőrü", "rejtőzködő" nárcisztikusokkal. Ha idejében tudod, hogy mi a baj velük, és azt is tudod, hogy ezt mit jelent, és hogy miképp lehet rájuk hatni... Akkor nem árulod el magad rögtön, hanem kitalálod azt a tervet, miképp lehet rájuk úgy hatni, hogy az neked is, és neki is jó legyen. És szépen vezeted.

2020. dec. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:
Aki beteges szinten csak a sajat igényeivel törődik, önkenyes "szabályolat" állít fel az emberi kapcsolataiban, pl csak akkor beszél barkivel is ha neki kedve van (és hogy a másik félnek vmi fontos mondandója volna az őt nem erdekli mert nem engedi hogy kaocsolatba, azaz kommunikacióba kezdjenek vele) az hova sorolható? Narcisztikus inkább ugye?
2020. dec. 10. 13:20
 14/41 A kérdező kommentje:
Ja és egyenesen sérti ha másoknak alap elvárásai vannak vele kapcsolatban? Konkrétan besértődik ha valakinek nem tetszik amit tesz, és ezt szóvá is teszik neki.
2020. dec. 10. 13:22
 15/41 anonim ***** válasza:
75%

13


Nem feltétlenül. Egy dependens, de borderline, sok féle lehet ilyen.


Először is elkell engedjük ezeket a címkéket, mert nem igazán ezek fognak minket a megértés és megoldás felé vinni. Sokkal célszerűbb akkor a maladaptív sémáknál keresni a céljaink.


Az, hogy valaki nárcisztikus vagy ez vagy az, az egy rakás múltbéli sérülés manifesztálódása egy olyan módon, "kombinációban", "mintában", ami befér ide-vagy oda. De igazán nem fog tudni neked segíteni, és neki se. Eleve talán ők azok, akik a legkevésbé hajlandóak foglalkozni ezzel, és azonnal ellenségeskedésbe váltanak, ha ezt közlöd velük, hogy "hát szerintem te egy önimádó sggfej vagy", vagy "toxikus, ártalmas, manipulatív" akárki. Ez nagyon kontraproduktív. Mivel a nárcisztikus folyamatosan egy álarcot tart fent, amiről még ő maga sem tud, hát hogy várhatod el, hogy amikor azt mondod neki, hogy színészkedik, és csak kiakar mindenkit használni a saját javaira, azt ő lazán vegye, és azt mondja : jó oké, igazad van, sajnálom, megváltozom. Ha ezt is mondja, nah, akkor már baj van, nem igen igen kéne neki elhinni :D 2 hét, és kezdődik elölről.


Azt kell elérni, hogy


1, bízzon benned.

2, tudja, hogy jót akarsz neki.

3, felismerje, hogy vannak gyengeségei

4, felismerje, hogy ezen gyengeségeket még magának sem meri bevallani

5, sérülékenysége ellenére biztosítani, hogy biztonságban van veled

6, segíteni neki abban, hogy máshol, rajtad kívül is biztonságban lesz

7, régi, rossz szokásait átalakítani egészségesebb szokásokká.

2020. dec. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
72%

#13, igen, van ilyen jellemzőjük is


#12 hát igen, amikor már te manipulálod a másikat. Én is tartottam tükröt elé, ebből volt aztán balhé :D Én nem viselkedhettem úgy vele, ahogyan ő velem. Kipróbáltam sok mindent, nálam nem működtek. Mindig a szemembe hazudott - fogalmam sincs, hogyan tud egy ember így hazudni. És mindig görcsben voltam - ezt akkor észre sem vettem, de ahogy megszűnt a kapcsolat, felszabadultam. Szóval nekem ez a manipuláció nem ment (és lehet, nem is szeretném, hogy egy kapcsolat manipulációra épüljön). Én inkább kerülök mindenkit, aki ilyen.


Kérdező, bocs az offért. /Amikor próbáltam feltérképezni, hogy mi történik körülöttem, akkor mások konkrét tapasztalatai segítettek sokat./

2020. dec. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:
Utolsó! Hiszen önsajnálatban van! Az ő gondjait meg kell érteni és tekintettel lenni rá, hogy emiatt a kedve egyszer ilyen aztán olyan. Az eszébe sem jut hogy másoknak is vannak gondjaik, és hogy nem viselkednek igy senkivel sem. Bízni? Össze vissza beszél összefüggéstelen dolgokat. Ha meg ég a lába alatt a talaj, akkor besértődik és adjanak neki időt, majd keresi a másikat, de neki idő kell. Mihez?
2020. dec. 10. 13:33
 18/41 anonim ***** válasza:

16


Nem mondtam, hogy sikerült elérnem a célom, bár közel voltam. Isten bizony működött volna, ha jó magam nem vagyok született túlérzékeny. Megvan a maga baja is, nem vagyok kombatibilis az ilyen kapcsolatokkal. Bár így is nagyon messzire jutottam, az első lány azóta boldog kapcsolatban él (állítólag, bár nála sose tudni, minél rosszabb, annál tökéletesebbnek hazudná nekem :D, az elején sokat panaszkodott "ismeretleneknek", akik "véletlenül" megmutatták miket írt, hát van baj rendesen... Beleválasztott egy olyanba, akit ő nagyon nem szeretett volna, de hát mit lehet tenni, 3éve együtt vannak, annyira rossz nem lehet neki), a 2. lánnyal tegnap vesztünk össze. Természetesen ez nem lefutott még, egyrészt a nárcisztikus nem fogja hagyni csak úgy 1 kis veszekedés miatt elmenni azt a fiút, aki elárasztja érzelemmel, és dicsérettel, még akkor sem, ha nagyon összevesznek. Amíg nincs jobb, addig marad ott, ha kell 300x is visszajön, efelől kétségem sincs. Bár nem döntöttem még el, hogy akarok-e ebben továbbra is részt venni. Én kapcsolatot kerestem, párkapcsolatot, nem terápiát a másiknak, az ugyanis egy kicsit más. Lehet a kettőt egyszerre, de hát az én idegrendszerem nem erre készült az elején. És még nem állt át. Sajnos a segítő énem nem hagy nyugodni, és mivel tudom, hogy ritka fiú az, aki tudja őket kezelni nagyjából, és segíteni nekik, és közben szeretni is őket... Ezért nem igen hagyom magára szerencsétlent, de az tuti, hogy most gondolkodhat kicsit magán.


Meglepően sikeres ez a 2. próbálkozásom egyébként az elsőhöz képest, bár ő is 2 évig húzta, és sokat változott, ez a 2. azért ügyesebb egyed, már abban a tekintetben, hogy könnyebben lehet irányítani.

2020. dec. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:

Kérdező, valamit most kell tudatosítanod


Az ilyen emberekkel NEM LEHET ÍGY.


Ne azt nézd már, hogy ő nem érti a te problémáid, vagy nem akarja, vagy önmaga fontosabb, stb. Mert ez a baja, ha ezt nem tudod elfogadni, akkor hagyd a pcsába, akkor nincs értelme. Olyan, mintha a vaktól várnád, hogy lásson... :D Nem fog. Még nem


Először is, ezt jól értelmezd


Gyógyítani pedig csak elfogadással lehet.

Bármit a fejedhez vághat.

De, az nem rólad szól még akkor sem, ha esetleg benned is megszólit valamit.

Ez nagyon nehéz.

Sok gyakorlás, tapasztalat, önismeret kell hozzá.

2020. dec. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:
Nem igazán értem amit mondasz. Minden normális embernek vannak alap igényei, és ezek általában mindenkire érvényesek, egységesek. Én nem gyógyítani akarok egy ilyet! Isten mentsen attól!
2020. dec. 10. 13:45
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!