Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem, hogy súlyos alvásza...

Úgy érzem, hogy súlyos alvászavarom van. Mihez kezdhetnék vele?

Figyelt kérdés

Még most sem sikerült elaludnom. 1-2 hónapja különösen súlyos a helyzet. Minden egyes nap reggel 6-ra sikerül elaludnom nagy nehezen, aztán még délután 2-kor sem bírok felkelni. A jelenlegi helyzet miatt nincs munkám, régebben állandó éjszakásként dolgoztam. Megfogadtam, hogy a kijárási tilalom idejét arra fogom felhasználni, hogy átállok a nappali életre, de egyszerűen képtelen vagyok rá. Néha, amikor muszáj valami miatt felkelnem délelőtt 9-10 körül (reggel 6-os lefekvés után), álmos szoktam lenni napközben, és örülök, hogy este majd hamar el fogok tudni aludni, de amikor eljön az éjszaka teljesen felélénkülök. Ez maga a pokol, teljesen szétesik emiatt az életem, csak a hátrányait látom a dolognak. Nappal nem tudok normálisan "jelen lenni" az életben, éjszaka pedig totál magányos vagyok. Már mindent kipróbáltam. Próbáltam nyugtató zenére elaludni, próbáltam fokozatosan minden nap egy-egy órákkal hamarabb feküdni és kelni, próbáltam azt is, hogy kihagyok egy éjszakát, de semmi nem vált be. A gyógyszerektől idegenkedem. Nem érzem, hogy stresszelnék a munkanélküliség vagy bármi miatt, egyelőre nincsenek nagy anyagi gondjaim, nem érzek szorongást vagy semmi ilyesmit, teljesen nyugodt vagyok, ezért nem értem mi történik velem. Volt 1-2 hét, amikor annyira eldurvult, hogy reggel 8-ra sikerült elaludnom és délután 5-kor keltem, ez tűrhetetlen volt, mert hetekig nem láttam világosságot, visszaszorítottam reggel 6 és délután 2-3 közé, de ennél többet nem sikerül javítani. A végső cél az lenne, hogy legkésőbb 1-2 körül elaludjak, de ez most lehetetlennek tűnik.


Bocsánat, ha hosszú lett, és mindenki válaszát szívesen fogadom.



2020. dec. 12. 04:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát Jat jol felcserelodtek a napszakok nalad.

1.Valószínű megszoktad a régebbi ejszakazast.

2. nem fárasztod le magad elegge.

3. Hormonok

Probalj ki vmi gyógynövényt, ami segít az alvásban.

Nem lesz könnyű vissza allni.

Fáraszd le magad bármilyen házimunkával, agytornával, mert ez nem tesz jót hosszú távon a szervezetednek!

2020. dec. 12. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én se alszok még, de nálam szerintem ennek súlyosabb oka van. Úgy értem, jobb lenne, ha csak arról lenne szó, hogy átálltam. Viszont neked sem lehet könnyű. Ha idegenkedsz is a gyógyszerektől, lehet hogy pár napra kipróbálhatnál olyan gyógyszert, ami melatonint tartalmaz. A melatonin sötétben termelődik a szervezetünkben és a termelődését meg lehet zavarni mesterséges fénnyel is. A melatonin segít az elalvásban. Lehet, hogy átaludnál vele így 1-2 éjszakát és ez elég is lenne ahhoz, hogy visszaááljon a bioritmusod. Én is idegenkedem a gyógyszerektől, de rajtam a melatonin azért nem tudna segíteni, mert sajnos én lelki alapon álltam át és nem azért, mert munka miatt kellett ébren maradnom.


Itt is azt írják, hogy nem szükséges örökké szedni, csak pár napról van szó, amíg a bioritmus visszaáll:


[link]

2020. dec. 12. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Hátha ma éjjel normálisan le fogok tudni feküdni.
2020. dec. 13. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!