Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Súlyos alvászavarral kihez...

Súlyos alvászavarral kihez forduljak?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nagyon nehezen tudok aludni. Olyan, mintha nekem a nap nem 16/8 óra lenne, hanem 36/12. Vagyis 36 órán keresztül tuti, hogy nem leszek álmos. Utána helyzettől függően vagy 12-14 tudok aludni, és nagyon nehezen kelek fel, vagy csak 4-5 órát, és azt is inkább alfában.

Ezt még gimiben tudtam csinálni, de ősztől egyetem, és nem hiszem, hogy tudnék tanulni ilyen abnormális ritmussal.

Egyébként még a brutál altatók sem segítenek(pl. Imovane egyáltalán nem hatott). Alkohol sem. Rivotril még csak-csak, de abból is sokat kell bevennem.


Az a baj, hogy nincs háziorvosom, és augusztus végétől külföldre költözök, de ezt még szeretném itthon lerendezni.


Ezzel kihez/mihez fordulhatnék? Pszichiátria? Egyáltalán melyik osztály foglalkozik alvászavarral?



2012. júl. 2. 17:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Vannak ún. alváscentrumok pesten is és több nagyvárosban is. ők kifejezetten ilyen problémákkal foglalkoznak.
2012. júl. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a TRYPTOPHAN-t vagy a MELATONIN táplálék kiegészítőket.
2012. júl. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Minden betegséggel a háziorvos foglalkozik, legalábbis amíg nem lesz mindenkinek világos a 07. 01.-el életbe léptetett beutalási körzet. Ráadásul mindenhol most vannak a szabadságolások is. Amit tehetsz: napközben rendesen lefárasztod magad, sporttal, munkával. Este iszol egy jó citromfű teát, aztán durmolsz reggelig.
2012. júl. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ha egy 2 órás, brutális jitsu edzés és egy imovane tabletta után nem tudtam aludni, akkor sztem a citromfű tea már nem segít
2012. júl. 3. 00:20
 5/5 anonim ***** válasza:
nekem a macskagyökér tea segített
2012. júl. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!