Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bővebben lent: vkinek volt...

Bővebben lent: vkinek volt már hasonló?

Figyelt kérdés

39/f: vagy 15 éve diagoztak depivel. "Rommá" akartak gyógyszerezni kezdésnek, nem vállaltam.

Hullámzóan ugyan, de nagyobb nyűgök nélkül elvoltam, egészen 2017-ig, amikor amolyan "idegi kitöréseim" jöttek elő, ha nem jöttek össze a dolgok.

2018 januárjában fiatalon meghalt egy régi cimbim, megsirattam, de nem roppantam meg, legalábbis nem éreztem. Aztán márciusban egyik napról a másikra hullámokban kezdtem hallani a hangokat, és néhány percenként szédülések jöttek.. Abban voltam, h lehet, h túlzásba vittem a '17 decemberben kezdett orbáncfű olaj alkalmazását. De nem múlt el az olaj elhagyása után 2 hónappal sem, igy pszichiáterhez fordultam, aki Rexetint irt napi 10 mg. Ezt szedtem úgy 1.5 évig, eleinte álmositott, aztán toppon lettem tőle, majd lassan olyan semmilyen hangulatom lett (nem rossz, de nem is jó). Emiatt elhagytam a tabiket.

Rövid elvonási után jól lettem, de most megint eléggé magam alatt vagyok.

És a lényeg: mintha nem lennék ott a pillanatban. A másik, h a látásom, amivel szemészet szerint semmi gond (a jobbos kicsit gyengébb, de ez igy van kb. 2000 óta, nem változott), szóval nem az igazi. Lassabban reagálok a változásokra, pl. ha lenézek a klimapanelre, majd vissza az útra, úgy érzem, h nem olyan, mint volt 2018 előtt.

Az kizárható, h az orbáncfű tett be?

Pszichoszomatikus lehet a dolog?

Esetleg neurológiai probléma?



2020. dec. 13. 18:03
 1/6 anonim válasza:

Az ilyen gyógyszerek elhagyása komoly utóhatásokkal szokott járni. Orvosi felügyelet nélkül nem javallott elhagyni.

Mindenféleképpen menj vissza orvoshoz. Kérj neurológiai szakvéleményt. Először a testi problémákat kell kizárni. Ha ő nem talál semmit, akkor pszichiáter. Lehet, hogy gyógyszermentesen pszichológus segítségével meg lehet oldani a dolgot. De nagyon fontos, hogy ne kezeld magad egyedül!

A mentális betegségek nagyon el tudnak fajulni, ha nincsenek kezelve. Mellesleg évek óta vannak problémáid, ezt nem pillanatnyi hatások okozzák, tehát valami komolyabb dolog áll a háttérben. Lehet, hogy egy orvos pikk-pakk talál rá megoldást és élheted újra normálisan az életed.

2020. dec. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyugtató elvonás után 2 évig idegennek éreztem magam, a legdurvább időszakban még láttam is magam kívülről. A gyógyszerek elvonási tünetei közt, és a depresszióban is lehetnek ilyen érzékelési zavarok. Lényegében az idegrendszer, agy csinálja. A balesetveszélyt leszámítva ártalmatlanok. Az orbáncfű kizárható. Neurológus és/vagy pszichiáter szakvéleményét kell kikérni, valószínűleg antipszichotikumot fognak adni. Azt nem tudom garantálni, h attól jobb lesz. Gyakori "terápia" a: majd elmúlik, legyen türelemmel. Ez azt jelenti, hogy fingjuk sincs. Saját tapasztalat. Egy tipp: ráhasalsz a témára, és tanulmanyozod a külföldi orvosi leírásokat, tájékoztatókat.
2020. dec. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Amikor a Rexetint szedtem, akkor is úgy éreztem olykor, h megvannak a problémák, csak nem foglalkozom velük/nem érdekelnek.

Köszi a tanácsokat.

2020. dec. 13. 19:26
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez a mondat nagyon talált nálam is:

"És a lényeg: mintha nem lennék ott a pillanatban."


Ezért szedek csak 5mg-ot.

Esetleg 10-et, majd kialakul. Már többször váltogattam az elmúlt hónapokban, mert vagy túl kevés volt vagy túl sok. A pszichiáter rám bízta (Ő sem tudja jobban. Honnan is tudhatná, hogy nekem mi a jó.)

2020. dec. 15. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4-es: mit szedsz, Rexit? A legjobb lenne semmit sem küldeni, én nem szedek vagy 1.5 éve.
2020. dec. 15. 14:07
 6/6 anonim ***** válasza:

Üdv, 4-es vagyok.

Azt hiszem, hogy félreértettem, amit írtál, mert én 20mg Rexetin szedésekor éreztem olyan furán magam, hogy könnyedebb vagyok és nem szorongok annyira az emberek között, de mintha nem tudnék eléggé 'ott lenni'. Te meg gyógyszer nélkül is, ugye?

Igen, 5mg Rexetint szedek és ami a fontosabb: Ritalint a túl alacsony dopamin szintre. Persze van ADHD diagnózisom, de nekem sosem a figyelemhiány volt a legnagyobb bajom, messze nem az.

Csak a gyerekek reagálnak hiperaktivitással, ha valami bajuk van, mondjuk fáradtak vagy éhesek, ezért ostoba és hibás az ADHD elnevezezés. Ezt a részét felnőtt korra már megtanuljuk kezelni, de attól még a dopaminhiány fennáll.

De én csak 45 éves koromban kaptam meg a Ritalint, addigra bőven kialakult mindenféle egyéb bajom. Egész életemben depressziós és szorongó meg szociális fóbiás voltam stb... - És amik ezek miatt kialakultak (pl. kényszeresség és paranoia)

Most saját magamon végzek pszichoterápiát, mert valódi szakembert nem találtam 25 év alatt. Nem mondom, hogy nincsenek, de talán 100-ból 1 - és azt nem sikerült megtalálnom.

2020. dec. 16. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!